Jump to content

Μια συγνώμη…


george hmmy

Recommended Posts

Δεν μου αρέσει ο λόγος δημιουργίας του τόπικ αλλά μετά και από αυτό εδώ θεωρώ απαραίτητη την παρέμβαση μου. Σε φιλικό φόρουμ, όπως ήδη αναφέρθηκε, γράφτηκαν προσβλητικά λόγια τόσο για το σύνολο του ΑΖ όσο και για το άτομο μου προσωπικά, αποκαλώντας με ο κύριος aquaclubdesign κακό μαύρο σκυλάκι και χαρακτηρίζοντας κάποιους άλλους ως αχαρακτήριστους και ξεφωνημένους, ότι γράφουμε μπούρδες κλπ. Μετά από αυτό φυσικά η ομάδα του ΑΖ έκρινε πως δεν μπορούσε να συνεχίσει να ποστάρει στο παρόν φόρουμ ανενόχλητος και προχώρησε στην προσωρινή απενεργοποίηση του λογαριασμού του. Επίσης, παγκόσμια πρωτιά, στο φιλικό φόρουμ πρώτο ποστ και αμέσως banned για να καταλάβετε, όσοι δε γνωρίζετε, το ύφος της απάντησής του.

Χωρίς να γνωρίζω λεπτομέρειες για το πώς και το τι, μετά από ελάχιστες μέρες ο εν λόγο κύριος επέστρεψε πλέκοντας το εγκώμιο του ΑΖ με χαρακτηρισμούς του στυλ (μεταφέρω αυτολεξεί) «γιατί υπάρχει το πραγματικά χρήσιμο εργαλείο του κάθε χομπίστα αλλά και του κάθε επαγγελματία που λέγεται aquazone!!!!». Προσωπικά θεωρώ πως δεν μπορεί λογικός άνθρωπος από τη μία να βρίζει «θεούς και δαίμονες» , μόνο και μόνο επειδή διαφωνούν μαζί του και να τους προσβάλει με χαρακτηριστική ευκολία, (βλέπε lasal, filoxenos, yiannossavva, trooper, stefanos, εμένα και άλλους) και από την άλλη να γράφει τα προαναφερθέντα.

Προσωπική άποψη είναι πως το λιγότερο που είχε να κάνει, πριν προχωρήσει σε τέτοιου είδους δηλώσεις, είναι να ζητήσει συγνώμη από όλη την κοινότητα του ΑΖ γιατί δεν πρόσβαλε κάποιον ατομικά μόνο, παρά αποκάλεσε μερικούς εξ ημών ξεφωνημένους, μπουρδολόγους, χωρίς να προσδιορίζει ποιους εννοεί, και δικαίως θίγεται το σύνολο. Δε θα ασχοληθώ άλλο με τον κύριο, πολύ απλά τον έχω προσθέσει στη λίστα των ανεπιθύμητων, αλλά θεωρώ ότι η συμπεριφορά αυτή είναι ο ορισμός της μέγιστης υποκρισίας.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας να με διαβάσετε.

ΥΓ: αν και με μια συγνώμη, συγνώμη μα δε γίνονται και θαύματα…. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα περιμενα απο τον κυριο Σταλημερο μια συγνωμη και οχι την εκθεση που διαβασαμε...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η απάντηση του ΕΔΩ είναι αυτό που ζητάτε.

Από εμένα το θέμα θεωρείτε λήξαν και προχωράμε παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι "τρίχες" όπως έχω και στη υπογραφή μου. Δεν μπορείς να ζητάς τη συμπάθεια κάποιου που χωρίς να γνωρίζεις προβαίνεις σε τέτοιου είδους χαρακτηρισμούς και στο τέλος γράφεις και ένα λογύδριο για να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα.

Επίσης, η συγνώμη δεν είναι πράξη δειλίας αλλά γενναιότητας, χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ από κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η απάντηση του ΕΔΩ είναι αυτό που ζητάτε.

Πάντως ούτε και εκεί νομίζω ότι ζητάει συγγνώμη...

Ίσα ίσα που εξακολουθεί να μιλάει για "καλούς και στραβούς".

Και προσωπικά δεν με έχει πείσει ότι έχει τις γνώσεις για να κρίνει "τις απόψεις τους (σωστές ή λάθος) γύρω από τα διάφορα θέματα ενυδρείου"

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ βλέπω πουθενά συγνώμη

Και θα έπρεπε στο aquazone αλλά και στα μέλη που κακόχαρακτήρισε

Link to comment
Share on other sites

.............. :D ................ :thumbup: ................ :bowdown: ................

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ βλέπω πουθενά συγνώμη

Και θα έπρεπε στο aquazone αλλά και στα μέλη που κακόχαρακτήρισε

:bowdown::thumbup::D;)

Link to comment
Share on other sites

Ας προχωρήσουμε σε άλλα ενδιαφέροντα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Να προχωρήσουμε βέβαια, αλλά δεν μπορεί να περνάει απαρατήρητο ότι εκτός από τις γνώσεις μας στο χόμπι,

ο κ. AquaClubDesign υποτιμάει και την νοημοσύνη μας!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η απάντηση του ΕΔΩ είναι αυτό που ζητάτε.

Από εμένα το θέμα θεωρείτε λήξαν και προχωράμε παρακάτω.

Κύριε JDP.

Εσείς ικανοποιήστε με αυτό?

Ευχαριστω.

Γιάννος Σάββα

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που οι υπευθυνοι του forum ξαναδεχτηκαν τον εν λογω "κυριο" εμεις το

μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να τον αγνοησουμε παντελως για να μην πιασει τοπο

και το γλυψιμο του.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...