Jump to content

Καρδερινα Vs Καναρίνι


Recommended Posts

Ισως να ειναι μικρο ακομα, θα παρει λιγο χρωμα στη μουρη του πορτοκαλι ομως οχι κοκκινο οπως η καρδερινα αρκει να τρεφεται σωστα και να το φροντιζεις(καθαριοτητα, νερο κτλ)

Και εννοειται οτι ειναι αρσενικο ετσι;

 

Έγινε επεξεργασία - vasilis4x4
Link to comment
Share on other sites

αρσενικο ειναι και ειναι μικρο ακομη 4 μηνων εινια

Που το κατάλαβες ότι είναι αρσενικό;

Link to comment
Share on other sites

ετσι μου ειπε αυτος που μου το εδωσε....και κελαειδαει αρκετα ...την ανοιξη πιστευω θα ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

τελικα πηρα καρδερινοκαναρο

ειναι οπως φοτο 1

εχει λιγο χρωμα ....

βλεπωντας ομως στο youtube βλεπω οτι πολλα ειναι σαν φοτο 2

διαβασα οτι τα δινουν κατι βιταμινες ,,,αλλος οτι τα δινει λαχανικα,,,για να παρουν χρωμα,,,εγω μονο νερο και σπορους (τροφη για καναρινι )δινω

διαβασα ομως οτι και οι βιταμινες που δινουν χρωμα το καταστρεφουν το πουλι....αληθεύει ?????

Οι βιταμινες μονο καλο κανουν στο πουλι αρκει να ειναι σε ρυθμιζομενες ποσοτητες..κοκκινη και υγρες βιταμινες μια χαρα θα το βοηθησει οπως και το μηλο και το αυγο..παντως το ποσο "καλο" ειναι το πουλι ειναι καθαρα θεμα "dna" και δασκαλων στα μικρατα του... Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

θα βαλω κι αυγο και μηλο και βιταμινες

εγω το πηρα μικρο 

επρεπε να το αφησω μαζι με τα αλλα να ακουει,,,,

στη ν γειτονία μου εχει και αλλα πουλια που τραγουδουν ολη την  ,μερα ,,,θα μαθει απο αυτα ,,, 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν σκευασματα που προσδιδουν εντονοτερο χρωμα στα πουλια και τα ανακατευεις στη βιταμινη η τα δυαλυεις στο νερο. Θελουν λιγο προσοχη οι δοσολογιες τους γιατι επικαθονται στο συκωτι και μπορει να το βλαψουν. Χρησιμοποιησα ενισχυτικο κοκκινου χρωματος σε ενα μαυρο κοκκινο αχατη που εχω με δυνατο αποτελεσμα για ενα χρονο σερι. Μια χαρα το πουλακι. Τωρα δεν δινω και το εντονο κοκκινο του εχει γινει πιο απαλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...