Jump to content

Επιτέλους Ουρίτσες


PanaGreco

Recommended Posts

Δεν έμεινε κολυμπηθρόξυλο. Το τελευταίο το καταβρόχθισε ο ''μπαμπάς'' :(

Εγω παλι τους δισκους θα φοβομουνα εαν ειχα δει τον μπαμπα να τρωει

νομιζω οτι τους δισκους πρεπει πρωτα πρωτα να κρατησεις μακρια απο τις ουριτσες μεχρι να αρχισουν να

κολανε στην πλατη τους

και μια σημειωση κρατα ολα τα ψαρακια του ενυδρειου σου χορτατα ταιζε πιο συχνα να μην εχουν την αισθηση της πεινας!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι τους δισκους θα φοβομουνα εαν ειχα δει τον μπαμπα να τρωει

νομιζω οτι τους δισκους πρεπει πρωτα πρωτα να κρατησεις μακρια απο τις ουριτσες μεχρι να αρχισουν να

κολανε στην πλατη τους

και μια σημειωση κρατα ολα τα ψαρακια του ενυδρειου σου χορτατα ταιζε πιο συχνα να μην εχουν την αισθηση της πεινας!!!

Τα αυγα παντα θεωρουνται απειλη γιατι οσο υπαρχουν οι γονεις ειναι επιθετικοι. Δεν ειναι θεμα πεινας ο λογος που τα τρωνε τα αλλα ψαρια!

Link to comment
Share on other sites

Καλά έχεις και άλλα ψάρια μέσα στο ενυδρείο ? Θεωρώ ότι θα πρέπει να βγάλεις όλα τα υπόλοιπα από μέσα

Link to comment
Share on other sites

Καλά έχεις και άλλα ψάρια μέσα στο ενυδρείο ? Θεωρώ ότι θα πρέπει να βγάλεις όλα τα υπόλοιπα από μέσα

Φυσικά υπάρχουν κι άλλα ψάρια και φυσικά είναι αδύνατον να βγούνε. Δεν βλέπω τον λόγο απλά επειδή το συγκεκριμένο ζευγάρι είναι σεξομανείς και κάνουν αυγά κάθε 3 ημέρες !!!!!

Δεν κυνηγάω την αναπαραγωγή ούτε την επιδιώκω. Απλά μου έτυχε :(

Θέλω ηρεμία στο ενυδρείο μου. Αν αυτό απαιτεί να χωρίσω το ζευγάρι και να δώσω ένα από τα δύο ευχαρίστως να το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου σχηματιστει αλλο! Δεν ειναι αυτη η λυση!

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε άσε τα πράγματα όπως έχουν αφού δεν το κυνηγάς για αναπαραγωγή και μην σκάς το ενυδρείο σου είναι πολύ όμορφο έτσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Από την τελευταία γέννα την περασμένη Τρίτη. Χθες το βράδυ άρχισαν να βγαίνουν ουρίτσες. Πολλές ουρίτσες !!!!!

Δείτε στο 0,19 πως ο μπαμπάς ''μαζεύει'' ένα μικρό που πήγε να το ''σκάσει''. Φανταστική συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες εικόνες.... Να σου ζήσουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Ημέρα 6

Οι ουρίτσες μεγαλώσανε και πλέον διακρίνονται και ματάκια. Αρχίζουν οι πρώτες προσπάθειες απο κάποια να κολυμπήσουν μόνα τους !!!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-82::bigemo_harabe_net-82:Άντε με το καλό να μεγαλώσουν και να κολυμπήσουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω αλλά δεν τρέφω αυταπάτες. Τα μικρά είναι πρώτης τάξεως μεζές για τους καρδινάλιους :(

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω αλλά δεν τρέφω αυταπάτες. Τα μικρά είναι πρώτης τάξεως μεζές για τους καρδινάλιους :(

Είδα οτι εστησες μια υπεροχη γεννηστρα!

Οποτε κάποια στιγμη θα σου ζήσουν!

Καλη συνέχεια φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο θεαμα ,μπραβο σου παναγιωτη ειναι η αποκορυφωση του χομπυ - προσωπικα - αν θες γραψε και παραμετρους νερου και θερμοκρασια , και παλι μπραβο

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο θεαμα ,μπραβο σου παναγιωτη ειναι η αποκορυφωση του χομπυ - προσωπικα - αν θες γραψε και παραμετρους νερου και θερμοκρασια , και παλι μπραβο

Οι παράμετεροι του νερού μου δεν είναι κάτι ιδαίτερο:

Νερό βρύσης χωρίς ΑΟ

PH 7,5

Νιτρικά 25-30

Αμωνία 0 (φυσικά)

Σκληρότητα 6,5

ΚΗ δεν θυμάμαι αλλά εντός ορίων

Θερμοκρασία 28-29

Link to comment
Share on other sites

ΗΜΕΡΑ 7η

Δυστυχώς δεν τα κατάφερε κανένα μικρό. Σήμερα το πρωί άρχισαν να κολυμπάνε δεξιά και αριστερά. Οι γονείς δεν μπορούσαν να τα προστατέψουν άλλο.

Τα περισσότερα τα βούτηξαν οι Καρδινάλιοι .

Το ζευγάρι πλέον βρίσκεται στην γεννήστρα περιμενοντας την επόμενη γέννα που ελπίζω να μην αργήσει.

Link to comment
Share on other sites

ΗΜΕΡΑ 7η

Δυστυχώς δεν τα κατάφερε κανένα μικρό. Σήμερα το πρωί άρχισαν να κολυμπάνε δεξιά και αριστερά. Οι γονείς δεν μπορούσαν να τα προστατέψουν άλλο.

Τα περισσότερα τα βούτηξαν οι Καρδινάλιοι .

Το ζευγάρι πλέον βρίσκεται στην γεννήστρα περιμενοντας την επόμενη γέννα που ελπίζω να μην αργήσει.

Άντε με το καλό να πανε όλα τέλεια !περιμένουμε φωτογραφίες!

Link to comment
Share on other sites

ΗΜΕΡΑ 7η

Δυστυχώς δεν τα κατάφερε κανένα μικρό. Σήμερα το πρωί άρχισαν να κολυμπάνε δεξιά και αριστερά. Οι γονείς δεν μπορούσαν να τα προστατέψουν άλλο.

Τα περισσότερα τα βούτηξαν οι Καρδινάλιοι .

Το ζευγάρι πλέον βρίσκεται στην γεννήστρα περιμενοντας την επόμενη γέννα που ελπίζω να μην αργήσει.

Κρίμα τα ψαράκια!

Αλλά μην το βάζεις κάτω!

Αντε περιμένουμε με αγωνία την επόμενη γέννα!

Καλη επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Πάμε γερά Πανάγο!!!....αφου τα ψάρια σου έχουν τις γέννες σα καραμέλες, είμαι σίγουρος ότι η επόμενη θα ειναι επιτυχής!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...