Jump to content

προβληματισμος


Black Tetra

Recommended Posts

Χθες πηρα 1 ακομα παπαγαλοψαρο (ειχα αλλο 1 εδω και 4,5 μηνες μονο)θυλικο μηπως ζευγαρωσει με το αρσενικο.Την αλλη μερα ομως δεν κουνιοταν και το αρσενικο το τσιμπουσε (νομιζω)στην κοιλια και στην ουρα.Θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι πιθανο να ζευγαρωσουν , αν ειναι αρρωστο επειδη δεν κουνιετε ή εγκυο ή κατι αλλο και αν τα ΄''τσιμπιματα'' ειναι επιθετικα ή αν θελει να ζευγαρωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και θα μου ηταν πολυ χρησιμο αν απαντουσε καποιος.Γιατι ρωτας;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον να εβαλες και αλλο παπαγαλοψαρο που εδω και τοσο καιρο σου λεμε οτι μεχρι και αυτο που εχεις δε χωραει σε 24 λιτρα ?

Link to comment
Share on other sites

Δε σας ειπε ομως σε ποσα λιτρα το ειχει.

ΤΖΗΝ

Φανταζομαι!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Από το προφίλ:

"Ενυδρεία στην κατοχή μου:

1 24 λιτρα και 1 8 λιτρα"

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα ξεχασα να αλλαξω το προφιλ μου πριν 3 μερες πηρα 1 60 λιτρο για αυτα τα 2 ψαρια.

Link to comment
Share on other sites

ετσι που τα γραφεις χωρις λεπτομερειες, ολα αυτα που ρωτας ειναι πιθανα..

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙς ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΑΦΗΣ;

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι!!

τι; Αφου το εχω σε ενα 100λιτρο τι εχεις να πεις τωρα εεε;;;

Link to comment
Share on other sites

Το οτι το εχεις σε 60λιτρα οπως λες πιο πανω ή σε 100 λιτρα οπως λες παρακατω (πρεπει να αποφασισεις ποσο ειναι τελικα ) δε παει να πει οτι ειναι και σωστο . Εκανες βεβαια ενα βημα παραπερα αλλα και παλι τα λιτρα ειναι λιγα . Γιατι δε δοκιμαζεις να ασχοληθεις με κατι αλλο ? Μιας και γεννα να πετυχεις απο το συγκεκριμενο ειδος ειναι λιγο απιθανο .

Έγινε επεξεργασία - dartman
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εσυ σε ποσα λιτρα θες να εχει 2 παπαγαλοψαρα μηπως σε 100000 αν και αυτα ισως σου φαινοταν λιγα.

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις. 100 λίτρα για δύο ψάρια που μπορεί να φθάσουν 25 εκ. το καθένα συν το synodontis μπορεί να φθάσει άλλα τόσα συν τι άλλο μπορεί να έχει μέσα, είναι υπέρ αρκετά.

Εγώ λέω να βάλει και κανένα oscar να μην φαίνεται άδειο το ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

μπερδεμενη συζητηση παιδια.....!!!!!!!!!!!! :rasp::lmao:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εσυ σε ποσα λιτρα θες να εχει 2 παπαγαλοψαρα μηπως σε 100000 αν και αυτα ισως σου φαινοταν λιγα.

απλα δεν αγοραζουμε υβριδια. :rasp:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια τελικα ηταν εγκυος με γεννησε τωρα δεν εχω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αποτι εχω δει σε καποιο αλλο θεμα του Black Tetra ναι, του γεννησαν αλλα του ψοφισαν τα μωρα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εσυ σε ποσα λιτρα θες να εχει 2 παπαγαλοψαρα μηπως σε 100000 αν και αυτα ισως σου φαινοταν λιγα.

:thaman::thaman:ειναι moderator το παληκαρι.κατι παραπανω ξερει!!!

Έγινε επεξεργασία - aquamania
Link to comment
Share on other sites

ποσο μαλλον να τα αναπαραγει για να διαιωνειστη το ειδος με της γεννες

σωστος :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις. 100 λίτρα για δύο ψάρια που μπορεί να φθάσουν 25 εκ. το καθένα συν το synodontis μπορεί να φθάσει άλλα τόσα συν τι άλλο μπορεί να έχει μέσα, είναι υπέρ αρκετά.

Εγώ λέω να βάλει και κανένα oscar να μην φαίνεται άδειο το ενυδρείο.

:thaman::thaman::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι συνχομπιστες απλα μη δινετε και πολυ βαση . Το εχουμε πει 1.000.000 φορες στο συγκεκριμενο ατομο οτι τα ψαρια του ειναι παρα πολλα για τα λιτρα τα οποια διαθετει και αυτο οχι για δικο μας καλο αλλα πρωτον και κυριον για τα κακομοιρα τα ψαρακια και δευτερον και για αυτον τον ιδιο αλλα δειχνει να μη καταλαβαινει .

Αλλα στη τελικη πως να το κανουμε δε χωραει μια φαλαινα σε δεκα λιτρα ενυδρειο ... οποτε απο εδω παντα εμεις θα λεμε το σωστο και οχι αυτο που θα ηθελε να ακουσει και που θα βολευε τον οποιοδηποτε . Thats the end ...

Αααα και την επομενη φορα που θα γεννηση παπαγαλοψαρο και θα εχουμε γονιμοποιημενα αυγα και μεχρι το γοννο θελουμε πλουσιο φωτορεπορταζ και αναλυτικα στοιχεια επιτευξης της συγκεκριμενης γεννας .

Ευχαριστω

Dartman

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...