Jump to content

Τι Ψάρια Θα Βάζατε Σε 400 Λίτρα;


Recommended Posts

Όπως λέει και ο τίτλος, περιμένω σιγά σιγά το νέο ενυδρείο και θα ήθελα την άποψή σας για την ψαροσύνθεσή μου. Θέλω να είστε λογικοί όμως ε;; Μην ξεφύγουμε!! Επίσης να σας πω πως θέλω ήρεμα ψαράκια χωρίς τσαμπουκάδες κλπ! Σκεφτόμουν να βάλω ένα ωραίο beta! Τι λέτε;;

Link to comment
Share on other sites

το beta Κωστα ειναι εκπληκτικο ψαρι ,το μονο θεμα που ισως εχεις ειναι οτι τρωει δυσκολα και ισως πειραξει γαριδες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις γαρίδες δεν το ήξερα! Θέλω ένα-δύο ψάρια που να μην πολύ "κυκλοφορούν"! Να είναι ασυνήθιστα ρε παιδί μου! Δώστε τα φώτα σας να φτιάξω μια λίστα ώστε να είμαι standby για παραγγελίες! :D

Link to comment
Share on other sites

δεν κυκλοφορει μονο την νυχτα ,παντος σε ενυδρειο που τον ειδα ,δεν τις πειραξε,και εγω το σκεφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Νικολα με πεθανες.... Τι τανγκ ειναι το τελευταιο;;

Βαλε ενα χελι η μια σκορπινα, να μην βαζεις και χερια μεσα :P

Καλο ειναι και το hawkfish, εχεις δει ποτε απο κοντα;;;

Μουαχαχαχαχαχαχαχαχααααααα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νικολα με πεθανες.... Τι τανγκ ειναι το τελευταιο;;

Βαλε ενα χελι η μια σκορπινα, να μην βαζεις και χερια μεσα :P

Καλο ειναι και το hawkfish, εχεις δει ποτε απο κοντα;;;

δεν ειναι τανγκ ειναι flame angelfish

Μουαχαχαχαχαχαχαχαχααααααα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το τριτο στις πρωτες τρεις που εβαλες... Το flame το ξερω....

Link to comment
Share on other sites

Το τριτο στις πρωτες τρεις που εβαλες... Το flame το ξερω.

sohal.

Link to comment
Share on other sites

Το ψάρι Calloplesiops altivelis δεν συναντάται συνήθως σε ενυδρεία υφάλου, αλλά έχει αναφερθεί ότι είναι ασφαλές με κοράλλια και ανεμώνες. Ωστόσο, θα φάει όσα - αν όχι όλα τα μικρά ψάρια και τις γαρίδες που θα βρει μπροστά του. Είναι είδος νυκτόβιο και απαιτεί κρυψώνες που να του παρέχουν προστασία από τον έντονο φωτισμό. Όταν πρωτομπεί στο ενυδρείο, ζωντανή τροφή θα σου χρειαστεί για να το βοηθήσεις να προσαρμοστεί. Μόλις εγκλιματισθεί όμως, θα φάει και κατεψυγμένη.

Όσο για εμένα, είμαι ερωτευμένος με το μικρό Boylei.....

Αν καταφέρεις να το βρεις, μην αφήσεις την ευκαιρία! Είναι νομίζω ανεπανάληπτο!

post-50356-0-87816900-1396826835_thumb.jpg

post-50356-0-23025900-1396826941_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - timor
Link to comment
Share on other sites

Το ψάρι Calloplesiops altivelis δεν συναντάται συνήθως σε ενυδρεία υφάλου, αλλά έχει αναφερθεί ότι είναι ασφαλές με κοράλλια και ανεμώνες. Ωστόσο, θα φάει όσα - αν όχι όλα τα μικρά ψάρια και τις γαρίδες που θα βρει μπροστά του. Είναι είδος νυκτόβιο και απαιτεί κρυψώνες που να του παρέχουν προστασία από τον έντονο φωτισμό. Όταν πρωτομπεί στο ενυδρείο, ζωντανή τροφή θα σου χρειαστεί για να το βοηθήσεις να προσαρμοστεί. Μόλις εγκλιματισθεί όμως, θα φάει και κατεψυγμένη.

Όσο για εμένα, είμαι ερωτευμένος με το μικρό Boylei.....

Αν καταφέρεις να το βρεις, μην αφήσεις την ευκαιρία! Είναι νομίζω ανεπανάληπτο!

φιλε μου το ψαρι τα σπαει,ξερεις ποσο ειναι η τιμη του?
Link to comment
Share on other sites

Και ένα ακόμη αγαπημένο και σε λογική τιμή -για να μη με μαλώνει ο niknik- είναι ο Acanthurus Maculiceps.

post-50356-0-95655900-1396829431_thumb.jpg

post-50356-0-52263700-1396829934_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - timor
Link to comment
Share on other sites

Κωστη το betta ειναι ψαρουκλα,μια πολυ καλη επιλογη πηστευω.1 Αc.japonicus,1 Ctenochaetus hawainensis και το yellow tang που εχεις.για κατω προτεινω το Signigodius biocellatus.

Link to comment
Share on other sites

Κωστη το betta ειναι ψαρουκλα,μια πολυ καλη επιλογη πηστευω.1 Αc.japonicus,1 Ctenochaetus hawainensis και το yellow tang που εχεις.για κατω προτεινω το Signigodius biocellatus.

το μονο ασχημο με τον στενοχετο ειναι οτι μεγαλωνοντας γινετε καφε.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου niknik αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δυστηχως.απλα σαν ειδος ειναι κατι που δεν το συναντας ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου niknik αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δυστηχως.απλα σαν ειδος ειναι κατι που δεν το συναντας ευκολα.

εχεις δικιο ,καταπληκτικο αλγοφαγο
Link to comment
Share on other sites

επισεις Κωστα ενα απο τα αγαπημενα μου ψαρια, Blotched Anthias (Holanthias borbonius)

IMG_0514.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επιλογές έχεις πολλές Κώστα άλλα το βασικότερο είναι αν μιλάμε για σπάνια ψάρια το ταβάνι που μπορείς να φτάσεις λόγο χάρη η τελευταία πρόταση του Νίκου αγγίζει και τα 130-150Ε ανά ψάρι....

Link to comment
Share on other sites

Όχι Θανάση μιλάμε πάντα με γνώμονα τις φυσιολογικές για τις εποχές που ζούμε τιμές! Δεν γίνετε να κάνει ένα ψάρι 150€ και να πρέπει να βάλω κοπάδι.... Απλά το ξεχνάμε!

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...