Jump to content

Τα Πιο Σπανια Θαλασσινα Ψαρια Στο Χομπι Μας


TAN

Recommended Posts

Και συνεχίζω με angelfishes ως γνήσια καμμένη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτό που είδα μια φορά σε ένα μαγαζί και δεν το είδα ξανά και συτυχώς το είχαν κιόλας πάρει ήταν αυτό

Έγινε επεξεργασία - karrot
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αυτό που είδα μια φορά σε ένα μαγαζί και δεν το είδα ξανά και συτυχώς το είχαν κιόλας πάρει ήταν αυτό

βρισκετε και αν προσεχες μαζι με το wrasse σε full reef ενυδρειο.
Link to comment
Share on other sites

Bladefin Basslet......τρέχω να προλάβω....σε τιμή ευκαιρίας, μόλις 10.000!!!!  Αυτό το μικρό και χαριτωμένο ψαράκι ζει στα βαθιά νερά της Καραιβικής και σπάνια ανεβαίνει στα ρηχά.

Link to comment
Share on other sites

Ποοοοοσο?

Θα σκοτωθουμε δημητρη αν το παρεις πριν απο εμενα! :sword: 

Ηδη ειμαι στη πορτα.....

 

Ομορφουλης ειναι αλλα οχι και 10αρικο ρε γμτ :hot:

Link to comment
Share on other sites

Ρε σταματήστε να postarete τέτοια γιατι θα μας έρθει καμιά εφορία και θα μείνουμε με τα βράχια! :judge:

 

P.S.   Μιχαλη μου βλεπεις...... Αν εισαι μεγαλογιατρος(dimtsok) δεν βαζεις ψαρια κατω απο 10000Ε

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μην τσακώνεστε βρεεεεεεεεε πάρτε μου εμένα δώρο τα αγγελάκια που είναι πιο οικονομικααααααά  1000€  κάνεi ο banded ο tiger δεν ξέρω καν....τπτ τσάμπα είναι :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Διονύση συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε ότι αφορά το υπερβολικό της τιμής....δηλαδή επειδή κάποιοι κατεβαίνουν στα βάθη της Καραιβικής να πιάσουν ένα συμπαθέστατο ψαράκι το οποίο δεν γουστάρει να ανέβει στα ρηχά, θα πρέπει να κοστολογείται τόσο???

Σίγουρα αν είχα τα χρήματα θα έπαιρνα ένα ακριβό ψαράκι αλλά με κριτήριο το δικό μου γούστο και όχι λόγω μόνο σπανιότητας....και μάλιστα "τεχνητής"

σπανιότητας αφού το συγκεκριμένο ψαράκι βρίσκεται σε αφθονία εκεί που ζει....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά όπως πάντα μπέρδεψα τα ονόματα....Μιχάλη ήθελα να γράψω στο προηγούμενο ποστ, Διονύση έγραψα τελικά...

Πάντως Μιχάλη ( ναι, το έγραψα σωστά αυτή τη φορά), το πιο ενδιαφέρον πραγματικά για όλα αυτά τα "σπάνια" ψαράκια είναι το

που και πως ζουν, οι συνήθειες τους και η συμπεριφορά τους και σίγουρα όχι οι εξωφρενικές τιμές τους....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο την βιασύνη μου ξέχασα να δω την ονομασία απο το ψάρι τράβηξα την φωτο και είπα να την μοιραστώ μαζι σας!! Το κόστος στα 75$....

post-51870-0-84739200-1426108315_thumb.jpg

post-51870-0-89821800-1426108353_thumb.jpg

post-51870-0-38112200-1426108855_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - tasso
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο ψαρακι τασο!

Εσυ εκει μπορεις να βλεπεις πολυ ωραια πραγματακια φιλε!

 

Δημητρη οντως κ εμενα αυτο μου αρεσει πιο πολυ,σπανια ψαρακια και σπανιες/καινουργιες συμπεριφορες!

Αλλα πολλα χρηματα γμτ,καλυτερα να τις μαθαινω απο ντοκυμαντερ :usd:

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι πολυ ωραίο Μιχάλη αφου μερικές φορές λέω Γιατη παντρεύτηκα .....έχει κιαλα παράξενα θα τα βγάλω και αυτά!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:hysterical:  :hysterical:  :hysterical:  :hysterical:  :hysterical:  :hysterical:  :hysterical:  :hysterical:  :hysterical:

Ελιωσα με το σχολιο για το γαμο τασο μου!χαχαχα

Στο επομενο μπλουζακι που θα κανω του ΑΖ θα το βαλω κατω απο το σημα!χαχα

 

Θα περιμενω με αγωνια!

Να'σαι καλα ρε τασαρε μου για το κοπο που θα μπεις και θα τα μοιραστεις μαζι μας φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Ρε σταματήστε να postarete τέτοια γιατι θα μας έρθει καμιά εφορία και θα μείνουμε με τα βράχια! :judge:

 

P.S.   Μιχαλη μου βλεπεις...... Αν εισαι μεγαλογιατρος(dimtsok) δεν βαζεις ψαρια κατω απο 10000Ε

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατρέ ασε τα σπάνια ψάρια και

α) βάλε αγγελία το κοράλλι σου!!

β) γράψε μας για τα καινούργια σου κουσούρια

 

παλι σε έδωσα.. χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Πανο αν πάμε το Σάββατο στη συνάντηση θα παραγγείλουμε σπάνιο κονιάκ και θα βάλουμε να πληρώσει ο γιατρός!!!!

Άκου 10000 ψάρι !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μπραβο "κουκουλατε πανο μου!!!!!

Καλα εκανες και τον εδωσες.... :bow:

 

Δημητρη αυτο ξεπλενεται μονο με update φιλε!!! :jig:

Link to comment
Share on other sites

Πανο αν πάμε το Σάββατο στη συνάντηση θα παραγγείλουμε σπάνιο κονιάκ και θα βάλουμε να πληρώσει ο γιατρός!!!!

Άκου 10000 ψάρι !!!

 

 

μπραβο "κουκουλατε πανο μου!!!!!

Καλα εκανες και τον εδωσες.... :bow:

 

Δημητρη αυτο ξεπλενεται μονο με update φιλε!!! :jig:

 

Διονύση μαζί με το κονιάκ κερνάω και αυτές τις γαρίδες, ένα κατοσταρικάκι το ζευγάρι κάνουν μόνο...ξαδερφάκια των αρλεκίνων, λέγονται bongo shrimps και αγαπημένο τους γεύμα είναι οι αστερίνες.... sorry που ξεφύγαμε λίγο από τα ψάρια αλλά τις βρήκα αρκετά ενδιαφέρουσες και όμορφες!

Μιχάλη μου, το update στην ώρα του, είναι πολύ νωρίς ακόμα..... ^_^

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πανο αν πάμε το Σάββατο στη συνάντηση θα παραγγείλουμε σπάνιο κονιάκ και θα βάλουμε να πληρώσει ο γιατρός!!!!

Άκου 10000 ψάρι !!!

 

ναι τέτοια λέγε εσύ για να κλείσει εφημερία το Σάββατο! χαχαχαχα

 

μπραβο "κουκουλατε πανο μου!!!!!

Καλα εκανες και τον εδωσες.... :bow:

 

Δημητρη αυτο ξεπλενεται μονο με update φιλε!!! :jig:

 

σώθηκες Μιχάλη.. θα περιμένει να είναι εμφανή τα αποτελέσματα της μεθόδου του για να κλανει update.. πάντως είμαι διατεθιμένος οταν πάω σπίτι του να φοράω κρυφή κάμερα ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναι τέτοια λέγε εσύ για να κλείσει εφημερία το Σάββατο! χαχαχαχα

 

 

σώθηκες Μιχάλη.. θα περιμένει να είναι εμφανή τα αποτελέσματα της μεθόδου του για να κλανει update.. πάντως είμαι διατεθιμένος οταν πάω σπίτι του να φοράω κρυφή κάμερα ;)

 

Τι εννοείς  :bigemo_harabe_net-171:  ????

 

Τι σόι update είναι αυτό :bigemo_harabe_net-119: ???

Link to comment
Share on other sites

τα firefish είναι απο τα αγαπημένα μου μικρά ψαράκια. αυτό εδώ όμως δεν το χα δεί ποτέ .. και να το βλεπα δηλ. η τιμή του είναι απαγορευτική για μένα..

 

http://www.liveaquaria.com/DiversDen/ItemDisplay.cfm?c=2733+3&ddid=259419

 

στα 1.300$

 

απ όσο διάβασα, η σπανιότητα του έγκειται (όπως και στα περισσότερα) οτι ζεί στα βαθιά νερα ..30- 70 μέτρα

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω γνωστό με σχολή καταδύσεων...βουτά σε τρελά βάθη..

 

Του βάζουμε όλοι τα εισητήρια και μας φέρνει πράμα πίσω...αυτή είναι μπίζνα  :usd:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...