Jump to content

Ντεξιον


rastafarian

Recommended Posts

Το λυγισμα κατα βιδωμα ττου κομβοελασματος δεν γινετε σε καθετη φορα αλλα σε οριζοντια,ειναι απιθανο το βαρος του ραφιου να επηρεαστει απο αυτο...1ον γτ καταπονει καθετη δυναμη και 2ον το κομβοελασμα ειναι βιδωμενο οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να τσακισει ή κατι τετοιο!

Χιλλια συγνωμη, να κανω μια ερωτηση?

Αν επιτρεπεται με τη επαγγελλεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Από τα links που ο ίδιος μας δίνεις

dexion.jpg

ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ

Οτι ειπες ειναι σωστο και τα εχω πει ουντως η αλλως στα προηγουμενα ποστ μου!

Δεν διαφωνησα σε οτι ειπε ο rastafari,αυτο που ειπα και λεω ειναι οτι και ετσι οπως ειναι ΔΕΝ αλλαζει τπτ!

Και μην ξεχνας οτι ηθελα να τα δεσω ολα μαζι χωρις να προσθεσω κολωνες (αναγκαστηκα βιδωσα απο εξω)

Αν ακόμα πιστεύεις οτι ισχύει το παραπάνω που λες μπορείς να στείλεις mail ή να πάρεις τηλ την εταιρία να

σου εξηγήσει γιατί δεν είναι το ίδιο και με ποιον τρόπο μπαίνουν χωρίς να χρειάζονται διπλές κολώνες πουθενά.

Αν πάλι δεν σε πείσουν ούτε αυτοί μπορείς να τους κάνεις μια πρόταση να αρχίσουν να προτείνουν και τον δικό

σου τρόπο συναρμολόγησης.

Link to comment
Share on other sites

Το λυγισμα κατα βιδωμα ττου κομβοελασματος δεν γινετε σε καθετη φορα αλλα σε οριζοντια,ειναι απιθανο το βαρος του ραφιου να επηρεαστει απο αυτο...1ον γτ καταπονει καθετη δυναμη και 2ον το κομβοελασμα ειναι βιδωμενο οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να τσακισει ή κατι τετοιο!

αυτο το ελασμα μπαινει για να κρατα σωστα τις χιαστες και οχι το βαρος, τονιζω παλι, σε οριακες καταστασεις εχεις μειωμενη αντοχη ετσι, το να μην εχουν φτασει οι κατασκευες σου σε ορικες καταστασεις ειναι πιθανο, οταν ή αν τις φτασουν τοτε θα δεις το λαθος της συρναμολογησης.

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω που ειναι το λαθος και κανεις τπτ,το λινκ που εβαλα ηταν τυχαιο και δεν εχω σκοπο να παρω τηλ γτ απλα δεν εχω απορια,το εβαλα για να δειξω κατι πουμου λεγατε και μετα γυρισε παλι στην συνδεσμολογια κατι που ουντος ή αλλως εχω πει σε προηγουμενα ποστ μου!

Αν ρωτουσα γτ πχ ενα ενυδρειο δεν πρεπει να εχει αμμωνια θα δινοταν απο το 1ο ποστ ξεκαθαρη απαντηση γτ υπαρχει λογος,εδω εχει παει 3 σελιδες στο περιπου!

Και για να τελειωνει το θεμα δεν εβαλα τις φωτο για να δειξω πως γινετε αλλα πιο ειναι το "τεμαχιο" που πρεπει να παρει ο rastafarian!

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ελασμα μπαινει για να κρατα σωστα τις χιαστες και οχι το βαρος, τονιζω παλι, σε οριακες καταστασεις εχεις μειωμενη αντοχη ετσι, το να μην εχουν φτασει οι κατασκευες σου σε ορικες καταστασεις ειναι πιθανο, οταν ή αν τις φτασουν τοτε θα δεις το λαθος της συρναμολογησης.

Βρε παλικαρι μου τη δεν καταλαβαινεις?

Εδω ο Ηλιας με λιγα λογια σου τα εξηγει!

Εδω εγω σταματαω!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρι μου τη δεν καταλαβαινεις?

Εδω ο Ηλιας με λιγα λογια σου τα εξηγει!

Εδω εγω σταματαω!

Μα και ετσι κραταει τις χιαστες!που ειναι η διαφορα? ΟΠΗ ΜΕ ΟΠΗ !

Link to comment
Share on other sites

Αν ακόμα πιστεύεις οτι ισχύει το παραπάνω που λες μπορείς να στείλεις mail ή να πάρεις τηλ την εταιρία να

σου εξηγήσει γιατί δεν είναι το ίδιο και με ποιον τρόπο μπαίνουν χωρίς να χρειάζονται διπλές κολώνες πουθενά.

Αν πάλι δεν σε πείσουν ούτε αυτοί μπορείς να τους κάνεις μια πρόταση να αρχίσουν να προτείνουν και τον δικό

σου τρόπο συναρμολόγησης.

Στο είπα και νωρίτερα,αλλά από την αρχή του θέματος απ οτι έχω καταλάβει δεν διαβάζεις τι σου γράφουμε.

Επικοινώνησε λοιπόν με την εταιρία επειδή εμείς δεν μπορούμε να στα εξηγήσουμε ή εσύ δεν μπορείς να καταλάβεις

για να σου λύσουν όλες τις απορίες.

Χιλλια συγνωμη, να κανω μια ερωτηση?

Αν επιτρεπεται με τη επαγγελλεσαι?

Περίμενα και εγώ να διαβάσω κάποια απάντηση. . .

Έγινε επεξεργασία - rastafari
Link to comment
Share on other sites

Θα με κανετε να το κλειδωσω το θεμα μου στο τελος...

Link to comment
Share on other sites

Στο είπα και νωρίτερα,αλλά από την αρχή του θέματος απ οτι έχω καταλάβει δεν διαβάζεις τι σου γράφουμε.

Επικοινώνησε λοιπόν με την εταιρία επειδή εμείς δεν μπορούμε να στα εξηγήσουμε ή εσύ δεν μπορείς να καταλάβεις

για να σου λύσουν όλες τις απορίες.

Περίμενα και εγώ να διαβάσω κάποια απάντηση. . .

Μαντεψε ποιος γραφει χωρις να διαβαζει.... Ναι το βρηκες,εσυ!

Εγω γτ βλεπω να μην διαβαζεται εσεις και να επιμενετε να μου λετε κατι χωρις να το εξηγειται?

Γτ δεν παιρνεις εσυ να ρωτησεις που εχεις απορια και αν σου πουν κατι μας το λες,δεν εχω απορια στο ειπα και πιο πανω!

Ειπες οτι ο ρασταφαριαν σου ζητησε να σεβαστεις το φορουμ?γτ στο ειπε προσωπικα εγινε κατι?

Με κατηρορησες οτι σε ειρωνευομαι και ουτε σε αυτο απαντησες στο που το εκανα?

Link to comment
Share on other sites

Μαντεψε ποιος γραφει χωρις να διαβαζει.... Ναι το βρηκες,εσυ!

Εγω γτ βλεπω να μην διαβαζεται εσεις και να επιμενετε να μου λετε κατι χωρις να το εξηγειται?

Γτ δεν παιρνεις εσυ να ρωτησεις που εχεις απορια και αν σου πουν κατι μας το λες,δεν εχω απορια στο ειπα και πιο πανω!

Ειπες οτι ο ρασταφαριαν σου ζητησε να σεβαστεις το φορουμ?γτ στο ειπε προσωπικα εγινε κατι?

Με κατηρορησες οτι σε ειρωνευομαι και ουτε σε αυτο απαντησες στο που το εκανα?

στην απαντηση ν. 73 σου εχει δωθει η απαντηση, την ειδες? την προσπερασες? την εγραψες? σιγουρα παντως δεν την καταλαβες.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια φορα που το γραφω,αν δεν σταματησει εδω αυτο το παιγνιδακι θα με κανετε να κλεισω το θεμα μου!

Τι δεν καταλαβαινετε επιτελους?

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια φορα που το γραφω,αν δεν σταματησει εδω αυτο το παιγνιδακι θα με κανετε να κλεισω το θεμα μου!

Τι δεν καταλαβαινετε επιτελους?

......πως μπαίνουν οι "γωνίες"

Χαχαχαχαχαχα φιλακιααααα!

Link to comment
Share on other sites

στην απαντηση ν. 73 σου εχει δωθει η απαντηση, την ειδες? την προσπερασες? την εγραψες? σιγουρα παντως δεν την καταλαβες.

Σου εχω δωσει απαντηση στο ν 73!γτ επαναλαμβανουμε τα ιδια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο Κώστας έχει απόλυτο δίκιο. Το θέμα έχει καεί εντελώς. Ας το σταματήσουμε εδώ, ειναι κρίμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν ολοι στο συγκεκριμενο θεμα ,ειδικοι, μηχανολογοι και μη,φιλοσοφοι αλλα και παντωγνοστες ,απλα διαβαζατε αλλα και κατανοουσατε τι λεει ο valeAq,χωρις να χρησιμοποιησετε τις ετοιμες γνωσεις και την μασημενη τροφη,τουλαχιστον θα του δινατε μια ποιο σωστη απαντηση!!!!!!!!!!

εγω προσωπικα σαν τριτος ,χωρις γνωσεις ,δεν εχω καταλαβει που εχει κανει λαθος ο ανθρωπος....

κατα την δικη μου γνωμη(σιγουρα θα κανω λαθος μαλλον ,αλλα ετσι το κατανοω εγω)το προβλημα ειναι οτι οι γωνιες ελαφρως στραβωνουν οταν μπουν απο εξω.....με τον τροπο ομως που ειναι φτιαγμενα αυτα τα ραφια ,και με τον τροπο συνδεσης τους ,το ''στραβωμα'' απο τις γωνιες ετσι οπως γινετε---και αν οι κολονες δεν στραβοσουν(ειναι σιγουρο αφου αναφερεται παραπανω οτι η κατασκευη θα ''δεθει στον τοιχο) ----,μονο μεγαλυτερη δυναμικη στην κατασκευη μπορει να δωσει!!!!!!!!!!!!

χωρις λοιπον κοληματα δωστε γνωση στον λαο,και εξηγηστε που ειναι το λαθος και γιατι χωρις να αναφερετε τον τροπο που η εταιρια κατασκευης ''θελει''να κανουμε την συναρμολογιση......νομιζω οτι οι πατεντες μας,αλλα και πολλες diy κατασκευες εδω μεσα εχουν ξεπερασει πολλες φορες τα ''ετοιμα''!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αφού η εταιρία που τα κατασκευάζει έχει δώσει οδηγίες συναρμολόγησης κάτι παραπάνω θα ξέρει. Αυτό από μόνο του αρκεί. Γιατί να ψάχνουμε με κάποιο τρόπο να τις βγάλουμε λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι σεβαστηκατε αυτο που σας ειπα παραπανω..

Link to comment
Share on other sites

Ε μααα ρε ραστα κι εσυ, θεματα ειναι αυτα που ανοιγεις :hysterical:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε μααα ρε ραστα κι εσυ, θεματα ειναι αυτα που ανοιγεις :hysterical:

Καλά σου λέει. Αφού ο κολλητός σου ειναι σεδεράς, τι μας βάζεις και τσακωνόμαστε;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι σεβαστηκατε αυτο που σας ειπα παραπανω..

Δεν ξερω αν το λες ειρωνικα ,ελπιζω οχι!

Νομιζω πως ουτε εγω ουτε οι υπολοιποι εχουμε παραβιασει/προσβαλει τους κανονες του φορουμ και οι αντιπαραθεσεις ειναι υγεια για μια τετοια κοινοτητα(γιαυτο αλλωστε ειναι κ ο λογος υπαρξης της)

Παρολαυτα παμε σε προσωπικο επιπεδο και στην επιθυμια σου να σταματησουμε,και θα την σεβαστω γτ εισαι ενα μελος το οποιο με βοηθησε και ελπιζω να συνεχισεις οντας νεος/αρχαριος στο χωρο των ενυδρειων!

Αν δεν απαντησει καποιος σοβαρα στην ερωτηση γτ ειναι λαθος και οχι με εικασιες ή δεν αλλαξει τιτλο το θεμα δεν προκειτε να ξαναπαντησω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το λες ειρωνικα ,ελπιζω οχι!

Νομιζω πως ουτε εγω ουτε οι υπολοιποι εχουμε παραβιασει/προσβαλει τους κανονες του φορουμ και οι αντιπαραθεσεις ειναι υγεια για μια τετοια κοινοτητα(γιαυτο αλλωστε ειναι κ ο λογος υπαρξης της)

Παρολαυτα παμε σε προσωπικο επιπεδο και στην επιθυμια σου να σταματησουμε,και θα την σεβαστω γτ εισαι ενα μελος το οποιο με βοηθησε και ελπιζω να συνεχισεις οντας νεος/αρχαριος στο χωρο των ενυδρειων!

Αν δεν απαντησει καποιος σοβαρα στην ερωτηση γτ ειναι λαθος και οχι με εικασιες ή δεν αλλαξει τιτλο το θεμα δεν προκειτε να ξαναπαντησω!

Ειρωνικα δεν το λεω,το λεω σοβαρα.Σας ζητησα να σταματησετε τις αντιπαραθεσεις γιατι εχουμε εδω και 3 σελιδες τσακωμους.Μια γνωμη ζητησα και σε λιγο ετσι οπως το παμε θα πλακωθειτε στα μπουνιδια.Καποιος που θα διαβασει το θεμα δεν ειναι αναγκασμενος να διαβαζεις φαγωμαρες.Γι αυτο και σας ζητω για αλλη μια φορα να σταματησετε να τσακωνεστε,αν εχει καποιος καμια γνωμη για το θεμα μου μπορει να την πει ελευθερα.Το να λεμε παρε τηλ την εταιρια,να γραφει ο αλλος για παντογνωστες και φιλοσοφους και αλλα τετοια,το μονο αποτελεσμα ειναι να ριχνουμε λαδι στη φωτια και το θεμα να παει αλλες 5 σελιδες ακομα χωρις καμια ουσια.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το εκανες? Με ενδιαφερει αν το κανεις να δω φωτος και την εμπειρια σου γενικα... και το κατα ποσο το θεωρεις ευκολο να γινει. Πολυ καλη ιδεα ελπιζω να τη προχωρησεις και το τανγκανικα, θα εδειχνε τζαμι λιγο πιο ψηλα!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αφού η εταιρία που τα κατασκευάζει έχει δώσει οδηγίες συναρμολόγησης κάτι παραπάνω θα ξέρει. Αυτό από μόνο του αρκεί. Γιατί να ψάχνουμε με κάποιο τρόπο να τις βγάλουμε λάθος;

αν δεν ειχα διαβασει 5 σελιδες με ψαξιμο και αντιπαραθεση επι του θεματος αυτο θα αρκουσε!!!!!ομως τωρα μια και φτασαμε εδω

Φίλε αφού η εταιρία που τα κατασκευάζει έχει δώσει οδηγίες συναρμολόγησης κάτι παραπάνω θα ξέρει.σιγουρα ξερει παραπανω αλλα εισαι σιγουρος οτι θελει να σου το πει?Αυτό από μόνο του αρκεί. Γιατί να ψάχνουμε με κάποιο τρόπο να τις βγάλουμε λάθος;γιατι να μην ψαξουμε το καλυτερο εφοσον αλλαξαμε τροπο συναρμολογισης ,δενοντας την κατασκευη στον τοιχο????ασχολιθικαμε 5 σελιδες και τωρα πρεπει να σταματησουμε?????

rastafarian sorry για πριν ........δεν ηθελα να προσβαλω καποιο ατομο ,αλλα ηθελα να ξαναβαλω τους παντες να ξανασκεφτουν..........

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το εκανες? Με ενδιαφερει αν το κανεις να δω φωτος και την εμπειρια σου γενικα... και το κατα ποσο το θεωρεις ευκολο να γινει. Πολυ καλη ιδεα ελπιζω να τη προχωρησεις και το τανγκανικα, θα εδειχνε τζαμι λιγο πιο ψηλα!!! ;)

Δεν το εχω ξεκινησει ακομα,μιας και το δωματιο που θα γινει το fishroom θελει λιγο δουλιτσα,βαξιμο και μερικα πραγματακια ακομα.Παντως θα σας ενημερωνω και με φωτος.

Το ενυδρειο με το Τανγκανικα θα μεινει εδω στο δωματιο μου να εχω και τιποτα εδω να χαζευω. :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...