Jump to content

Νέος Στην Αφρική Με Rio 180


panos78

Recommended Posts

Νομιζω οτι εχεις παρα πολυ αμμο.Δεν χρειαζεται τοση,καλυτερα να βγαλεις λιγη.Εγω θα εκανα και μια ντανα απ την αλλη μερια για να μπορουν πιο ανωδυνα οι αρσενικοι (αν εχεις πανω απο εναν) να καθορισουν τις περιοχες τους.

Link to comment
Share on other sites

Ο αρσενικός θα είναι ένας, όσο για την άμμο έχεις δίκιο, μόλις προσθέσω πέτρες θα βγάλω λίγη άμμο.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχεις παρα πολυ αμμο.Δεν χρειαζεται τοση,καλυτερα να βγαλεις λιγη.Εγω θα εκανα και μια ντανα απ την αλλη μερια για να μπορουν πιο ανωδυνα οι αρσενικοι (αν εχεις πανω απο εναν) να καθορισουν τις περιοχες τους.

δεν υπάρχει θέμα με την άμμο και δεν χρειάζεται να κάνει τέτοιο κόπο! Και με ένα καλό νταμάρι στην μία περιοχή δεν υπάρχει πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα λοιπόν να βάλω λίγες πέτρες ακόμη και να μετακινήσω την άμμο προς τα πίσω!!!

Link to comment
Share on other sites

Την άμμο όπου και να την βάλεις τα ψαράκια σου θα την πάνε εκεί που θέλουν!οπότε μην ασχολείσαι!

Πέτρες μην βάλεις πάνω από την άμμο γιατί θα τα γκρεμίσουν όλα

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!!! απλά θα σφηνώσω μερικές ακόμα μέσα στην άμμο, είναι καλά ?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να σφηνωσεις μέσα στην άμμο!

Από την στιγμή που έχεις βάλει άμμο πέτρες μπορείς να βάλεις μόνο πάνω από άλλες πέτρες!

Και μην τολμήσεις να κανεις στην άκρη την άμμο για να βάλεις πέτρες κατω ,διότι και ένας κόκκος άμμου να μείνει κάτω από την πέτρα , υπάρχει σοβαρός κίνδυνος για το τζαμι του πατου!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, οπότε βάζω πέτρες μόνο από πάνω για να έχω μερικές κρυψώνες ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις θα είμαι έτοιμος για τα ψαράκια τι τροφές προτείνετε, γιατί δεν έχω ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Οι labido τρώνε από όλα ,θα συνδυάσεις τροφές αλλες με περισσότερη πρσινάδα όπως για παράδειγμα η cichlid vegi flakes της O.N. ,επίσης την malawi της Tropical αλλά μπορείς να δώσεις και omni cichlid flakes της O.N. μην ξεχνάς κάποια στιγμή να αρχίσεις να δίνει λίγο κατεψυγμένο όπως για παράδειγμα mysis ή krill.Επίσης σπιρουλίνα ( δεν χρειάζεται η forte ) 1-2 φορές την εβδομάδα.Επίσης άλλη τροφή με εξαιρετκό ενδιαφέον η cichlid excel ( pellets) της HIKARI.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Σωκράτη θα ψάξω να τις βρώ μέσα στην εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Την άμμο όταν την έβαλες, φρόντισες να πέσει και πάνω από τις πέτρες για να τις "δέσει"?

Έχω την εντύπωση οτι την περισσότερη την έριξες μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Η άμμος είναι ανάμεσα στις πέτρες σαν χτισμένες,

Link to comment
Share on other sites

Οι labido τρώνε από όλα ,θα συνδυάσεις τροφές αλλες με περισσότερη πρσινάδα όπως για παράδειγμα η cichlid vegi flakes της O.N. ,επίσης την malawi της Tropical αλλά μπορείς να δώσεις και omni cichlid flakes της O.N. μην ξεχνάς κάποια στιγμή να αρχίσεις να δίνει λίγο κατεψυγμένο όπως για παράδειγμα mysis ή krill.Επίσης σπιρουλίνα ( δεν χρειάζεται η forte ) 1-2 φορές την εβδομάδα.Επίσης άλλη τροφή με εξαιρετκό ενδιαφέον η cichlid excel ( pellets) της HIKARI.

Είναι εύκολο να νου θυμησετε τον λόγο το να ταΐσουμε κατεψηγμενες ?

Link to comment
Share on other sites

Αν ταίσουμε φρέσκια γαρίδα με το κέλυφος καλά πλυμμένη υπάρχει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να νου θυμησετε τον λόγο το να ταΐσουμε κατεψηγμενες ?

Ολα τα ψάρια τρώνε κατεψυγμένες τροφές κακό δεν τους κάνει και τους παρέχει και τις ανάλογες πρωτείνες ,εξάλλου όταν λέμε για mysis και krill μιλάμε για οργανισμούς με κέλυφος που τους κάνει καλό ,βέβαια με μέτρο ,εγώ όταν είχα τις mbuna και μετά τις tropeus τάιζα μια φορά την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ταίσουμε φρέσκια γαρίδα με το κέλυφος καλά πλυμμένη υπάρχει πρόβλημα?

Κανένα πρόβλημα ,απλά έχουμε συνηθίσει οχι μόνο εδώ αλλά και διεθνώς να αγοράζουμε κατεψυγμένες που μπορείς να τις βρείς σε όλα τα μεγέθη και ανάλογη τιμή .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα ψάρια τρώνε κατεψυγμένες τροφές κακό δεν τους κάνει και τους παρέχει και τις ανάλογες πρωτείνες ,εξάλλου όταν λέμε για mysis και krill μιλάμε για οργανισμούς με κέλυφος που τους κάνει καλό ,βέβαια με μέτρο ,εγώ όταν είχα τις mbuna και μετά τις tropeus τάιζα μια φορά την εβδομάδα.

Οκ! Ευχαριστώ πολύ :--

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία!!! οπότε μόλις πάρω τα ψαράκια ξεκινάω με flakes και μετά θα βάλω αρκετη ποικιλία στην διατροφή τους για να να σπάει και η μονοτονία.

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια!!! σήμερα κατά τις 9 μπήκαν τα Labido!!! 3+1 από αύριο λοιπόν αν τα πιάσω σε καλές πόζες θα έχετε φωτό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, αύριο έρχονται ΦΩΤΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...