Jump to content

Paris Reef 450 Λιτρα.


paris soroni

Recommended Posts

Κι εμένα μ'αρέσει..και σίγουρα από κοντά βλέποντάς το από ολες τις οπτικές γωνίες είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να κάνεις άλλη ανακατανομή... κυκλοφορία έχει καλή???

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις και καλητερα φιλε, προσπαθησε, δες και καμια φωτο στο google να παρεις καμια ιδεα :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τωρα καλυτερο;attachicon.gifIMG_20140519_171533.JPG

Η δεξιά πλευρά μου αρέσει πιο πολύ από την αριστερή η οποία μπορεί να γίνει καλύτερη... παράδειγμα, αν τον λευκό βράχο τον τοποθετήσεις προς τέρμα δεξιά, και τον βράχο που βρίσκεται κάτω από το plate (πίσω από το fox face), τον βγάλεις λίγο προς τα έξω ή και να ενωθεί ακόμη με την αριστερή νησίδα, νομίζω θα γίνει πιο ενδιαφέρον και πιο λειτουργικό....

Παίξε ακόμη λίγο... αλλά όχι πολύ αφού υπάρχουν ήδη τα ζωντανά μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο παρη,μπραβο :jig:

Ωραια και τα ψαρακια,ειδικα το Naso!

Εχεις ξεκινησει πολυ καλα.

Mη με παρεξηγησεις αλλα απο το βιντεο μου φανηκε πως αριστερα δεν εχει και τοσο καλη κυκλοφορια.

Ειναι ετσι η' μου φανηκε?

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω να αλαξω κατευθηνση στον αριστερο κυκλοφοριτη.

Δε σε παρεξηγω ισα ισα σε ευχαριστω για τις συμβουλες για να διωρθονω τα λαθη μου

Link to comment
Share on other sites

Οκ παρη,κανε τις αλλαγες σου και αν εχεις χρονο μπες στον κοπο να ανεβασεις παλι ενα βιντεο φιλε μου :thumbsu:

Δωσε πολυ σημασια στη ροη γιατι μπορει τωρα στην αρχη να μη σου δημιουργουν προβλημα καποια σημεια με χαμηλη κυκλοφορια αλλα μελλοντικα εκει θα μαζευονται detritus,τροφες κτλ κτλ που θα επιρρεαζουν αρνητικα(πολυ η' λιγο) τις τιμες του νερου σου.

Link to comment
Share on other sites

Τα τριματα κατω τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Οταν αγορασα το νεκρο βραχο ηταν ενα κοματι 12 κιλα μεγαλο και επρεπε να το σπασω οπωτε τα τριματα επειδη λυπομουν να τα πεταξω τα εβαλα και αυτα μεσα

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!

Εχεις βαλει πολυ ωραια ψαρακια.( Μεγαλη υποθεση να εχεις πολλα λιτρα :glare: )

Παντος καλα το πας. Σιγα σιγα θα γεμισει με χρωματα το ενυδρειο και θα βαλεις και ρικορντεες που σου αρεσουν. Ειναι ομορφα ζωντανα! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα σε ευχαριστω

Δε ξερω ισως καμια φορα να γινομε κουραστικος (niknik) αλλα προσπαθω οσο μπορω να ρωταω για οτι κανω για να αποφυγω οσο το δυνατο περισσοτερα λαθη

Link to comment
Share on other sites

Καλα μη βαρατε ξερω με την καμερα δεν τοχω προσπαθω ομως

Μηπως μπορει να μου πει καποιος οι αλγες που εχω στον αραγωνητη στο χρωμα τις κοραλινης τι ειναι και αν θα φυγουν μονες τους;

Link to comment
Share on other sites

κυανοβακτηριο κοιτα φευγουν μονες με προσπαθεια δικα σου περιοριζεις τροφη και οργανικα στο ενυδρειο μετρας φωσφωρικα και βλεπεις οπως και νιτρικα ,βλεπεις το φωτισμο σου και αν θελει αλλαγη ,το σκιμερ μεγαλο να δουλευει,κανεις σκουπα βυθου και το αφαιρεις μεχρι να σταματησει,κυκλοφορια δειχνει καλη αλλα δεν ξερω εαν ειναι σωστα τοποθετημενη,εαν ολα ειναι οκ με συχνες εβδομαδιαιες αλλαγες φευγει αλλιως βαζεις antired και καθαριζεις.

Link to comment
Share on other sites

Παρη ομορφο ειναι αλλα θα γινει ωραιοτερο οταν με το καλο γεμισει κοραλινη και βγαλεις τα τριματα βραχου δεξια εξω[γνωμη μου]

Link to comment
Share on other sites

Νικο με το κυανο θα δω αυριο τι θα κανω μαλων θα παρω ενα redclean να τελειωνω,

Επισης ηθελα να σου πω οτι σαν παλαιοτερος και πιο εμπειρος που εισε σεβομε π α ν τ α την αποψη σου και τις ιδεες σου για οτι αφορα το θαλασινο ενυδριο αλλα εχω ηδι δυο ρικορντεες πανω στα τριματα δεν θα ηταν πανεμορφη η γωνια αν ολα τα τριματα τα σκεπαζαν 7-8 ακομα ιδια υπεροχα ζωντανα;

Link to comment
Share on other sites

Νικο με το κυανο θα δω αυριο τι θα κανω μαλων θα παρω ενα redclean να τελειωνω,

Επισης ηθελα να σου πω οτι σαν παλαιοτερος και πιο εμπειρος που εισε σεβομε π α ν τ α την αποψη σου και τις ιδεες σου για οτι αφορα το θαλασινο ενυδριο αλλα εχω ηδι δυο ρικορντεες πανω στα τριματα δεν θα ηταν πανεμορφη η γωνια αν ολα τα τριματα τα σκεπαζαν 7-8 ακομα ιδια υπεροχα ζωντανα;

σε αυτο δεν θα διαφωνησω εξαλου τον βραχο τον κανουν τα κοραλια μπορεις επανω σε αυτο να βαλεις ζωανθους οι οποιο πανε σφαιρα και ομορφαινουν το μερος.Εγω το ανεφερα ως αισθητικο κομματι και πρακτικο θα ελεγα κατα ποσο (αεριζετε),φυσικα (εσυ αποφασιζεις και αφου σου αρεσει Παρη τελος)
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...