Jump to content

Paris Reef 450 Λιτρα.


paris soroni

Recommended Posts

Προχθες μιλουσαμε για την ανεμωνη του subaruga και χθες ολη μερα την περασα μπροστα στο ενυδριο εκτος απο ενα διορο που την κοπανησα και πηγα με την οικογενεια να ριξουμε μια βουτια στη θαλασσα και οταν γυρισα. ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ.

Η κρισπα εχει χωθει για τα καλα μεσα στον κυκλοφοριτη αλλα μεσα στην ατυχια μου ημουν και τυχερος γιατι ηταν μολις ειχε γινει το κακο και ετσι το προλαβα ,εκανα μια βαρβατη αλλαγη νερου εβαλα και καινουριο ανθρακα και ετσι σημερα το ενυδριο μου ειναι και παλι καθαρο και ευτηχος ολα τα κοραλακια μου ειναι μια χαρα παρολο που αρπαξανε μια γερη δοση στρες.Το θεμα ειναι οτι το κλαρκι το οποιοο ηταν ο οικοδεσποτης στην κρισπα απο την ωρα που η κρισπα χαθηκε μου κυνηγαει συνεχεια τα μικρα κλοουνακια ενω μεχρι χθες δεν τα ειχε πειραξει ποτε

Ξερει κανεις αν ηπαρχει τροπος να τον σταματησω πριν μου τα ξεκανει;

Link to comment
Share on other sites

Παρη εχουμε πει πολλες φορες οτι ενυδρειο που φιλοξενει ανεμωνες και μαλιστα τετοια ειδη ειναι φρονιμο και απαραιτητο να εχει στους κυκλοφορητες του κουκουλες με τρυπες ωστε και να δουλευουν οι κυκλοφορητες και να μην μπορουν να ρουφηξουν τις ανεμωνες,μην στεναχωριεσε συμβαινουν αυτα,στην επομενη Παρη θα ειναι ολα οκ,πολυ σωστα ενηργησες για αυτο και προλαβες την ζημια.Τωρα ο clarki ειναι πολυ επιθετικος κλοουν η θα του βαλεις ανεμωνη (για μενα μια buble) η τον βγαζεις γιατι θα τους σκοτωσει τους αλλους ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Παρη εχουμε πει πολλες φορες οτι ενυδρειο που φιλοξενει ανεμωνες και μαλιστα τετοια ειδη ειναι φρονιμο και απαραιτητο να εχει στους κυκλοφορητες του κουκουλες με τρυπες ωστε και να δουλευουν οι κυκλοφορητες και να μην μπορουν να ρουφηξουν τις ανεμωνες,μην στεναχωριεσε συμβαινουν αυτα,στην επομενη Παρη θα ειναι ολα οκ,πολυ σωστα ενηργησες για αυτο και προλαβες την ζημια.Τωρα ο clarki ειναι πολυ επιθετικος κλοουν η θα του βαλεις ανεμωνη (για μενα μια buble) η τον βγαζεις γιατι θα τους σκοτωσει τους αλλους ευκολα.

Νικο δυσκολο στη ροδο να βρω buble στη ροδο εχω μια αλλα ειναι πολυ μικρη και δεν πανε ακομα πανω της
Link to comment
Share on other sites

Μπηκε επιτελους και το φωτιστικο και η διαφορα νομιζω ειναι ορατη

Τη γοργονια δεν την εχα δει ποτε ανθησμενη

Δειτε και αυτο

post-58762-0-33817000-1406438177_thumb.jpg

post-58762-0-85219200-1406438246_thumb.jpg

post-58762-0-90670300-1406438342_thumb.jpg

post-58762-0-91339500-1406438639_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - paris soroni
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο Παρη διαφορες τηα δεις σε βαθος χρονου προσεχε μη την καψει,σε τι υψος το εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Νικο

Το εχω βαλει 35 εκατοστα απο την επηφανεια του ενυδρειου και περιπου 45 απο την επιφανεια του νερου

Link to comment
Share on other sites

Μεγειαααααααα :jig:

Πολυ πιο φωτεινο τωρα φιλε μου!

Θα το χαρεις και εσυ αλλα και τα ζωντανα σου :thumbsu:

Αν εχεις χρονο πες μας και μερικες λεπτομερεις γι'αυτο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια να ειστε καλα

το φωτηστικο ειναι το ελος εχει 2τ5 coral light X39W

2 T5 purple X 39W

και 2 mh X 150w 20000kelvin nepturion 4035 germany

Link to comment
Share on other sites

Παρη εχουμε πει πολλες φορες οτι ενυδρειο που φιλοξενει ανεμωνες και μαλιστα τετοια ειδη ειναι φρονιμο και απαραιτητο να εχει στους κυκλοφορητες του κουκουλες με τρυπες ωστε και να δουλευουν οι κυκλοφορητες και να μην μπορουν να ρουφηξουν τις ανεμωνες,μην στεναχωριεσε συμβαινουν αυτα,στην επομενη Παρη θα ειναι ολα οκ,πολυ σωστα ενηργησες για αυτο και προλαβες την ζημια.Τωρα ο clarki ειναι πολυ επιθετικος κλοουν η θα του βαλεις ανεμωνη (για μενα μια buble) η τον βγαζεις γιατι θα τους σκοτωσει τους αλλους ευκολα.

Νικο βρηκα τελικα απο ενα φιλο χθες και εβαλα μεσα μια buble σημερα ο νεμο χωθηκε για τα καλα μεσα της και δεν ξεκολαει απο πανω τις επισης τωρα το βραδυ παρατηρησα οτι η ανεμωνη αρχισε να χωριζει και πολυ σηντομα θα γινω ανεμωνοπατερας :bigemo_harabe_net-94: :bigemo_harabe_net-94: :bigemo_harabe_net-94:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νικο βρηκα τελικα απο ενα φιλο χθες και εβαλα μεσα μια buble σημερα ο νεμο χωθηκε για τα καλα μεσα της και δεν ξεκολαει απο πανω τις επισης τωρα το βραδυ παρατηρησα οτι η ανεμωνη αρχισε να χωριζει και πολυ σηντομα θα γινω ανεμωνοπατερας :bigemo_harabe_net-94: :bigemo_harabe_net-94: :bigemo_harabe_net-94:

ρε τυχερε τοσο γρηγορα ?το φαινομενο ειναι πανεμορφο βιντεοσκοπησετο
Link to comment
Share on other sites

ρε τυχερε τοσο γρηγορα ?το φαινομενο ειναι πανεμορφο βιντεοσκοπησετο

ρε φιλε παει με πολυ αργουσ ρυθμου αυτη οπωσ παει θα τελειωσει αυριο

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε παει με πολυ αργουσ ρυθμου αυτη οπωσ παει θα τελειωσει αυριο

σε λιγο θα βοηθησει και ο νεμο
Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω δει το συγκεκριμενο βιντεο θα περιμενω να δω τι γινετε παντος ο νεμο εδω και ενα τριορο τριβετε πανω τησ ασταματητα

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω δει το συγκεκριμενο βιντεο θα περιμενω να δω τι γινετε παντος ο νεμο εδω και ενα τριορο τριβετε πανω τησ ασταματητα

Και δεν πρόκειται να σταματήσει οσο αναπνέει :)

Το splitting ειναι υπεροχο να το βλέπεις οσο διαρκεί, απο τα ποιο απιστευτα φαινόμενα για εμενα στο κοσμο. Τι εξελίξεις εχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ηρθε η ωρα για μερικα σκληραpost-58762-0-28290700-1406806456_thumb.jpg

post-58762-0-30481800-1406806495_thumb.jpg

post-58762-0-07168800-1406806602_thumb.jpg

Να και ο bob σφουγγαρακιςpost-58762-0-35487000-1406806657_thumb.jpg

Και το συνολο ως εχει μεχρι τωραpost-58762-0-02078700-1406806283_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - paris soroni
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο, αλλα μου φενεται λιγο μπουκομενο...

Ο αστερια ειναι της οικογενιας lincia;; Ποσο καιρο τον εχεις;;

Μεγεια τα νεα κοραλακια!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο, αλλα μου φενεται λιγο μπουκομενο...

Ο αστερια ειναι της οικογενιας lincia;; Ποσο καιρο τον εχεις;;

Μεγεια τα νεα κοραλακια!!

Δεν ξερω πιας ιοκογενειας ειναι το σιγουρο ειναι οτι ειναι μεσογειακος και τον εχω 4 μηνες
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...