Jump to content

Άμμος


Recommended Posts

Δυστυχως η επαρχεια εχει ενα προβλημα σε αυτο το κομματι! Ειναι θεμα αγνοιας και αδιαφοριας οπως ειπα σε ενα αλλο θεμα και φυσικα μη αυξημενης ζητησης!

Παω στοιχημα ομως αν τον ρωταγες για κυνηγοσκυλα θα ηταν ξευτερι! :P

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η επαρχεια εχει ενα προβλημα σε αυτο το κομματι! Ειναι θεμα αγνοιας και αδιαφοριας οπως ειπα σε ενα αλλο θεμα και φυσικα μη αυξημενης ζητησης!

Παω στοιχημα ομως αν τον ρωταγες για κυνηγοσκυλα θα ηταν ξευτερι! :P

ενοειτεεεεεεεεεεεεεεε αφου δεν μου προτεινε να παρατησω το ενυδρειο και να πηγαινω για κυνηγι ειμαι ευχαριστιμενος!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!Πολύ καλές οι συμβουλές σας!!Με το που θα έρθει το ''κοπάδι'' το ζευγαράκι θα πάει σπίτι του...ξανά!

Και για την αφίσα έχετε δίκιο!Έτσι θα γίνει..ευχαριστω!

Το σπιτι του ποιο ειναι; Ελπιζω οχι καποιο ενυδρειο 30 λτ;

Πάμε λίγο :poster_spam: -off γιατί το παιδί δεν θα δει τι τον ρωτάτε :bigemo_harabe_net-64:;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το σπιτι του ποιο ειναι; Ελπιζω οχι καποιο ενυδρειο 30 λτ;

κάτι έχω στο μυαλό μου...ένα των 50 λίτρων,νομιζω πως είναι καλό!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα οχι και για τα δυο μαζι!

Link to comment
Share on other sites

Πες μας λίγο για το ζευγάρι ; Ποσο καιρό το έχεις μαζί ;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η επαρχεια εχει ενα προβλημα σε αυτο το κομματι! Ειναι θεμα αγνοιας και αδιαφοριας οπως ειπα σε ενα αλλο θεμα και φυσικα μη αυξημενης ζητησης!

Παω στοιχημα ομως αν τον ρωταγες για κυνηγοσκυλα θα ηταν ξευτερι! :P

θα το χάσεις..χαχαχα :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

Πες μας λίγο για το ζευγάρι ; Ποσο καιρό το έχεις μαζί ;

2 μήνες περίπου !

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα οχι και για τα δυο μαζι!

δεν ειχα προβλήματα μεχρι τώρα...λες να αλλάξει τίποτα μετά? χμμμμμ με βάζεις σε σκέψεις!

Link to comment
Share on other sites

οταν πριν μηνες πηγα στο δικο μου και ρωτησα αν εχει η αν μπορει να φερει κιχλιδες απο tanganiyka και μου απαντα "τι ειναι ι tanganiyka?ολες αφρικανες ειναι τα χρvματα αλαζουν" μπορει να μην χτυπιθηκε μονος του αλλα φτηνα γλυτωσε τις αναποδες.... :bigemo_harabe_net-86:

χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπαν τα παιδιά πιο πάνω , αρσενικό και θυληκό, βάζουμε μόνο όταν θέλουμε να πετύχουμε αναπαραγωγή.

Για μόνιμη συμβίωση, χρειάζεται ένα πολύ καλά φυτεμένο ενυδρείο (τόσο που να μην βλέπεις σχεδόν τίποτα μέσα :) ) με αρκετούτσικα λίτρα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπαν τα παιδιά πιο πάνω , αρσενικό και θυληκό, βάζουμε μόνο όταν θέλουμε να πετύχουμε αναπαραγωγή.

Για μόνιμη συμβίωση, χρειάζεται ένα πολύ καλά φυτεμένο ενυδρείο (τόσο που να μην βλέπεις σχεδόν τίποτα μέσα :) ) με αρκετούτσικα λίτρα.

Χα τέλεια!Τόσο που να μην βλέπονται και αναμεταξύ τους προφανώς!Αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν είχα προβλήματα εως τώρα!Τι να πω...δεν εχω ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Τέλος και με τις ανούμπιες.
Βγήκαν απο το χώμα και πλέον είναι δεμένες σε πετρες που είχα μέσα.Λογικά θα είναι οκ..είδα και ένα βιντεο στο youtube για το πως να το κάνω.
Μια έχει και ενα κρινάκι έτοιμο να ανθίσει...να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παίζει ρόλο και ο χαρακτήρας του κάθε ψαριού, αλλά αν δεν είσαι σίγουρος για τη διατήρηση ενός σωστού "σπιτιού" για το ζευγάρι, ίσως να πρέπει να δώσεις το ένα από τα δύο ή ....

Να πάρεις ξεχωριστά ενυδρεία. ;)

Link to comment
Share on other sites

Χα τέλεια!Τόσο που να μην βλέπονται και αναμεταξύ τους προφανώς!Αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν είχα προβλήματα εως τώρα!Τι να πω...δεν εχω ιδέα!

Δεν ειχες προβληματα γιατι τα ειχες στα 100λτ. Στα 50 θα εχεις. Και για να μην νομιζεις οτι τα βγαζουμε απ το μυαλο μας http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=81508&p=740409

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παίζει ρόλο και ο χαρακτήρας του κάθε ψαριού, αλλά αν δεν είσαι σίγουρος για τη διατήρηση ενός σωστού "σπιτιού" για το ζευγάρι, ίσως να πρέπει να δώσεις το ένα από τα δύο ή ....

Να πάρεις ξεχωριστά ενυδρεία. ;)

Και αυτό παιζει να είναι καλή λύση!

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου λιγο, θελω να ταισω τα ψάρια μου με γεωσκωλικες.

Χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη προεργασία πριν τα δωσουμε στα ψάρια? ??

Η τα βρίσκω τα ξεπλένω απο το χώμα και τα ριχνω στο ενυδρείο? ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nikosgo, άνοιξε ένα καινούργιο θέμα στην ίδια κατηγορία για να μην ανακατεύονται άσχετα θέματα :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...