Jump to content

Dolphin massacre in Japan


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συγκλονιστικο..απαραδεκτο..εξωφρενικο

και απο οτι εμαθα, εχθες ανακοινωθηκε επισημα απο την ιαπωνικη κυβερνηση

η εναρξη του ψαρεματος-κυνηγιου των δελφινιων :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αποδεικνυεται πως τα ζωα ειναι οι ανθρωποι...

απλα για μια ακομη φορα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

γραψτε ολοι παιδια μηπως και σταματησει αυτη η κτηνωδια..

γραψτε ολοι παιδια μηπως και σταματησει αυτη η κτηνωδια..

γραψτε ολοι παιδια μηπως και σταματησει αυτη η κτηνωδια..

γραψτε ολοι παιδια μηπως και σταματησει αυτη η κτηνωδια..

γραψτε ολοι παιδια μηπως και σταματησει αυτη η κτηνωδια..

γραψτε ολοι παιδια μηπως και σταματησει αυτη η κτηνωδια..

γραψτε ολοι παιδια μηπως και σταματησει αυτη η κτηνωδια..

Link to comment
Share on other sites

συγκλονιστικο..απαραδεκτο..εξωφρενικο

και απο οτι εμαθα, εχθες ανακοινωθηκε επισημα απο την ιαπωνικη κυβερνηση

η εναρξη του ψαρεματος-κυνηγιου των δελφινιων :D

καλα αυτα παλι τι τους φταινε?τα τρωνε? :buttrock:

η υπεραλιευση στην Ελλαδα εχει ξεφυγει!!!ψαρευουν τα γρι-γρι σε περιοδο χειμωνα (να μην τους παρει και κανα ματι) μολις 100 μετρα απο την ακτη.Τωρα που βγηκε νομος να ψαρευουν πιο ανοικτα φωναζουν και διαμαρτυρονται.Δεν εχουν αφησει ουτε λεπι ουτε γονο στη θαλασσα.Τα καταστρεφουν ολα!!!!

Υ.Γ ΤΑ ΚΡΑΤΗ ΑΔΥΝΑΜΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ!!!! :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - venom
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη "ανθρώπινη" συμπεριφορά σε άγριο ζώο της φύσης, που μόνο θλίψη και αποτροπιασμό, προκαλεί.

Link to comment
Share on other sites

Θυμόμαστε την αντίστοιχη θηριωδία εναντίον των φαλαινών. Οι φάλαινες και τα δελφίνια στην Ιαπωνία, οι φώκιες στον Καναδά και η λίστα αντί να περιορίζεται, μεγαλώνει!

Προειδοποίηση: το σχετικό video είναι σοκαριστικό και βίαιο. Οι μέθοδοι που χρησιμοποιούνται στην Ιαπωνία για τη μαζική σφαγή δελφινιών, θυμίζουν άλλες εποχές. Και όπως πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις, καμία σχέση δεν έχουν με το παραδοσιακό, man-to-animal κυνήγι, αφού καταστρατηγούν κάθε έννοια σεβασμού στη φύση. Αν δεν aντέχετε να δείτε το video, υπογράψτε την αίτηση. Αξίζει τον κόπο.

To video

www.glumbert.com/media/dolphin

H aίτηση

www.petitiononline.com/golfinho

:thumbup::D:buttrock::thumbup::thumbup::blink::thumbup::hysterical::bigemo_harabe_net-163:

Ο μυθος για τον τρομο των θαλασσων,τον μεγαλο λευκο μολις καταριφθηκε.Ο τρομος εχει χρωμα κιτρινο

Link to comment
Share on other sites

τι κανει ο ανθρωπος για λιγο χρημα ρε παιδια...??? :thumbup::D:buttrock:

Link to comment
Share on other sites

:D:buttrock::thumbup::thumbup::thumbup: Japan
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ΑΙΣΧΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 3 months later...

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΔΟς Μ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΤΗΝΗ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Η ΦΥΣΗ ΘΑ ΕΚΔΙΚΗΘΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ΕΧΩ ΔΕΙ Κ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΟΥ ΓΔΕΡΝΟΥΝ ΖΩΑΚΙΑ ΖΩΝΤΑΝΑ ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΟΥΝΑ,,,,,,

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ,ΕΤΣΙ ΟΠΩς ΣΚΩΤΟΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΙΑ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Η ΦΥΣΗ ΘΑ ΕΚΔΙΚΗΘΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ΕΧΩ ΔΕΙ Κ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΟΥ ΓΔΕΡΝΟΥΝ ΖΩΑΚΙΑ ΖΩΝΤΑΝΑ ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΟΥΝΑ,,,,,,

το εχω δει και εγω αυτο Mod ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

ωραια κινηση το ποστ αυτο θα μπορουσε να δημιουργηθει μια aquazone-φιλοζωικη εδω περα πολυ ευκολα πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

εγω προσπαθησα να το δω το βιντεο αλλα δεν παιζει, τιποτα. γιατι να συμβαινει αυτο;;;;;;

:bowdown: παντος απο αυτα που διαβασα απο σας πρεπει να ειναι φρικιαστικο το θεαμα. ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!!!! γιατι κανενας δεν κανει τιποτα. αρκει που εμεις ειαμστε καλα, οι αλλοι ας......ντροπη σε ΟΛΟ το ανθρωπινο ειδος!!!!!!!!!!!!!!! :hysterical::bowdown::bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

αν ψαξεις σε καποια μηχανη αναζητησης

Dolphin massacre in Japan

θα δεις ποσο κτηνη ειμαστε,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical::hysterical:

κοιταξτε ομορφια ,,,οι φωτο τραβηχτηκαν κατα την διαρκεια ασκησης απο πληρωμα πολεμικου πλοιου,,,και αντιστοιχος η δευτερη ενας συναδελφος μου απο υποβρυχιο,,

post-12363-1242423832_thumb.jpg

post-12363-1242423844_thumb.jpg

post-12363-1242423854_thumb.jpg

ypovryxio.bmp

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ούτε εγώ άντεξα να το δώ ολόκληρο... Δέν χρειάζεται να είσαι ενυδρειακός χομπίστας η φίλος τις θάλασσας για να σε "ταρακουνήσει" το συγκεκριμένο βίντεο... Απλά να νιώθεις λίγο άνθρωπος...

Μια έννοια που διεστρεβλώνεται όλο και πιο πολύ στις μέρες μασ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πραγματικά σιχάθηκα...το ειδος μου...και κάθε μέρα κ πιο πολυ.

Φυσικα και εκανα την αιτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

βλέπω σε αυτό το βίντεο μεγάλη συμμετοχή και αρκετά απαξιωτικά σχόλια για το είδος μας και διάφορα τέτοια.Αν κάνει κανείς μια αναζήτηση στο youtube θα δει χιλιάδες βίντεο με ζώα που έχουν πολύ χειρότερο θάνατο.

Γιατί στα αλήθεια σας ενόχλησε το συγκεκριμένο ζώο τόσο πολύ και όχι κάποιο άλλο?

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

βλέπω σε αυτό το βίντεο μεγάλη συμμετοχή και αρκετά απαξιωτικά σχόλια για το είδος μας και διάφορα τέτοια.Αν κάνει κανείς μια αναζήτηση στο youtube θα δει χιλιάδες βίντεο με ζώα που έχουν πολύ χειρότερο θάνατο.

Γιατί στα αλήθεια σας ενόχλησε το συγκεκριμένο ζώο τόσο πολύ και όχι κάποιο άλλο?

Σε forum με ψαράκια δεν είσαι?Λογικό δεν είναι? :)

Σοβαρά τώρα,προσωπικά με αιδιάζει και είμαι υπέρ παραδειγματικής τιμωρίας σε άτομα που βασανίζουν ζωντανά.Γιατι άλλο να μιλαμε για τροφή(μη μου πει κανένας το κλασσικό ''γιατί δεν είσαι φυτοφάγος?'' :thumbup: ) ή την επιβίωσή μας και άλλο να βασανίζουμε ζώα για σπόρ,πλάκα ή γιατί θα βγάλουμε πολλά λεφτά κυνηγώντας και πουλώντας ζώα που κοντεύουν να εξαφανιστούν απο την γή.

Είναι μέσα στις αξίες του κάθε ανθρώπου για το που είναι διατεθημένος να φτάσει και με πιο τρόπο.

Οσο για το youtube ο μόνος λόγος που μπαίνω(σπάνια) είναι για μουσική και για κανα αστείο video(πχ δηλωσεις του Ogunsoto κτλ),δεν μου είχε πάει κάν το μυαλό να ψάξω για τέτοια πράγματα...

Προσωπική μου γνώμη πάντα.. :(

Έγινε επεξεργασία - Maxus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

βασικα με εντολη απο τους mods ζητω να μου παραχωρισουν την αδεια

να βαλω το documentary ''the cove'' σε links του rapidshare

για να δουνε ολοι την αληθεια οπως ειναι.

ειναι δικα μου links και οσοι εχουν rapidshare θα το κατεβασουν ευκολα.

φιλικα βασιλης :)

Link to comment
Share on other sites

αν τελικα υπαρξει καποιο προβλημα και δεν μπορω να βαλω τα λινκς.

ας μου στειλει οποιος θελει ενα πμ και θα του δωσω τα λινκς.

Φιλικα βασιλης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...