Jump to content

Ποια ταινια προτειματε;


Ποια απο τις παρακατω ταινιες σας αρεσει;  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Α!!!!παρεπιπτοντος το χαρι ποτερ 5(''το ταγμα του Φοινικα'' , ο τιτλος της ταινιας και οι πειρατες της καραιβικης 3(''the end of the world'', ο τιτλος)θα πεχθουν στο σινεμα τελη Μαρτη και αρχες Απριλη.

Link to comment
Share on other sites

Οι 300 ειναι η αγαπημενη μου, θα το εχετε καταλαβει κιολας αφου εχω βαλει τον Λεωνιδα για φωτο στο Avatar.

Έγινε επεξεργασία - Black Tetra
Link to comment
Share on other sites

Σωστα λες οι 300 ειναι ωραια ταινια αλλα οχι τοσο οσο οι πειρατες της Καραιβικης.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο θέμα ανοίγεις φίλε Αντώνη... Προσωπικά ψήφισα "καμία" και εξηγώ ευθύς το γιατί. Ο "Χάρυ Πότερ" μου κάνει πολύ παιδιάστικο, οι "πειρατές της καραιβικής" δε μου αρέσει και οι 300 είναι αυτό που λέμε "αμερικ(λ)ανιά" γεμάτο ιστορικές ανακρίβειες που ουδεμία σχέση έχουν με την πραγματικότητα. Κόβουν/ράβουν στα μέτρα τους και όπως του βολεύει το καθετί και καλούμαστε εμείς οι θεατές να παρακολουθήσουμε πλήθος από εφέ και τίποτα άλλο. Για τον ξένο που κατά πάσα πιθανότητα δεν ξέρει καν που είναι οι Θερμοπύλες (μην πω καμιά κουβέντα, η αγγλική απόδοση ήταν fire-gates) μπορεί να του αρέσει. Εγώ, ως Έλληνας, τη θεωρώ απαράδεκτη. Τέλος η επιλογή "κάποια άλλη" ΙΜΟ δεν έχει νόημα καθώς μπορώ να σου αραδιάσω ένα κατεβατό! :thaman:

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να σου αραδιάσω ένα κατεβατό!

Περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει την ταινια πειρατες της Καραιβικης αν την εχεις δει καλος αν οχι μη μιλας αφου δε την εχεις δει

Έγινε επεξεργασία - ΤΖΗΝ
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω.

Πάρε χαρτί και μολύβι να επισκεφθείς το video-club της περιοχής σου:

To εξπρές του μεσονυχτίου, οδύσσεια του διαστήματος, braveheart, ρέκβιεμ για ένα όνειρο, κι οι 7 ήταν υπέροχοι, ο νονός (κυρίως το πρώτο και το δεύτερο), ο καλός ο κακός και ο άσχημος, για μα χούφτα δολάρια, μονομαχία στο ελ πάσο, μεγάλη απόδραση, η λάμψη (με το Τζακ Νίκολσον), Big Fish, στη φωλιά του κούκου, ο κόμης μοντεχρίστος, alien 1, ο λώρενς της αραβίας, ο εξορκιστής, forest gump, butterfly effect, Farhenheit 9/11, gothika, συνήθεις ύποπτοι, u turn, ένταση, shrek, kingdom of heaven, ο καλός γουίλ χάντιγκ, flawless, firewall, γαμπρός της συμφοράς, pulp fiction και όταν θέλουμε να χαλαρώσουμε (εντελώς!!!) βλέπουμε τίποτα τρίχες του στυλ american pie, λούφα και παραλλαγή κλπ

Link to comment
Share on other sites

Θα παω αυριο να παρω καμια.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο θέμα ανοίγεις φίλε Αντώνη... Προσωπικά ψήφισα "καμία" και εξηγώ ευθύς το γιατί. Ο "Χάρυ Πότερ" μου κάνει πολύ παιδιάστικο, οι "πειρατές της καραιβικής" δε μου αρέσει και οι 300 είναι αυτό που λέμε "αμερικ(λ)ανιά" γεμάτο ιστορικές ανακρίβειες που ουδεμία σχέση έχουν με την πραγματικότητα. Κόβουν/ράβουν στα μέτρα τους και όπως του βολεύει το καθετί και καλούμαστε εμείς οι θεατές να παρακολουθήσουμε πλήθος από εφέ και τίποτα άλλο. Για τον ξένο που κατά πάσα πιθανότητα δεν ξέρει καν που είναι οι Θερμοπύλες (μην πω καμιά κουβέντα, η αγγλική απόδοση ήταν fire-gates) μπορεί να του αρέσει. Εγώ, ως Έλληνας, τη θεωρώ απαράδεκτη. Τέλος η επιλογή "κάποια άλλη" ΙΜΟ δεν έχει νόημα καθώς μπορώ να σου αραδιάσω ένα κατεβατό! :thaman:

:thaman::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Πάρε χαρτί και μολύβι να επισκεφθείς το video-club της περιοχής σου:

To εξπρές του μεσονυχτίου, οδύσσεια του διαστήματος, braveheart, ρέκβιεμ για ένα όνειρο, κι οι 7 ήταν υπέροχοι, ο νονός (κυρίως το πρώτο και το δεύτερο), ο καλός ο κακός και ο άσχημος, για μα χούφτα δολάρια, μονομαχία στο ελ πάσο, μεγάλη απόδραση, η λάμψη (με το Τζακ Νίκολσον), Big Fish, στη φωλιά του κούκου, ο κόμης μοντεχρίστος, alien 1, ο λώρενς της αραβίας, ο εξορκιστής, forest gump, butterfly effect, Farhenheit 9/11, gothika, συνήθεις ύποπτοι, u turn, ένταση, shrek, kingdom of heaven, ο καλός γουίλ χάντιγκ, flawless, firewall, γαμπρός της συμφοράς, pulp fiction και όταν θέλουμε να χαλαρώσουμε (εντελώς!!!) βλέπουμε τίποτα τρίχες του στυλ american pie, λούφα και παραλλαγή κλπ

:thaman::thaman::wootwoot:;):thumbup::rasp::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Θα φανει υπερβολικο αλλα μια ειναι η ταινεια .. πρωταγωνιστης ο Κος παρακατω ...

SawII.jpg

:thaman::thaman::wootwoot:;):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

καλη ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά TV δεν παρακολουθώ και εάν το κάνω πιο πολύ θα δω ντοκιμαντέρ παρά ταινίες τα βρίσκω πιο ενδιαφέρον βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι εάν τύχη μια καλή ταινία δεν θα την παρακολουθήσω

Link to comment
Share on other sites

Χαρι Ποτερ και 300

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τι εννοεις;

Έγινε επεξεργασία - Black Tetra
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο θέμα ανοίγεις φίλε Αντώνη... Προσωπικά ψήφισα "καμία" και εξηγώ ευθύς το γιατί. Ο "Χάρυ Πότερ" μου κάνει πολύ παιδιάστικο, οι "πειρατές της καραιβικής" δε μου αρέσει και οι 300 είναι αυτό που λέμε "αμερικ(λ)ανιά" γεμάτο ιστορικές ανακρίβειες που ουδεμία σχέση έχουν με την πραγματικότητα. Κόβουν/ράβουν στα μέτρα τους και όπως του βολεύει το καθετί και καλούμαστε εμείς οι θεατές να παρακολουθήσουμε πλήθος από εφέ και τίποτα άλλο. Για τον ξένο που κατά πάσα πιθανότητα δεν ξέρει καν που είναι οι Θερμοπύλες (μην πω καμιά κουβέντα, η αγγλική απόδοση ήταν fire-gates) μπορεί να του αρέσει. Εγώ, ως Έλληνας, τη θεωρώ απαράδεκτη. Τέλος η επιλογή "κάποια άλλη" ΙΜΟ δεν έχει νόημα καθώς μπορώ να σου αραδιάσω ένα κατεβατό! biggrin.gif

:thumbup::buttrock::buttrock:

Αν εισαι Αμερικανακι και εντελως ανιστοριτος θα εντυπωσιαστεις..

Αν ομως εισαι ενας απο εμας..απλα θα καταλαβεις οτι..ισοπεδωσανε την Ιστορια μας για αλλη μια φορα..

και σε μερικους απο εμας..αρεσε!!

Δυστηχως το ειδα και εγω.. :wootwoot::wootwoot::):D

Link to comment
Share on other sites

εγω επελεξα καποια αλλη

αυτες ειναι κυριως ταινιες που παρακολουθω σε διαφορα φεστιβαλ

γιατι πηστευω οτι εκει κρυβεται ο καλος κινηματογραΦΟς

εχουμε και λεμε

the battle of algeria υπεροχη ταινια με πολυ ωραια πλοκη και με πολυ καλη εξιστορηση την περιοδο που συμβαινουν τα γεγονοτα

αρτον ειμον τον εποιουσιον ντοκυματερ για τη βιομηχανια της διατροφης

οι ζωες των αλλω γιατι πηγα με το σχωλειο μπηκα στην αιθουσα λιγο προκατηλημενος αλλα οταν τελειωσε η ταινια ενιωσα μια υπεροχη δυναμη μεσα μου (που ισως ειναι απο τα σημαντικοτερα πραματα που σου αφηνει μια ταινια)

τωρα απο κλασικες trainspoting

oι εποχη των τσιγγανων

arizonα dream (δεν ειναι σωστη η ορθογραφια αλλα καπος ετσι ειναι

undergrouund

the wall pink floyd

gαnjodilo

breakfast on pluto

και πολλες αλλες

τωρα για τις ταινιες που γραφεις

εχω παει μονο στους πειρατες που γελασα αλλα δεν ηταν κατι το σημαντικο

γενικα αποφευγω να πηγαινω σε αμερικανικες ταινιες λογο του οτι κανο μποικοταζ οσω μπορω σε αμερικανικα προιοντα

Έγινε επεξεργασία - ΠΟΠΟ
Link to comment
Share on other sites

Εδώ τους λέγανε (τα αμερικανάκια) ότι οι τρομοκράτες οι τάδε………και ποτε δεν σκεφτικανε ότι οι ιδιοι είναι οι μεγαλύτεροι τρομοκράτες :buttrock::buttrock::thumbup: στο όνομα της ελευθερίας της δημοκρατίας

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...