Jump to content

Ειναι Αρκετα 60 Λιτρα Για Ενα Σκαλαρι 7 Εκατοστων Σε Μηκος;


Recommended Posts

κατι που τη δυσκολευει και την κανει να μη θελει ψαρια ειναι το καθαρισμα του ενυδρειου.στο επομενο καθαρισμα θα την δυσκολεψω και μετα θα τη ρωτησω αν μπορουμε να το δωσουμε.αλλα κι αν και ο αλλος που θα το παρει το βαλει σε μικρο ενυδρειο;

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν θελει ψαρια γιατι θελει το σκαλαρι; Επισης φιλε μου καιρος να αναλαβεις κι εσυ τις ευθυνες του ενυδρειου σου και να το καθαριζεις εσυ!

Βαλτο το σκαλαρι αγγελια εδω και πουλα το! Καπου θα βρει ενα καλο σπιτι!

Link to comment
Share on other sites

Κανε κάτι άλλο.

Πολύ άπλα βάλε την να διαβάσει τα άρθρα που σου έχουν γράψει τα παιδεια.

Link to comment
Share on other sites

δεν με πιστευει!

Ε τότε πες της μητέρας σου να σου φτιάξει ποπ κορν και κάτσε μπροστα στο ενυδρειο να το βλέπεις να βασανίζεται μέχρι να πεθάνει. Βρε Πέτρο, ανέλαβε τις ευθύνες σου. Πόσο χρόνων είσαι; Δείξε επιτέλους στη μαμά σου ότι είσαι υπεύθυνο άτομο και λαμβάνεις σωστές αποφάσεις. Το σκαλάρι μη το χαρίσεις αν νομίζει η μητέρα σου ότι σου τα λέμε για να κερδίσουμε κάτι, πούλησέ το ή αντάλλαξέ το με ενα άλλο ψάρι ή ψάρια που κάνουν για τα λίτρα σου. Η μητέρα σου παίρνει λανθασμένες αποφάσεις σε ενα θεμα για το οποίο απο ότι έχω καταλάβει δε γνωρίζει τίποτα. Μπες μπροστά λοιπόν και εξήγησέ της τι παίζει εδω πέρα. Μπήκες στο φορούμ για να μάθεις και να κάνεις σωστά πράγματα ή όχι; Ε, κανε τα λοιπόν.
Link to comment
Share on other sites

Ρε Πετράν, μπας και δε θέλεις εσύ να διώξεις το σκαλάρι και μας δουλεύεις ψιλό γαζί; Εμείς ότι ήταν να σου πούμε στο είπαμε, απο δώ και πέρα κάνε ότι νομίζεις εσυ ότι ειναι το σωστό. Δε μου είπες όμως πόσο χρόνων είσαι;

Link to comment
Share on other sites

αντέχης όμως και χρόνια;

αν μου αλαζεις την κοπελα συχνα ,πιτσες και μπυρες κανονικα,καθε τοσο ερχεσαι και καθαριζεις και μου αλλαζεις διακοσμιση,αντεχω ολη μου την ζωη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αυτο δεν ειναι επιβιωση,ειναι ονειρο ζωης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! κιαλλο spam!!

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ειπα στη μαμα μου να το δωσουμε αλλα θα δεν θα παθει αγχος αν δεν με βλεπει;ειχα δωσει ενα αλλο σκαλαρι παλια πισω στο πετ-σοπ και μετα απο 2 μερες ψοφισε.λετε και αυτο να ψοφισει αν το δοσω σε καποιον ξενω;

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ειπα στη μαμα μου να το δωσουμε αλλα θα δεν θα παθει αγχος αν δεν με βλεπει;ειχα δωσει ενα αλλο σκαλαρι παλια πισω στο πετ-σοπ και μετα απο 2 μερες ψοφισε.λετε και αυτο να ψοφισει αν το δοσω σε καποιον ξενω;

Να ρωτήσω για πολλοστή φορα πόσο χρόνων είσαι ή δε θα μου απαντήσεις πάλι; Αν το δώσεις σε κάποιον χομπίστα εδω μέσα που υποτίθεται ξέρει καποια βασικά πράγματα, να είσαι σίγουρος ότι θα ζήσει καλά!
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα άντρας για να "χτυπήσεις" χέρι στο τραπέζι μάγκα! Καλη συνέχεια και ότι χρειαστείς, εδω είμαστε για το καλό σου και το καλό των ψαριών σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Με την αλλαγή ενυδρειου, αν την κάνεις σωστά, όπως πρέπει, δε θα πάθει τίποτα. Μονο χαρές θα κάνει. Στο πετ σοπ ψόφησε γιατί έτσι σου είπαν, έτσι δεν ειναι; Πολλοί μπορει να ειναι οι λόγοι και όχι απαραίτητα η αλλαγη ενυδρειου. Μπορει να ήταν ήδη άρρωστο απο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εδώ στο φόρουμ στην κατηγορία με τις αγγελίες γλυκού νερού και βάλε μια αγγελία για πώληση. Πολύ σύντομα θα έχεις μηνύματα απο ενδιαφερόμενους. Πριν ανοίξεις την αγγελία, διάβασε πρώτα τον κανονισμό που ισχύει για να μη κάνεις κάποιο λάθος. Γράψε για παράδειγμα : Πωλείται σκαλάρι μεγέθους χ εκατοστών, 7€. Αποστολές γίνονται με έξοδα παραλήπτη...... ή μόνο απο Αθήνα, αποστολές στην επαρχία δε γίνονται. Μέσα στην αγγελία αν θέλεις βάλε και μια φωτογραφία του ψαριού.

Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου ειναι να μη κάνεις αποστολή γιατι λόγω της απειρίας σου δε θα ξέρεις πως να το συσκευάσεις σωστά και μπορεί να ψόφησε ή στη διαδρομή και ειναι κρίμα. Αν είσαι Αθήνα, ας έρθει κάποιος στο σπίτι σου ή συνάντησέ τον σε στάση μετρό που έχει παντου και δώστο.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα δεν υπαρχει κυνδινος;δεν θα παθει αγχος;εχω διαβασει οτι τα ψαρια αναγνωριζουν αυτους που τα φροντιζουν

Link to comment
Share on other sites

Πετράν, στρες έχει ΤΩΡΑ το ψάρι σου. Πήγαινέ το σε μεγαλύτερο ενυδρειο για να το χαρεί. Αν πεθάνει, σίγουρα θα πεθάνει απο τη χαρά του!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανον το ψαρι που πηγες στο πετ, αν το πηγες σε αυτο το πετ που σου ειπε πως ζει σε 60 λιτρα, να πεθανε γιατι εκεινοι το ειχαν σε χειροτερη κατασταση απ οτι εσυ! ;)

Η αληθεια ειναι οτι τα ψαρια αγχωνονται για τα παντα! Σιγουρα στην μεταφορα λιγο παραπανω αλλα μολις παει σε καλυτερο σπιτι θα συνελθει αμεσως! :)

Εκει που θα πας να το δωσεις φροντισε να ειναι και καποιος ενηλικος μαζι σου και αν μπορεις βαλε μια φωτο εδω να το δουμε το ψαρι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...