Jump to content

Αρρωστο Αγγελοψαρο


Recommended Posts

Αρακά και να ελπίσουμε να την βγάλει. Το πιο πιθανό είναι να είναι swim bladder.

Link to comment
Share on other sites

τελικα δανειστηκα ένα ενυδρειο από έναν φιλο που απλα εκατσε και το αδειασε γιατι του επιανε απλα χωρο. και τωρα ειμαστε στην δευτερη μερα με το melafix τελικα και βλέπουμε. παντως το μαναρι μου είναι σχεδόν ξαπλα τωρα και ισα που κουναει τα πτερυγια του.

να του ριξω και λιγο βιταμινη που εχω τις sera?

Link to comment
Share on other sites

Ε, πάρε δύο κουτιά αυτή τη φορά και μην της δείξεις το δεύτερο! :D

Περαστικά στο ψαράκι σου!

χαχαχα καλο θα τις πω μολις μπω στο σπιτι. να γυρισει την πλατη και όταν το κρυψω (λεμε τωρα) να τις πω ότι τις εφερα δοχειο παλι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ όμορφα ψάρια , πραγματικά.Εύχομαι να το ξεπεράσετε....

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αρακά και να ελπίσουμε να την βγάλει. Το πιο πιθανό είναι να είναι swim bladder.

αρακα κάθε μερα από λιγο ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Είδες οι άτιμες τί κάνουμε... :usd::usd::usd:

Δανείσου το ένα δοχείο (αν έχει απορρυπαντικά μέσα άστο......), άδειασέ το, ξέπλυνε το καλά με ζεστό νερό και λίγο ξυδάκι και μετά βάλε το ψαράκι σου μέσα μπας και προλάβεις και το σώσεις ...

οτιδήποτε εχει περασει από απορυπαντικο η κατι άλλο εκτος ενυδρείου αποριπτεται από την χρηση του ως ενυδρειακο. είμαι λιγο ψυρας σε αυτό αλλα ετσι εχω το κεφαλι μου ησυχο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τελικα δανειστηκα ένα ενυδρειο από έναν φιλο που απλα εκατσε και το αδειασε γιατι του επιανε απλα χωρο. και τωρα ειμαστε στην δευτερη μερα με το melafix τελικα και βλέπουμε. παντως το μαναρι μου είναι σχεδόν ξαπλα τωρα και ισα που κουναει τα πτερυγια του.

να του ριξω και λιγο βιταμινη που εχω τις sera?

Δηλαδη ειναι χειροτερα τωρα; Βιταμινη οχι ακομη. Αν το ξεπερασει και συνελθει βλεπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω το μελαφιξ να βοηθησει και πολυ...

Εχεις να του ριξεις esha 2000? Νομιζω κανει και για νηκτικη κυστη...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ειναι χειροτερα τωρα; Βιταμινη οχι ακομη. Αν το ξεπερασει και συνελθει βλεπουμε!

ναι είναι ολο ξαπλα και κουναει μονο τα πλαινα του πτερυγια.

ελεγα να ριξω λιγο βιταμινη μπας και το δυναμωση λιγο σαν τονωτικο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω το μελαφιξ να βοηθησει και πολυ...

Εχεις να του ριξεις esha 2000? Νομιζω κανει και για νηκτικη κυστη...

αυτό που ηθελα να αποφυγω είναι να κανω το ενυδρειο του φαρμακειο και γι`αυτο ανοιξα και καινουργιο θεμα και δεν εκατσα μονο στα λεγομενα από παλλιες δημοσιεύσεις αλλον θεματον.

Link to comment
Share on other sites

Τρώει καθόλου;

προσπαθει αλλα δεν τα καταφερνει και πολύ καλα και τρωει πολύ λιγο εως καθολου

Link to comment
Share on other sites

Εχεις χαμηλωσει την σταθμη του νερου ωστε να φυγει η πολλη πιεση και το ψαρι να μπορει να κολυμπησει εστω και λιγο επιφανεια;

Αρακα του ριχνεις;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις χαμηλωσει την σταθμη του νερου ωστε να φυγει η πολλη πιεση και το ψαρι να μπορει να κολυμπησει εστω και λιγο επιφανεια;

Αρακα του ριχνεις;

και την σταθμη εχω χαμηλωσει λογω του ότι είναι σε καραντινα και του ριχνω και αρακα και τιποτα. σημερα είναι η τελευταια μερα του φαρμακου και αυριο κανω αλλαγη αλλα το ψαρι δεν εχει αλλαξει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...