Jump to content

Αλλαγή Βυθού-Τοπίου-Φυτών


vag12

Recommended Posts

και άλλη μία ερώτηση, ξέρω ότι πρέπει να έχω δύο λάμπες μία 6500k μπροστά και μία 4500k πίσω +- 500.

εγώ έχω τις μαμά τις High-Lite Day 45 Watt, 895 mm x2 αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι στα 9000k.

γνωρίζει κανείς γιατί δεν γράφουν επάνω ούτε κατάφερα να βρώ κάτι.

Εφόσον είναι αυτή είναι στα 9000 Kelvin. Εγώ άλλαξα την Juwel με Sera, αλλά σε ένα άλλο θέμα είπαν ότι κάνουν και οι Sylvania και ίσως οι Jbl.

Link to comment
Share on other sites

Καλλιρρόη αυτές έχω...

και μετά ψάχνω τι μου φταίει και κιτρινίζουν και μαυρίζουν τα φύλλα κτλ κτλ... :growl:

είπαμε να είμαι αρχάριος αλλά αυτό που έκανα εμπίπτει σε άλλη κατηγορία και όχι της εμπειρίας.

σε -ίας τελειώνει και αυτό. :hysterical:

μα έχω από τον σεπτέμβριο που λιώνω στο διάβασμα, έχω πρήξει τον φώτη με 300 μνμ στο viber, 200 στο fb, 10 τηλέφωνα την ημέρα και ποτέ δεν μου πήγε στο μυαλό να τις τσεκάρω.

Οπότε αύριο πρωί πρωί πάμε για ψώνια.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφορία. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλλιρρόη αυτές έχω...

και μετά ψάχνω τι μου φταίει και κιτρινίζουν και μαυρίζουν τα φύλλα κτλ κτλ... :growl:

είπαμε να είμαι αρχάριος αλλά αυτό που έκανα εμπίπτει σε άλλη κατηγορία και όχι της εμπειρίας.

σε -ίας τελειώνει και αυτό. :hysterical:

μα έχω από τον σεπτέμβριο που λιώνω στο διάβασμα, έχω πρήξει τον φώτη με 300 μνμ στο viber, 200 στο fb, 10 τηλέφωνα την ημέρα και ποτέ δεν μου πήγε στο μυαλό να τις τσεκάρω.

Οπότε αύριο πρωί πρωί πάμε για ψώνια.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφορία. :bowdown:

Ε μα ειπαμε, ο Φωτης φταιει για ολα!! :hysterical::hysterical::hysterical:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλλιρρόη αυτές έχω...

και μετά ψάχνω τι μου φταίει και κιτρινίζουν και μαυρίζουν τα φύλλα κτλ κτλ... :growl:

είπαμε να είμαι αρχάριος αλλά αυτό που έκανα εμπίπτει σε άλλη κατηγορία και όχι της εμπειρίας.

σε -ίας τελειώνει και αυτό. :hysterical:

μα έχω από τον σεπτέμβριο που λιώνω στο διάβασμα, έχω πρήξει τον φώτη με 300 μνμ στο viber, 200 στο fb, 10 τηλέφωνα την ημέρα και ποτέ δεν μου πήγε στο μυαλό να τις τσεκάρω.

Οπότε αύριο πρωί πρωί πάμε για ψώνια.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφορία. :bowdown:

Πολύ πρόσφατα κι εγώ είχα γράψει ένα παρόμοιο post κι έλεγα "ρε παιδιά δεν ξέρω πόσα kelvin είναι οι λάμπες μου, μόνο αυτά γράφουν πάνω" και κάποιος μου έδωσε link από το site της juwel και σκέφτηκα "μα καλά, πώς δεν μου έκοψε;" και τώρα σου πουλάω μούρη ότι και καλά τα ξέρω όλα. :hysterical:

Ε μα ειπαμε, ο Φωτης φταιει για ολα!! :hysterical::hysterical::hysterical:

Like!

Link to comment
Share on other sites

καλά εγώ είμαι ακόμα χειρότερος, μην στεναχωριέσαι.

έμπαινα στο site της jewel έμπαινα στα προϊόντα αλλά στο rio 180 το οποίο τις αναφέρει απλά ονομαστικά.

δεν μου έκοψε να μπώ στις λάμπες... :poster_oops::P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...