Jump to content

Λίμνη Με Κοi


Recommended Posts

...... :bigemo_harabe_net-143: Αν δεν ξέρεις το ιστορικό της λίμνης άνετα νομίζεις ότι βλέπεις ντοκιμαντέρ!!

Να σου ζήσουν Γιάννη!!

Link to comment
Share on other sites

Παροσίαση ενώς doitsu sanke και ενως  yamabuki απο τον @GIANNHS_KOI

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

ρε κουφαλα χειρουργε!!!  τι εχεις κανει!   μπραβο ρε  εχεις ψαχτει παρα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

μπράβο μπράβο μπράβο....

Link to comment
Share on other sites

ααααχ βρε Γιάννη , βλέπω αυτο το φανταστικό βίντεο με τα Κοι κάτω απο το νερό και απο τώρα μου λείπουν τα δικά μου ...... παλιοχειμώνας ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Τα ανοιχτά συστήματα δουλεύουν τελείως διαφορετικά από τα ενυδρεία  . Tα ΚΟΙ είναι μεγάλα  ζώα η κοπριά κει η τοξίνες που αποβάλουν επιβαρύνουν πολύ το νερό συν τα μικροσοματιδεια  σκόνες και σκουπίδια τροφές φουλ πρωτεϊνούχες βάζουν τα φίλτρα σε μεγάλους μπελάδες .Για αυτό τα βιολογικά υλικά που δουλεύουμε πρέπει να έχουν όσο το δυνατόν μεγάλη επιφάνεια  και κοκκομετρια για να μην στομώνουν εύκολα η σχεδόν πότε. Για παράδειγμα το ενυδρειακο   σφουγγάρι στομώνει γρήγορα ενώ η Ιαπωνική ψάθα πότε ,Η ελαφρόπετρα έχει πολύ ψιλή κοκκομετρια επίσης στομώνει το crystal bio ποτέ. Όταν ένα βιολογικό μέσο στομώνει αρχίζει και δουλεύει αντίστροφα τα καλά βακτήρια δεν βρίσκουν πρόσφορο έδαφος να αναπτυχθούν και έτσι πεθαίνουν με αποτέλεσμα να αναπτυχθούν τα κακά  βακτήρια (φλεξιμπακτερ)με όλες της συνέπειες  που καταλαβαινουμε  .Τώρα θα μου πει κάποιος εγώ θα το καθαρίζω τακτικά .Ναι αλλά και πάλι αν πειράζουμε το κεντρικό μας φίλτρο ταχτικά πάλι θα έχουμε πρόβλημα γιατί με αυτόν τον τρόπο θα σοκάρουμε τα καλά βακτήρια θα τα αδυνατίζουμε και δεν θα κάνουμε ποτέ μια ισχυρή βιολογία .το μόνο φίλτρο που καθαρίζομαι ταχτικά είναι το προ φίλτρο ,το κεντρικό μια φορά στους 6 μήνες και απαλά. Για αυτό λέμε ότι δεν κάνει η ελαφρόπετρα. απορίες 
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φιλε μου πολλα συγχαρητήρια γιατην λίμνη σου.οι αποριες μου ι αφορουν τα υλικά που αναφέρεις .τι εννοείς δεν στουμπονει ποτέ.μηπως δεν στουμπωνει επειδή συγκρατεί μονο μεγαλα σωματίδια;;;;οπως κ για το βιο ,πως γινεται να μην στουμπωνει;δεν εχω λίμνη ενα 400αρι μ δίσκους εχω αλλα οπως καταλαβαίνεις με ενδιαφέρει το καλύτερο για τα ψαρια μου οπως κ η διαύγεια του νερου για τα ματια μου.κ έτσι αναγκάζομαι μπλε σφουγγάρι κ βαμβάκι να τα καθαριζω καθε 15.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κανένα καινούριο βίντεο από "ΤΗ ΛΙΜΝΗ" για να αρρωστήσουμε ... :D ?

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καινούριο βίντεο από "ΤΗ ΛΙΜΝΗ" για να αρρωστήσουμε ... :D ?

Χα χα χα χα . (Και ποιος σου είπε ότι  θέλω να αρρωστήσεις για να τρέχεις και στους γιατρούς. Άσε….  άσε φίλε δεν είναι εποχές   για τέτοια πράγματα.) :bigemo_harabe_net-103:

Βίντεο  θα ανεβάσω αλλά εσείς που μένετε Αθήνα γιατί δεν έρχεσθε από κοντά να τα δείτε και να τραβήξετε και δικό σας βίντεο τα ζώα μου άλλωστε μπορούν να τα δουν όλα τα μέλη του forum ,είναι ευπρόσδεκτα. Εδώ έρχονται από την άλλη άκρη της Ελλάδας για να τα καμαροσουν και εσείς που είσαστε δίπλα… :bigemo_harabe_net-165:

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα χα . (Και ποιος σου είπε ότι  θέλω να αρρωστήσεις για να τρέχεις και στους γιατρούς. Άσε….  άσε φίλε δεν είναι εποχές   για τέτοια πράγματα.) :bigemo_harabe_net-103:

Βίντεο  θα ανεβάσω αλλά εσείς που μένετε Αθήνα γιατί δεν έρχεσθε από κοντά να τα δείτε και να τραβήξετε και δικό σας βίντεο τα ζώα μου άλλωστε μπορούν να τα δουν όλα τα μέλη του forum ,είναι ευπρόσδεκτα. Εδώ έρχονται από την άλλη άκρη της Ελλάδας για να τα καμαροσουν και εσείς που είσαστε δίπλα… :bigemo_harabe_net-165:

Γιαννη σου ειχα πει και εγω οτι θα ερθω το καλοκαιρι,μιλουσαμε καμια ωρα στο τηλ αν θυμασαι :P Τους τελευταιους μηνες εχω πηξει στη δουλεια και δεν υπαρχει και πολυς χρονος ομως και εχω μπλεχτει με πολλα πραγματα οποτε ξεχαστηκα.Το τηλεφωνο σου ομως το εχω και μολις βρω λιγο χρονο θα σε παρω για να κανονισουμε να βρεθουμε!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι και γω για καφεδάκι και οφθαλμόλουτρο...

Φυσικά θα σε χρεώσω τα depon γιατί είμαι σίγουρος οτι θα μας πιάσει πονοκέφαλος με αυτά που θα δούμε :usd:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι και γω για καφεδάκι και οφθαλμόλουτρο...

Φυσικά θα σε χρεώσω τα depon γιατί είμαι σίγουρος οτι θα μας πιάσει πονοκέφαλος με αυτά που θα δούμε :usd:

Χα χα χα χα χα .

 Θα γουστάρεις πολύ καλώς να έλθεις..

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη έχουν γίνει θηρία!!!

Φτου, φτου!! Να σου ζήσουν!!! :bow:

(Να πω πως δεν ζηλεύω, θα είναι ψέματα....)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια πραγματα!

Οργανωμενος,με σωστο εξοπλισμο,και φυσικα υπεροχα ζωντανα και καλοζωισμενα!

Ενας Ιαπωννας στον Πειραια!! :bow:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...