Jump to content

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ


steven1258

Recommended Posts

Είμαι περήφανος κάτοχος ενός ολοκαίνουριου Juwel Rekord 160 και ανυπομονώ να πληρωθώ από κάτι μεταφράσεις που έκανα πρόσφατα για να ξεκινήσω την αγορά υλικών για το στρώσιμό του. (να΄ναι καλά οι ψυχίατροι και συνέδρια τους στο εξωτερικό!!)

Είμαι καινούριος στον χώρο, (παλαιότερα διατηρούσα ένα DIY ενυδρείο 90lt με χρυσόψαρα αλλά ένα αποδήμησε σε τόπους χλοερούς και τα 2 φιλαράκια του αφού το πένθησαν δέχθηκαν να συγκατοικήσουν με μια φίλη μου.) και πραγματικά η πρόσφατη ανακάλυψη του aquazone ήταν δώρο ανέλπιστο. Ήταν ευχάριστη έκπληξη όταν είδα πόσοι άνθρωποι έχουν κάνει τρόπο ζωής την διατήρηση και φροντίδα ενυδρείων στα σπίτια τους, στερούμενοι πολλές φορές τον δικό τους ζωτικό χώρο (βλέπε filoxenos και καναπές!!).

Σαν φοιτητής Βιολογίας "διδάχθηκα" σε μαθήματα, όπως λιμνολογία, ιχθυολογία, ωκεανογραφία, ιχθυοκαλλιέργειες, θαλάσσια βιολογία κλπ ένα πλήθος ως επί των πλείστων άχρηστων ή ξεπερασμένων γνώσεων για τους φίλους μας τα ψάρια.

Θα ήθελα εδώ να συγχαρώ όλους αυτούς που συνετέλεσαν στην δημιουργία του χώρου αυτού, έτσι ώστε οι αρχάριοι σαν και εμένα να μπορούν να ρωτούν, να μαθαίνουν και να δημιουργούν.

Ελπίζω να μην καταχρώμαι της καλοσύνης σας όταν αρχίσω να κάνω ερωτήσεις που πιθανώς (αν όχι σίγουρα) θα κάνουν πολλούς να χτυπούν το κεφάλι τους στον τοίχο.

Αυτά τα λίγα, για όσους κατάφεραν να διαβάσουν μέχρι και αυτή την γραμμή.

Σταύρος

ps ανυπομονώ να αρχίσει το "στρώσιμό" μου..

Link to comment
Share on other sites

:thumbup:

Καλώς ήρθες, καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

:thumbup: to Aquazone

(Βιολόγος ε? :) ζηλεύω... :band: )

Link to comment
Share on other sites

Εεεεε, εσείς οι ψυχίατροι, πληρώστε τον άνθρωπο να αγοράσει τα υλικά του!!!

Φίλε steven1258 καλώς όρισες.

umb

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Γείτονα καλώς ήρθες στη παρέα μας και στο χόμπι. :thumbup:

Οσο για τον καναπέ που λες, έτοιμος είμαι να τον "σουτάρω" κι αυτόν...

Πιάνει χώρο όσο ένα 1000άρι για φροντόζες... :)

Υ.Σ.: Εφ' όσον είμαστε κοντά, μπορούμε να κανονίσουμε να βρεθούμε κιόλας, από την άλλη εβδομάδα.

Συνεννόηση με pm.

Link to comment
Share on other sites

καλός όρισες και από μένα στη παρέα του ΑΖ

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για το θερμό καλωσόρισμα!

Τους χαιρετισμούς μου στα ψαράκια σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Link to comment
Share on other sites

:thumbup: στο ΑΖ
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο Aquazone :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup:

καλώς ήρθες Σταυρο και σε περιμένουμε στη κοπή της πίτας να σε γνωρίσουμε από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς επαληθέυεται η ρήση "η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται" με την κακή έννοια. :thumbup:

Δεν προλαβαίνω με τίποτα σήμερα να σας γνωρίσω από κοντά στην συνάντηση. Ελπίζω την επόμενη φορά οι όποιες εκκρεμότητες μου να διευθετηθούν νωρίς και να είμαι εκεί.

Έρχονται κάτι αναποδιές μερικές φορές εκεί που περιμένεις πώς και πώς και σου χαλάνε τον ενθουσιαμό.

Καλά να περάσετε όλοι όσοι παρευρεθείτε στην κοπή της πίτας και καλή χρονιά σε όλους!

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Γείτονα καλώς ήρθες στη παρέα μας και στο χόμπι. :thumbup:

Οσο για τον καναπέ που λες, έτοιμος είμαι να τον "σουτάρω" κι αυτόν...

Πιάνει χώρο όσο ένα 1000άρι για φροντόζες... :)

Υ.Σ.: Εφ' όσον είμαστε κοντά, μπορούμε να κανονίσουμε να βρεθούμε κιόλας, από την άλλη εβδομάδα.

Συνεννόηση με pm.

Έλα φίλε filoxene αν δώσεις και τον καναπέ, τί στο καλό φιλόξενος θα' σαι? Μήπως τη φιλοξενία θα την κάνεις μέσα στα ενυδρεία? :band::hysterical:

Ζηλεύω πάντως την επιμονή σας για τη δημιουργία κι' άλλων-κι'άλλων ενυδρείων. Καλή δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας βρήκες και υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Επειδή είμαι φιλόξενος για τα ψάρια, θα τον "σουτάρω" κι αυτόν...! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες :thumbup::)

Link to comment
Share on other sites

Αφού σας ξαναευχαριστήσω για το θερμότατο καλωσόρισμα, θα κάνω μια προσωπική παρατήρηση: εδώ και τρεις μέρες διαβάζω και ξαναδιαβάζω και μετά διαβάζω λιγάκι ακόμα! Και πρέπει να πω ότι τα άρθρα (αλλά και η πλειοψηφία των απαντήσεων από τους πιο έμπειρους κατόχους ενυδρείων) δεν έχουν καμία μα καμία σχέση με την πολλές φορές ξύλινη γλώσσα των βιβλίων.

Μπράβο παιδιά, γιατί με απλό , μεστό λόγο καταφέρνετε να μας κρατάτε ενήμερους :thumbup: .

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

WELCOME to AQUAZONE φιλε steven1258 ... :thumbup:

Καλη διαμονη .... :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...