Jump to content

Εφαρμογή Διαχείρισης Ενυδρείων Για Συσκευές Android


Recommended Posts

Κατέβασα και εγώ την εφαρμογή και την δοκίμασα λιγάκι. Η πρώτη παρατήρηση που έχω να κάνω είναι τα πάρα πολλά ορθογραφικά λάθη που υπάρχουν σε όλες τις εικόνες απο το κείμενο στην εισαγωγή, μέχρι τα κείμενα στον οδηγό για τη προσθήκη ψαριών, φυτών κλπ.

Μία ακόμα παρατήρηση είναι ότι κατά τη μετάβαση απο τη μία φόρμα εισαγωγής στην επόμενη, το πληκτρολόγιο έμενε ανοιχτό και έπρεπε να το κατεβάσω εγώ. Καλό θα ήταν να έχει έναν έλεγχο η εφαρμογή και κατα τη μετάβαση απο τη μία οθόνη στην επόμενη απο τη στιγμή που έχω τελειώσει την εισαγωγή αυτών που θέλω και πάω παρακάτω να κλείνει το πληκτρολόγιο. Το δοκίμασα σε MLS IQTab King 7".

Επίσης όταν ολοκληρώθηκε η αρχική εισαγωγή ψαριών κλπ, απο εκεί και έπειτα το layout αρνείται να ακολουθήσει το orientation του tablet. Όπως και να το γυρίσω (portrait, landscape) αυτό παραμένει στη ίδια θέση.

Αυτά προς το παρόν :)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φίλοι, η εφαρμογή είναι για όλους τους τύπους ενυδρείων, γλυκού και αλμυρού νερού.

Είναι σε δοκιμαστικό στάδιο ακόμη και για αυτό υπάρχουν πολλά που πρέπει να γίνουν.


Η εφαρμογή ξεκινά την πρώτη φορά με τον οδηγό, ώστε άτομα που είναι αρχάριοι να βοηθηθούν. Υπάρχει ενα ικονίδιο παράβλεψης για κάθε βήμα όμως.

Το ξέρω είναι λίγο ενοχλητικό αλλά είναι μόνο για μία φορά :)


Updates έχουμε κάθε βδομάδα!


Σας ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Με τα ασπονδυλα τι γινεται; Πως μπορω να προσπερασω ενα πεδιο;

Link to comment
Share on other sites

Δες φωτό

Οκ ευχαριστω αλλα στο κινητο δεν μου το βγαζει!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον λαθος δικο μου! Μια χαρα μου το βγαζει!

Link to comment
Share on other sites

Θα έχουμε και έκδοση και για iPad ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες.

Ομως εχω καποιε ερωτησεις.

1)Πως μπορω να σβησω κατι.Πχ εχω γραψει οτι εχω ασπονδυλα γιατι δεν ειχα προσεξει οτι ειχε επιλογη να το προσπερασω,αυτο πως το σβηνω?

2)Πως μπορω να προσθεσω και 2ο ενυδρειο η και 3ο,υπαρχει αυτη η επιλογη η ειναι μονο για ενα ενυδρειο?

Link to comment
Share on other sites

1. Για να προσθέσεις περισσότερα ενυδρεία, πας στο ενυδρείο και πατάς το εικονίδιο + . Μπορείς μέχρι 3 ενυδρεία, απο εκεί και πέρα πρέπει να αγοράσεις μια συνδρομή για +5
post-58321-0-34166800-1391073210_thumb.png

2. Για να διαγράψεις 1 ή περισσότερα ασπόνδυλα, ψάρια, κτλ. κρατάς πατημένη την εικόνα του (Long press) και εμφανίζεται η επιλογή της διαγραφής
post-58321-0-33027600-1391073211_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Θα έχουμε και έκδοση και για iPad ?

Έκδοση για ipad θα υπάρξει στο μέλλον, αλλά τουλάχιστον μετα απο 1 χρόνο :(

Link to comment
Share on other sites

1. Για να προσθέσεις περισσότερα ενυδρεία, πας στο ενυδρείο και πατάς το εικονίδιο + . Μπορείς μέχρι 3 ενυδρεία, απο εκεί και πέρα πρέπει να αγοράσεις μια συνδρομή για +5

attachicon.gifadd_aquarium.png

2. Για να διαγράψεις 1 ή περισσότερα ασπόνδυλα, ψάρια, κτλ. κρατάς πατημένη την εικόνα του (Long press) και εμφανίζεται η επιλογή της διαγραφής

attachicon.gifdelete.png

Ευχαριστω για τις απαντησεις!Τα βρηκα ολα :)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγώ την εφαρμογή και την δοκίμασα λιγάκι. Η πρώτη παρατήρηση που έχω να κάνω είναι τα πάρα πολλά ορθογραφικά λάθη που υπάρχουν σε όλες τις εικόνες απο το κείμενο στην εισαγωγή, μέχρι τα κείμενα στον οδηγό για τη προσθήκη ψαριών, φυτών κλπ.

Μία ακόμα παρατήρηση είναι ότι κατά τη μετάβαση απο τη μία φόρμα εισαγωγής στην επόμενη, το πληκτρολόγιο έμενε ανοιχτό και έπρεπε να το κατεβάσω εγώ. Καλό θα ήταν να έχει έναν έλεγχο η εφαρμογή και κατα τη μετάβαση απο τη μία οθόνη στην επόμενη απο τη στιγμή που έχω τελειώσει την εισαγωγή αυτών που θέλω και πάω παρακάτω να κλείνει το πληκτρολόγιο. Το δοκίμασα σε MLS IQTab King 7".

Επίσης όταν ολοκληρώθηκε η αρχική εισαγωγή ψαριών κλπ, απο εκεί και έπειτα το layout αρνείται να ακολουθήσει το orientation του tablet. Όπως και να το γυρίσω (portrait, landscape) αυτό παραμένει στη ίδια θέση.

Αυτά προς το παρόν :)

Τα λάθοι θα διορθωθούν στο επόμενο update.

Το θέμα με το πληκτρολόγιο απασχολεί και εμάς, σε μελλοντικό update θα το επιλύσουμε.
Το Orientation του tablet, είναι κλειδωμένο στο Landscape mode στην οθόνη του κέντρου ελένχου προς το παρών γιατί ετοιμάζουμε νέο look ;)

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...