Jump to content

τζενη


ΤΖΕΝΗ

Recommended Posts

γεια σας

εχω ενα ενυδρείο γυρο στα 400 λίτρα με ένα γκαλαχερ (οποιος επέλεξε να μένει μονος του) θα ήθελα να ρωτήσω πρότα άν τα λιτρα του ενύδρείου είναι ιδανικά για τό ψάρι και επίσης αν ενδιαφέρεται κάποιος να τον αγοράσει το συζητάμε

Link to comment
Share on other sites

γειά σου και καλως όρισες στο site! :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα :rasp: στο Aquazone.

Σχετικά με τα Galaher - Pangasius hypophthalmus να ξέρεις ότι φτάνουν το 1-1.50 μέτρο. Κανονικά προορίζονται για μεγάλες λίμνες και όχι για ενυδρεία. Αν και τα βλέπουμε συχνά σε πολύ μικρότερα από το δικό σου ενυδρεία δεν είναι κατάλληλα για αυτά. Μέχρι να μεγαλώσει αρκετά και να χρειάζεται επιπλέον χώρο μπορείς να το απολαμβάνεις στο ενυδρείο σου και αργότερα να το χαρίσεις σε κάποιον που διαθέτει περισσότερα Λίτρα ή σε κάποιο κατάστημα προς πώληση ή για display.

Link to comment
Share on other sites

πρώτα απο ολα σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου

οταν λες οτι τα ψαρια αυτά είναι για λιμνες τι ακριβως θέλεις να πεις γιατι κατι έλεγα να κάνω στην αύλη του σπιτιου μου αλλα είμαι ασχετη με το θέμα. δηλαδη θα μπορουσε ο γκαλαχερ να μένει και σε λιμνη αντιστοιχα χωρις προβλημα θερμοκρασίας?

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!!

Οταν ο Γιάννης είπε για λίμνες εννοούσε ότι τι φυσικό του περιβάλλον είναι λίμνες και αποταμιευτές ποταμιών στη Νοτιανατολική Ασία όπου φυσικά η θερμοκρασία παραμένει σταθερή στα επίπεδα που ανέχεται 22-26 βαθμούς. Σκέψου τώρα στην Ελλάδα το καλοκαίρι γύρω στους 40 βαθμούς ή το χειμώνα αντίστοιχα τι θα γίνεται!!

Αλήθεια πόσο μήκος είναι ο galaher σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο ΑΖ.μια φωτογραφία θα τους βοηθούσε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στη μεγάλη παρέα του ΑΖ :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Ο andreas2000gr με κάλυψε πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο ΑΖ.

Link to comment
Share on other sites

Καλωςηρθες και καλη συνεχεια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλωστην ... :rasp:

Καλη διαμονη .. :lmao:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

εχω ενα ενυδρείο γυρο στα 400 λίτρα με ένα γκαλαχερ (οποιος επέλεξε να μένει μονος του) θα ήθελα να ρωτήσω πρότα άν τα λιτρα του ενύδρείου είναι ιδανικά για τό ψάρι και επίσης αν ενδιαφέρεται κάποιος να τον αγοράσει το συζητάμε

:rasp:

Link to comment
Share on other sites

:rasp::lmao::lmao:

Καλώς ήρθες!

Link to comment
Share on other sites

καλως μας ηρθες και καλη απολαυση στον υπεροχο αυτο χωρο!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...