Jump to content

Hemiancistrus Subviridis - 8 Μήνες Μετά!


Husky_Jim

Recommended Posts

Πήρα τα συγκεκριμένα από την αγγλία τον περασμένο Ιούνιο και σίγουρα το ένα από τα δύο είναι αρσενικό μιάς και είναι συνέχεια σε σπηλιά αλλά και έχει αναπτύξει αγκάθια σε πτερύγια.

Ελπίζω το δέυτερο να είναι θυληκό (άν και από το σχήμα του κεφαλιού μου φαίνεται αρσενικό) και να γίνουν ένα καλό ζευγάρι....

Όσο για το πόσο όμορφα είναι δέν υπάρχουν λόγια......

L200_20150216_001.jpg

L200_20150216_002.jpg

L200_20150216_003.jpg

L200_20150216_004.jpg

L200_20150216_005.jpg

Έχει κάποιος το συγκεκριμένο είδος?

Link to comment
Share on other sites

Πω πω !!!

Αρρώστια, είναι πανέμορφα ζωντανά, μακάρι να βγει το δεύτερο θηλυκό ...

Link to comment
Share on other sites

Πω πω !!!

Αρρώστια, είναι πανέμορφα ζωντανά, μακάρι να βγει το δεύτερο θηλυκό ...

Το ζαχαρωνεις απο τωρα ε;

Link to comment
Share on other sites

υπέροχα πλέκο,ποσα ψάρια υπάρχουν σε αυτό το πραγματικά αδικημένο κομμάτι του χόμπυ μας...Εκτος απο τα αγκάθια ,που είναι ελάχιστα σε συγκρίση με τον αλλον,τουλάχιστον απο την φώτο,εμένα γιατί μου φαίνεται λιγο διαφορετικό και το κεφάλι;Εσυ τα έχεις μπροστά σου βέβαια και ασχολείσαι και τόσα χρόνια,αλλά η ευχή μου παρμένει ευχή.

Θυμάσαι εάν και πότε έχουν ξαναμπεί Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Φτου φτου φτου !!! με το καλο και στα γεννητούρια

Link to comment
Share on other sites

υπέροχα πλέκο,ποσα ψάρια υπάρχουν σε αυτό το πραγματικά αδικημένο κομμάτι του χόμπυ μας...Εκτος απο τα αγκάθια ,που είναι ελάχιστα σε συγκρίση με τον αλλον,τουλάχιστον απο την φώτο,εμένα γιατί μου φαίνεται λιγο διαφορετικό και το κεφάλι;Εσυ τα έχεις μπροστά σου βέβαια και ασχολείσαι και τόσα χρόνια,αλλά η ευχή μου παρμένει ευχή.

Θυμάσαι εάν και πότε έχουν ξαναμπεί Ελλάδα;

Τα συγκεκριμένα έρχονται ελλάδα συχνά θεωρώ.Δέν είναι πολύ σπάνια, σπάνια είνναι να τα βλέπεις μετά από καιρό στο ενυδρείο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ομορφα ψαρια ρε φιλε,να τα χαιρεσαι!Ελπιζω να σου βγει ζευγαρι τελικα και να εχεις και γεννες! :)

Link to comment
Share on other sites

Τα συγκεκριμένα έρχονται ελλάδα συχνά θεωρώ.Δέν είναι πολύ σπάνια, σπάνια είνναι να τα βλέπεις μετά από καιρό στο ενυδρείο... ;)

Εχεις δίκιο απόλυτο,σκάλωσα με την ονομασία,μιας και στα μαγαζια τα δίνουν με την ονομασία gren phantom και μάλιστα είδα 2 πολυ μικρά ψάρια προ 20ημερου στο aquario.!!Αρα η σπανιοτητα πήγε περίπατο... :D

Link to comment
Share on other sites

Τα συγκεκριμένα έρχονται ελλάδα συχνά θεωρώ.Δέν είναι πολύ σπάνια, σπάνια είνναι να τα βλέπεις μετά από καιρό στο ενυδρείο... ;)

Γιατί όμως είναι δύσκολη η "συντήρηση" αυτών των όμορφων ζωντανών ??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...