Jump to content

Duboisi F1 Tank By Fisher13


fisher13

Recommended Posts

Καταρχήν να προσέξεις όταν θα βάλεις τα επόμενα 5 ψάρια ,καλύτερα με σβηστά φώτα για αποφύγουμε οσον είναι δυνατόν προβλήματα και να τα αφήσεις κανένα 24ωρο σβηστά. Τροφές cichlid vegi flakes της ocean nutrition , excel pellets sinking type της HIKARI , σπιρουλίνα ή της ocean nutrtion ή την απλή οχι τη forte της Τropical και επίσης και την sera flora της SERA ,επίσης θα μπορούσες να δίνεις κατεψυγμένο όπως mysis ή krill αλλά οχι κάθε μέρα απλά μια φορά την εβδομάδα για παράδειγμα

ευχαριστω για τις συμβουλες !

για τα κλεισατ φωτα τοε ιχα και εγω σκοπο να το κανω και επεισης σκεπτομουν και αυτην την ημερα να ταισω ταψαρια πριν παραλαω τα αλλα !

τα ψαρια ερχονται αυριο !

επισης αυτες τις τροφες που θα τις βρω σε πετ σιτυ και ζοο πλανετ δεν τις εχω βρει θα παω και σε water inn πουειναι πιο εξειδικευμενο !

αλλο ενα τελευταιο ερωτημα μερικα ψαρακια τρεεμουν σε αλλα αυτο εειδη θελουν να αναπαρχθουν ή παιζουν δεν λεω ειανι πολυ μικρα ακομη αλλα σαν καλο σηαμδι μου δειχνει αυτο !

Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφο το ενυδρείο σου φίλε μου! και τα ψαράκια σου super!! θα σου πρότεινα

και εγώ με τη σειρά μου να προσθέσεις λίγες πετρουλες ακομα μέσα αν

υπάρχει αυτη η δυνατότητα για να δώσεις λιγο ύψος ακομα στις 2 πλευρές.

Έγινε επεξεργασία - JOHN1801
Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφο το ενυδρείο σου φίλε μου! και τα ψαράκια σου super!! θα σου πρότεινα

και εγώ με τη σειρά μου να προσθέσεις λίγες πετρουλες ακομα μέσα αν

υπάρχει αυτη η δυνατότητα για να δώσεις λιγο ύψος ακομα στις 2 πλευρές.

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για τα καλα σου λογια οσο για τις πετρες το ειχα σκοπο μεχρι που δοκιμασα και παετυχε παταγοδως δυστηχως αυτες οι πετρες εχουν υψηλο βαθμο δυσκολιας στο στησιμο τους με αποτελεσμα να μην στεκονται το μονο που μπορω να κανω ειναι να προσθεσω στο δεξι νταμαρι μια μικρη πετρα και παλι με καποια δοση ρισκου !

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα εφόσον έχουν μπει ψάρια μέσα μην βάλεις χέρι στο ενυδρείο στρεσαροντε πολύ ευκολα!

Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφο το ενυδρείο σου φίλε μου! και τα ψαράκια σου super!! θα σου πρότεινα

και εγώ με τη σειρά μου να προσθέσεις λίγες πετρουλες ακομα μέσα αν

υπάρχει αυτη η δυνατότητα για να δώσεις λιγο ύψος ακομα στις 2 πλευρές.

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για τα καλα σου λόγια !

Όντως οι πέτρες επρεπαν να μπουν μόνο μια δηλαδή εκεί που γίνεται αλλα θα στρεσαριστουν πολυ τα ψαράκια κι ειναι κρίμα!

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα εφόσον έχουν μπει ψάρια μέσα μην βάλεις χέρι στο ενυδρείο στρεσαροντε πολύ ευκολα!

Ακριβώς κρίμα για τα ψαράκια!
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε μου!

Ωραίο αποτέλεσμα!

Να τα χαίρεσαι και να τα δεις όπως τα επιθυμείς! :bigemo_harabe_net-145:

Σε ευχαριστω πολυ Παναγιώτη για τα καλα σου λόγια το μόνο που εύχομαι ειναι να μεγαλώσουν να ειναι καλα και να γεννήσουν!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο ενυδρείο και απίθανα ψαράκια.

Να το χαίρεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ααα παιδιά εχθές το βράδυ ήρθαν τα ψαράκια τα οποία έχουν εγκληματιστει πλήρως και πριν λιγο άναψα το φως!

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό να δέσουν και αυτά με την ομαδα!

τα εχουν δεχτει ολα κυλανε υπεροχα τωρα περιμενουμε να μεγαλωσουν και να αναπαρχθουν ηδη εω παρατηρησει πως καποι αρσενικα μαλλον τρεμουν σε καποια αλλα , αλλα ειναι πολυ νωρις !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...