Jump to content

Κλουβι Πουλιου


Recommended Posts

εξαρταται τι θέλεις...υπάρχουν καναρίνια χρώματος, καναρίνια φωνής , ζεμπράκια κ.α..

Δεν είμαι ειδικός, αλλά το καλύτερο είναι να μην πάρεις κατι απο άποψη τιμής...

Υπαρχουν αντίστοιχα forum για πτηνά..μπες και διαβασε, όπως διαβάζεις για το ενυδρείο. Δες τι σου αρέσει, δες τι χρειάζονται και πάρε ένα, είτε απο Pet shop, ειτε ακόμα καλύτερα απο εκτροφέα, χομπιστα με δαχτυλίδια, κομπλέ και σε καλές τιμές...

Δεν διαφέρουν σε τίποτα απο το aquazone και τις γνωσεις που αποκομείς απο εδώ..απλα αλλάζει το αντικείμενο ενασχόλησης...

Θεωρώ λάθος την λογική εχω ενα κλουβί...τι χωράει μέσα να βάλω να μην κάθεται...όπως ολοι γνωρίζουμε (ή τελος παντων μάθαμε), οτι είναι λάθος η λογική "έχω μια γυάλα..να βάλω ενα χρυσόψαρο.."

Κανένας δεν ανέφερε την ιδέα να κρατήσεις το κλουβί και να το κάνεις φωτιστικό ή βάλε ένα κερί ή μία γλάστρα (-και φυσικά δεν κάνουν όλα τα φυτα :bigemo_harabe_net-77: ).

καλο και για ντεκορ ωραιες ιδεες επειδη μπηκα σε φορουμ και ρωτησα το κλουβι ειναι μια χαρα για 1 καναρινι οποτε μαλλον θα ψαξω να βρω καποιο φωνης γιατι μ αρεσαν πολυ !

Link to comment
Share on other sites

εμενα με μικρη εμπειρια στα πουλια το κλουβακι αυτο ειναι τελειος ακαταληλο , το πουλι που θα βαλεις μεσα δεν θα μπορει καν να φτερουγίζει , το να κρατας μονο ενα ειναι για μενα μεγαλο λαθος θα ειναι σιγουρα δυστυχισμένο .παρε με 20-25 ευρο μια ζευγαρωστρα 60cm ειναι το ελαχισο για μενα και ποιο μετα ενα ακομη να κανουν παρεα ,παρε 2 κοινα απο εκτροφεα στα 10 -15 ευρο το ενα περιπου , που θα το βαλεις μεσα στο σπιτι εξω??εχεις διαβασει για την διτροφη και τις αρρωστιες που βγαζουν???τα καναρινια δεν ειναι τοσο ευκολα οσο φαίνονται

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακομα Διαβάζω οπότε σε κανα μήνα το βλεπω να κανω αγορά έχω και μεγαλύτερο κλουβί από αυτό έχω διαβάσει αρκετά οχι όμως όλα στις αρρώστιες δεν έφτασα ακομα στην διατροφή ειμαι και στην φροντίδα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για πληροφοριες μπες στο www.canarybreeder.net.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με αυτο που ειπε o piranhas 2 και να σ πω και εγω με τη σειρα μοθ πως ειναι μικρο το κλουβι.. παρε ενα μεγαλυτερο, διαβασε πολυ πανω στα πουλια που θες να ασχοληθεις και οταν εισαι σιγουρη οτι μπορεις να τους προσφέρεις ο,τι χρειάζονται ορμα!!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με αυτο που ειπε o piranhas 2 και να σ πω και εγω με τη σειρα μοθ πως ειναι μικρο το κλουβι.. παρε ενα μεγαλυτερο, διαβασε πολυ πανω στα πουλια που θες να ασχοληθεις και οταν εισαι σιγουρη οτι μπορεις να τους προσφέρεις ο,τι χρειάζονται ορμα!!

δεν χρειαζεται να αγορασω εχω ειδη ενα πολυ μεγαλητερο απλα χριαζεται καθαρισμα...σε κανα μηνα θα κανω αγορα ετσι και αλλιως ακομα παιρνω γνωμες και ενημερωνομαι

Link to comment
Share on other sites

Για πληροφοριες μπες στο www.canarybreeder.net.

για καποιο λογο δεν μου το βγαζει...

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα η λογικη μου λεει:

τα πουλια εχουν φτερα, τα φτερα τα χουν για να πετανε,

στο κλουβι μπορουν τα πουλια να πεταξουν?

Το οτι βρηκες κλουβι δε σημαινει οτι

πρεπει και να φυλακισεις καποιο ζωο.

Αν εβρισκες μαχαιρι θα ψαχνες καποιον να μαχαιρωσεις? (αστειακι :P )

Δε θελω να σου δημιουργησω αρνητικα συναισθηματα
σε καμια περιπτωση αλλα πιστευω οτι τα πτηνα στα κλουβια
δεν ειναι αγαπη προς αυτα
Φιλικα παντα...! :bigemo_harabe_net-130:
Link to comment
Share on other sites

Το ξερΩ αλλα δεν πρόκειται να μένει σε μικρό κλουβί και συχνά θα το βάζω στο 4 μέτρο κλουβί πτήσης που έχω για τον παπαγάλο στον κήπο το καλοκαίρι θα μένει έκει δεν θα ειναι φυλακισμένο ;-)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...