Jump to content

Το Μικρο Μου Νανακι!!!


petran halen

Recommended Posts

καλησπερα σε ολο το forum μετα απο το trigger tank που παρουσιασα στο fish only, θελω να παρουσιασω και το νανακι μου..... ειναι 60 λιτρακια με 2 τ5 και φωτιστηκο glo σκιμμερ sera 103 φιλτρο, ενα φλθωαλ 106 που μεσα εχει semi pure αντιφοσφορο σιδηρου,και σε εσωτερικο φιλτρο μπαινει matrix μια φορα την βδομαδα....επισης μεσα στο ενυδρειο υπαρχει με διχτακι αλγη chaedo kai 2 κυκλοφοριτες.... τρεχει μονο ενα μισι δυο μηνες και παει εως τωρα πολυ καλα!!!!!

Έγινε επεξεργασία - petran halen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

απο ψαρακια ενα wrasse chrysos και μια σαλιαρα, συνεργιο καθαρισμου, μια cleaner garida, 4 5 σαλιγκαρια και 1 mithrax.. ταισματα, με zoomaxx reef pepper kai goldpods 2 fores τη βδομαδα..αλλαγες νερου το 1/4 εβδομαδιαια τιμες νερου kh 10 ca 460 ma 1250 no3 10

Έγινε επεξεργασία - petran halen
Link to comment
Share on other sites

Κουκλάκι είναι !!! Να το χαίρεσαι :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια ειναι πραγματικα υπεροχο ... το δικο μου ειναι επισης 60 λιτρα και τρεχει κανα 20ημερο αλλα θα περιμενω να γυρισω απο τις διακοπες πρωτα και μετα θα βαλω ζωντανα μεσα ...

Παντως φαινεται μεγαλυτερο απο 60 λιτρα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφο αδερφε και με πολυ ωραιο στησιμο του βραχου να το χαιρεσαι!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο στησιμο, εκτος απ την εριστερη μερια που ακουμπαει ο βραχο στο τζαμι, αντε καθαρισε εκει γυρω γυρω, αλλα φενικοτερα πολυ ωραιο και εχει ακομα θεσει για κοραλλια :)

Στο εξωτερικο βαζεις ανθρακα ματριξ ή το αλλο το ματριξ(σκετο ματριξ λεγεται) της seachem;;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ όμορφα κοραλια το τέταρτο απο τις πρώτες φωτογραφιες ειναι λίγο ζορικο κοράλι θέλει σκιερο μέρος και ταισμα με πιπετα πολυ κοντά του.

Link to comment
Share on other sites

Επισης τα σταρ πολυπς βγαλτα απο το βραχο ετσι και πιάσουν καλα θα γεμίσεις απο αυτα και θα σου πνίξουν το βραχο και οτι αλλο εχεις εκει πανω

Link to comment
Share on other sites

σας εθχαριστω παιδια ολους σας!!!!!!!!!! λοιπον το ματριχ της seachem το βαζω εξτρα σε εσωτερικο φιλτρακι...οσο για της θεσεις...ΚΑΛΙΠΤΙΚΑΝ ΜΟΛΙς ΜΕ sps παρα πολλα frags kai πανεμορφα απο τον φιλο μου νικο!!!!!!!!! γεμισαν τους βραχους μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ερχονται οι φωτος πολλυ πολλυ γρηγορα... και παλι σας ευχαριστω ολους σας!!!

ακομα οι φωτο?
Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει το ενυδρειακη σου, θέλεις δουλεια βέβαια αλλα καλώς ήλθες στον μαγικό κοσμο του reef :)

Link to comment
Share on other sites

ειχα και παλια 200 λιτρακια ρεεφ απλα το ξεστησα λογο μετακομισεις και εφτιαξα του τριγκερ και επειδι δεν αντεξα... TA ALATIA TA ZOYMIA KAI TA KSENIXTIA EXOYN XTISEI TA KALITERA TA REEFIA!!! :):)

Link to comment
Share on other sites

ειχα και παλια 200 λιτρακια ρεεφ απλα το ξεστησα λογο μετακομισεις και εφτιαξα του τριγκερ και επειδι δεν αντεξα... TA ALATIA TA ZOYMIA KAI TA KSENIXTIA EXOYN XTISEI TA KALITERA TA REEFIA!!! :):)

Ωραία τα λες αλλα σε παρακαλω με ελληνικούς πεζούς χαρακτήρες γράφε ειναι κανονισμός του φορουμ!

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ!!! Μου ξεφυγαν τα γκρεεκ λισ!! Σασ ευχαριστω ολους. Συντομα θα ανεβασω κιαλλες φωτο απο τα νεα μου κοραλλια!!!

Link to comment
Share on other sites

εεεε εχω παραγγειλι και ενα αλλο κοραλλακι Duncanopsammia axifuga... τωρα ψαχνω και μια λεντεμπαρα μπλε ακτινικο για το βραδυ και νομιζω ειμαι πολυ καλα και κομπλε (χωρις να βαζω το χερι μου στην φωτια πως δεν θα βαλω και κατι ακομα μεσα) προσεξε και κατι στης φωτο δεξια του ενυδρειο το ματακι αχαχαχχχχαχαχαχ

Έγινε επεξεργασία - petran halen
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...