Jump to content

Σκισμενη Ούρα Σε Red Cap Oranda


Recommended Posts

Γεια σας παιδιά, Χρόνια πολλά!

Χρειάζομαι την βοήθεια σας! έχω ένα red cap oranda μέσα σε ενυδρείο 7-8 λίτρων με χρωματιστές πετρουλες(αποφεύγω τα ψευτικα φυτά γι αυτο το εχω άδειο) ....προχθές έβλεπα το ψαράκι να κάθεται κάτω στις πέτρες... σκεφτόμουν μάλλον θα είναι κουρασμένο....όμως σήμερα πρόσεξα ότι η ουρά του(το ένα μέρος) ήταν σχισμένο....σκεφτόμουν πως γινεται να χτύπησε στα χαλίκια η από μονο του... δεν ξέρω είχα βάλει την μητέρα μου να του αλλάξει νερο΄(οκ...ξερει να το αλλαζει) αλλά μηπως την ωρα που το εβαζε στην γυαλα το ειχε τραυματισει;;;....τελος πάντων τώρα το ψαράκι μου δεν μπορεί να φτάσει την επιφάνεια η να κολυμπήσει! κάθεται ακίνητο κάτω στον πάτο....!!

1. υπάρχει λύση η φάρμακο και αν ναι ποιο είναι και που μπορώ να το βρω;

2.πόσο καιρό θα πάρει

η λέτε να μην αντέξει και να τα κακαρώσει; :mellow:

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αλέξανδρος

Έγινε επεξεργασία - Tzokal
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Για να μπορέσουν να σε βοηθήσουν οι πιο έμπειροι κάνε τον κόπο να συμπληρώσεις την παρακάτω φόρμα:

http://www.aquazone.gr/forums/topic/25739-oeunia-aeeuaiuoco-aoeyiaaeao/

Καλως όρισες και καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, Χρόνια πολλά!

Χρειάζομαι την βοήθεια σας! έχω ένα red cap oranda μέσα σε ενυδρείο 7-8 λίτρων με χρωματιστές πετρουλες(αποφεύγω τα ψευτικα φυτά γι αυτο το εχω άδειο) ....προχθές έβλεπα το ψαράκι να κάθεται κάτω στις πέτρες... σκεφτόμουν μάλλον θα είναι κουρασμένο....όμως σήμερα πρόσεξα ότι η ουρά του(το ένα μέρος) ήταν σχισμένο....σκεφτόμουν πως γινεται να χτύπησε στα χαλίκια η από μονο του... δεν ξέρω είχα βάλει την μητέρα μου να του αλλάξει νερο΄(οκ...ξερει να το αλλαζει) αλλά μηπως την ωρα που το εβαζε στην γυαλα το ειχε τραυματισει;;;....τελος πάντων τώρα το ψαράκι μου δεν μπορεί να φτάσει την επιφάνεια η να κολυμπήσει! κάθεται ακίνητο κάτω στον πάτο....!!

1. υπάρχει λύση η φάρμακο και αν ναι ποιο είναι και που μπορώ να το βρω;

2.πόσο καιρό θα πάρει

η λέτε να μην αντέξει και να τα κακαρώσει; :mellow:

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αλέξανδρος

Καλημέρα και χρόνια πολλά . Διάβασε το ακόλουθο link http://www.aquazone.gr/forums/topic/77238-noouoeana/ και είμαι σίγουρος ότι θα βρείς από μόνος σου τα λάθη . Όσον αφορά την σκισμένη ουρά εμένα το μυαλό μου πάει αλλού , αλλά αν δεν δώσεις σαφείς πληροφορίες με φωτογραφίες κανείς δεν θα καταφέρει να σου δώσει μια σωστή απάντηση :xmas_smile:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...