Jump to content

Μετατροπη Ασκησης Κειμενων Νεοελληνικων Λογοτεχνιας..


Recommended Posts

Aπαντα και θα δεις! :zoro:

Προς την εξεταστικη επιτροπη, εκτος απο 20, να μου δωσει και το νομπελ λογοτεχνιας τωρα!

Οπωσδήποτε, θα το δείς να αχνοφαίνεται.... :lolu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απουσιολογος ορίζεται ο Θοδωρής (Sturm)...

Παρεπιπτόντως την στιγμή που πήρα την φωτοτυπία και είδα το ψυχοσύνθεση...Το πρώτο πράγμα που μου ήρθε είναι το Aquazone...

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη και Θοδωρή είστε άπαιχτοι! :lol:

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ο Θουριος ειναι διφορουμενος! Αναφερεται σε δυο διαφορετικα αλλα αλληλενδετα γεγονοτα!

Πρωτιστως αναφερεται στα αμοιρα μικροψαρα τα οποια για πολυ καιρο παλευαν να επιβιωσουν σε ενυδρεια με αθλιες συνθηκες διαβιωσης οπως, λιγα λιτρα, πλαστικα διακοσμητικα, κακη διατροφη, ελλειπης ή και καθολου φιλτρανση, αθλια θερμανση αλλα κατα κυριο λογο λαθος ψαροσυνθεση με θηρευτες οι οποιοι κατετρωγαν τους ιδιους αλλα και τον γονο τους! Αποτελεσμα αυτου ηταν καποια απο αυτα να προτιμουν να πηδουν εξω απο τη γυαλα οπου και συντομα πεθαιναν. Γιαυτο και αναφερεται χαρακτηριστικα και σε "μιας ωρας ελευθερη ζωη" !

Δευτερευοντα και ιδιαιτερα στο στιχο που αναφερεται στα λιονταρια, κανει αναφορα σε καποιους ηρωες οπως o καπεταν Sturm και καπεταν Rastafarian oι οποιοι ξεσηκωθηκαν και καταφεραν να ξεσηκωσουν και τα σμηνοψαρα!

Η αρχη ηταν δυσκολη γιατι οι δυο αυτοι ηρωες προσπαθουσαν να οργανωσουν μυστικες συγκεντωσεις προς ενημερωση και γνωση ( τα λεγομενα κρυφα σχολεια ) αλλα με μικρη ανταποκριση απο τα καταπτοημενα ψαρια, κυριως λογω εριδων μεταξυ τους οι οποιες αναμοχλευονταν απο καποιους αναμεσα στις ταξεις τους οπως ο προκριτος Safarpan μπεης και ο δημογεροντας giorgosmarios γιουσουφ, οι οποιοι βολεμενοι καθως ηταν με την υπαρχουσα κατασταση, προσπαθουσαν να πεισουν και τους υπολοιπους πως ολα ειναι καλα και δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.

Με το περασμα του χρονου ομως οι καπετανεοι καταφεραν και συσπηρωσαν τους ραγιαδες με τις αοκνες προσπαθειες τους για μια καλυτερη ζωη για τα ψαρακια!

Καποιοι λανθασμενα εχουν αναφερει πως ξενες δυναμεις οπως η συμμαχια Seriously Fish υπεθαλψε και στηριξε τους επαναστατες, οι οποιοι ζητουσαν καλη θερμανση, επαρκης φιλτρανση, ζωντανα φυτα για να μπορεσει ο γονος τους να μεγαλωσει, αξιοπρεπης τροφη και τα λιτρα που τους αναλογουσαν για να μπορεσουν να ζησουν οπως τους επρεπε. Η αληθεια ειναι ομως πως οι επαναστατες βοηθηκαν απο εγχωριες δυναμεις και συγκεκριμενα απο το Aquazone.gr ( το λεγομενο και Φιλικη Εταιρεια, στο οποιο ηταν μελος και ο ιδιος ο ποιητης Ρηγας ), το οποιο το ειχαν ιδρυσει 3 Φιλοι, ο μεγαλεμπορος και διανοουμενος ΤΑΝ, ο μαχητικος φυσιοδιφης Husky Jim και ο οργανωτικος αρχιτεκτονας Diskos! Απο το Αquazone.gr βεβαια πηραν και το υγρο Prime!

Φυσικα αυτη η ιστορια εχει και αλλους αφανεις ηρωες οι οποιοι δεν αναφερονται στην συγκεκριμενη αναλυση, πλην ομως οι συνεισφορα τους ειναι και ηταν ανεκτιμητη!

Oποιαδηποτα ομοιοτητα με προσωπα και ονοματα και καταστασεις ειναι φυσικα ηθελημενη και εσκεμμενη αλλα οχι κακοπροαιρετη! :D

%25CE%25A6%25CE%25B5%25CF%2583%25CF%2584

Άφερίμ!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη στην μπλουζα το ονομα ( δημογεροντας γιουσουφ ).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη στην μπλουζα το ονομα ( δημογεροντας γιουσουφ ).

Χαχαχαχαχαααχα!!!! Δεν παιζεσαι!

:hysterical::hysterical::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163: :bigemo_harabe_net-163:

Εντάξει δεν υπάρχει ακόμα γελάω και με τους δυό σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυριο που γραφω στο συγκεκριμενο κειμενο μαντεψτε τι θα γραψω....

Link to comment
Share on other sites

Κι εσυ σαν το Τεο? Δεν θα μπορεις να φας και θα το γραψεις αργοτερα!

Link to comment
Share on other sites

Κι εσυ σαν το Τεο? Δεν θα μπορεις να φας και θα το γραψεις αργοτερα!

Οχι, εγω δεν μπορουσα να φαω γιατι επρεπε να το γραψω εκεινη την ωρα!

Link to comment
Share on other sites

..... και νομίζω πως μετά τα τελευταία γεγονότα έχουμε και τα αποτελέσματα του διαγωνισμού.... :geek:

Ο νικητής είναι ο........

.

.

.

.

Ο Δημογέροντας γιουσούφ!!!

:bigemo_harabe_net-163::bigemo_harabe_net-163::bigemo_harabe_net-163::bigemo_harabe_net-163:

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-94::bigemo_harabe_net-94::bigemo_harabe_net-94::bigemo_harabe_net-94::bigemo_harabe_net-94::bigemo_harabe_net-94:

Κοίτα χαρά το γιουσουφάκι!.........αχαχαχαχαχαχαχα να 'σαι καλά βρε Δημήτρη, Σ' αυτο το θέμα γελασα πολύ!!! Εβέτ, εβέτ, ηταν πολυ αστείο χαχαχαχα.
Link to comment
Share on other sites

μας βλέπω κ τους δυο να κοβόμαστε....;)

Ωωωχχχ καταλαβα!!!!

..... και νομίζω πως μετά τα τελευταία γεγονότα έχουμε και τα αποτελέσματα του διαγωνισμού.... :geek:

Ο νικητής είναι ο........

.

.

.

.

Ο Δημογέροντας γιουσούφ!!!

:bigemo_harabe_net-163::bigemo_harabe_net-163::bigemo_harabe_net-163::bigemo_harabe_net-163:

Οαρακαλω να μην ανακατευονται ατομα στην βαθμολογια...

Ο Γιουσουφ εδωσε λευκη κολλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωωωχχχ καταλαβα!!!!

Οαρακαλω να μην ανακατευονται ατομα στην βαθμολογια...

Ο Γιουσουφ εδωσε λευκη κολλα!!!

Ένσταση!!!!

Ο βαθμολογητής πληρώνεται!!! :money:

:lolu::lolu::lolu:

Υ.Γ. Νά 'σαι καλά Νικόλα.... μου έφτιαξες τη διάθεση!!! Ελπίζω να σε βοήθησαν οι απαντήσεις για την άσκηση.....

Link to comment
Share on other sites

Ένσταση!!!!

Ο βαθμολογητής πληρώνεται!!! :money:

:lolu::lolu::lolu:

Υ.Γ. Νά 'σαι καλά Νικόλα.... μου έφτιαξες τη διάθεση!!! Ελπίζω να σε βοήθησαν οι απαντήσεις για την άσκηση.....

Τι να τον βοηθήσουν βρε κοπελιά, την έχει χαμένη τη χρόνια απο χέρι!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ένσταση!!!!

Ο βαθμολογητής πληρώνεται!!! :money:

:lolu::lolu::lolu:

Υ.Γ. Νά 'σαι καλά Νικόλα.... μου έφτιαξες τη διάθεση!!! Ελπίζω να σε βοήθησαν οι απαντήσεις για την άσκηση.....

Τι να τον βοηθήσουν βρε κοπελιά, την έχει χαμένη τη χρόνια απο χέρι!

Παλι καλα που δεν επεσε αυτο γιατι....

Αλλα η χρονια παραμενει χαμενη...Πλακα κανω..!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωωωχχχ καταλαβα!!!!

Οαρακαλω να μην ανακατευονται ατομα στην βαθμολογια...

Ο Γιουσουφ εδωσε λευκη κολλα!!!

Οχι βρε εγω αντεγραψα απο τους αλλους!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...