Jump to content

Tattoo..μοδα Η Οχι..??


Recommended Posts

Πιστευεται οτι το tattoo ειναι πλεον μοδα?

Ποσοι εχετε tattoo και τι σχεδιο ειναι?

Οσοι απο εσας που εχετε αν θελετε μπορειτε να βαλετε και φωτογραφια να το δουμε!

Για να σας δω..:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 121
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ποτε δεν μου αρεζε.ποτε δεν καταλαβα γιατι να κανεις κατι μονιμο πανω στο κορμι σου.δεν ειμαι μαλλον της κουλτουρας των τατου,πιρσινγκ και εφω δεν ξερω τι αλλων αλλοιωσεων του ανθρωπινου σωματος...

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν μου αρεζε.ποτε δεν καταλαβα γιατι να κανεις κατι μονιμο πανω στο κορμι σου.δεν ειμαι μαλλον της κουλτουρας των τατου,πιρσινγκ και εφω δεν ξερω τι αλλων αλλοιωσεων του ανθρωπινου σωματος...

Ολες οι αποψεις ειναι δεκτες φιλε Κωστα :)

Εγω να πω για τον εαυτο μου οτι και εχω και μου αρεσουν πολυ θα ελεγα!

Ομως προσωπικα δεν το θεωρω μοδα,για καποιους ισως ειναι.

Link to comment
Share on other sites

σαφως.ολες οι αποψεις αποδεκτες.και αποδεχομαι πως οτι παει συμφωνα με τη μοδα εχει ημερομηνια ληξης.το τατου για πολυ κοσμο ειναι τροπος εκφρασης,και οχι ενα διακοσμητικο αξεσουαρ.

και το σκουλαρικι καποτε ετσι ξεκινησε ειδικα για τον αντρικο πληθυσμο και μετα εγινε σουπα.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα πιρσιγκ που ειπες πιο πανω προσωπικα δεν μου αρεσουν καθολου,δεν με χαλαει που οι αλλοι εχουν αλλα ποτε δεν θα εκανα εγω πανω μου.

Πιστευω οτι αν εχεις ενα καλοφτιαγμενο tattoo που σε εκφραζει ειναι κατι ωραιο,αν το κανεις ομως για μοδα,μοστρα η μαγκια η γνωμη μου ειναι οτι το εχασες το παιχνιδι..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα στον σβέρκο, "υπόλειμμα" μιας σχέσης..... τώρα λέω πως είναι πυραμίδα και όχι αρχικό γράμμα :P

tattoo_zps3a2c0c6f.jpg

Από piercing απλά πράγματα και διακριτικά, ένα στο φρύδι και ένα ασορτί σκουλαρικάκι στο αυτί..... είχα και ένα στρασάκι στη μύτη αλλά έφυγε!!!

Link to comment
Share on other sites

παλι καλα που δεν ηταν αλλο γραμμα... :P

Link to comment
Share on other sites

παλι καλα που δεν ηταν αλλο γραμμα... :P

:hysterical: :hysterical: :hysterical: Σαν πιο δλδ?

Παντα ηθελα να κανω,αλλα δεν το τολμησα ποτε.Τωρα το εχω μετανιωσει ,αλλα ειναι αργα πλεον.

Επειδη ειμαι σε τουριστικη περιοχη,βλεπω και πανενορφα καλλητεχνηματα,αλλα και πολυ υπερβολη.

Πιστευω ολα τα νεα παιδια,αν το θελουν πραγματικα,και οχι γιατι ειναι μοδα ,η επειδη το εχει κανει φιλος του να το κανουν.Αλλα με μεγαλη προσοχη,γιατι κυκλοφορουν πολυ κομπογιανιτες,και εκτος που φτιαχνουν εκτρωματα,υπαρχει και κινδυνος μεταδοτικων ασθενειων

Έγινε επεξεργασία - kixlidatos
Link to comment
Share on other sites

Εγω ηθελα να κατω tattoo μια φραση στο χερι μου αλλα φοβαμαι τις βελονες :AAGGGHHH: :AAGGGHHH: ...

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχω υιοθετήσει άλλη φιλοσοφία.

Το να κουβαλάω μελάνι στο αίμα μου και να μην μπορώ να δώσω αίμα είναι ενάντια στην δεοντολογία και την γενική μου φιλοσοφία.

Προς το παρών αρέσκομαι στο να απολαμβάνω διάφορα σχέδια ιδίως σε καλλίγραμμα θηλυκά στην παραλία... :busted_cop:

είναι και μια καλή δικαιολογία να ξενοκοιτάω ειδικά όταν έχω δίπλα μου την σύζυγο... :chair:

δες τι ωραίο σχέδιο....τι να κάνω?να τα βγάλω τα ματάκια μου darling?

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχω υιοθετήσει άλλη φιλοσοφία.

Το να κουβαλάω μελάνι στο αίμα μου και να μην μπορώ να δώσω αίμα είναι ενάντια στην δεοντολογία και την γενική μου φιλοσοφία.

Προς το παρών αρέσκομαι στο να απολαμβάνω διάφορα σχέδια ιδίως σε καλλίγραμμα θηλυκά στην παραλία... :busted_cop:

είναι και μια καλή δικαιολογία να ξενοκοιτάω ειδικά όταν έχω δίπλα μου την σύζυγο... :chair:

δες τι ωραίο σχέδιο....τι να κάνω?να τα βγάλω τα ματάκια μου darling?

Δεν το ηξερα αυτο,ισχυει και εαν εχεις κατι μικρο?

Οσο για τα υπολοιπα ,δεν τα σχολιαζω,γιατι ειναι διπλα μου και κινδυνευω :D

Link to comment
Share on other sites

χαχα...σωστος ο αλεξ!

εμενα μου αρεσουν πολυ τα τατουαζ παντως παιδια κ αν δεν ειχα θεμα με δουλεια κτλ θα ημουν γεματος(θα εκανα κ μανικι που τοσο πολυ γουσταρω)

προς το παρων εχω σε σημεια που μπορω να τα καλυψω κ κρατιεμαι με νυχια κ με δοντια να μην κανω 2-3 αλλα που μου εχουν κολλησει.

εχω 2 μεγαλα στη πλατη,κ στα 2 χερια στο εσωτερικο κ ενα στο ποδι.τα εχω πανω απο 10 χρονια κ τα εκανα ολα μεσα σε ενα χρονο!

μετα σταματησα γιατι θα με βλεπατε στη στεφανιδου :bigemo_harabe_net-82:

τωρα για το αν ειναι μοδα...θεωρω πως γινεται καθε φορα πριν το καλοκαιρι!

τοτε κανουν οι περισσοτεροι-ες!

σιγουρα αλλοι το κανουν γιατι σημαινει κατι κ αλλοι γιατι απλα θελουν να κορδωνονται!

εχω πολλους φιλους με ταττου κ η πλειοψηφια που το εχει κανει γιατι το γουσταρει η θελει να θυμαται κατι κ γενικα για προσωπικους λογους,

το εχει σε σημεια που δεν φαινονται με την πρωτη ματια.

οποτε νομιζω πως αυτοι που δεν το εχουν δει μοδα η θελουν να κανουν τα παγωνια κανουν σε πιο "μαζεμενα" σημεια!

εξαιρω φυσικα τον βαγγελη που απο τα λεγομενα του φαινεται πως δεν το εκανε για να το παιξει ιστορια! :bigemo_harabe_net-134:

βαγγελη με μερικες τροποποιησεις το κανεις να φαινεται κ σαν το σηματακι των linkin park :bigemo_harabe_net-81:

αν σου αρεσουν ειναι ευκαιρια το αλλαξεις λιγο! :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

......... και να μην μπορώ να δώσω αίμα είναι ενάντια στην δεοντολογία και την γενική μου φιλοσοφία.

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο Άλεξ,

φυσικά και μπορείς να δώσεις αίμα μετά από μικρό διάστημα (σε άρθρα αναφέρεται "το προηγούμενο έτος") απ' την υλοποίηση του ταττού σου.

Σε κάθε πρίπτωση μπορείς να εξεταστείς την προηγούμενη ημέρα της αιμοδοσίας και να προχωρήσεις κανονικά σε διάθεση του αίματός σου χωρίς κανένα πρόβλημα.

Όσο αφορά το ταττού, έχω ένα μικρό αστεράκι στον αριστερό μου πήχη για να θυμάμαι τη μ@λακία (πρόσωπο θηλυκού γένους :bigemo_harabe_net-76: ) που πέρασα κάποια στιγμή στην ζωή μου. Όπως και ο φίλος βαγγέλης τώρα λέω ότι δεν είναι αστέρι αλλά αστερίας όπως ο μικρός red star που είχα στο ενυδρείο μου. :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

Πάντα μου άρεσαν τα tattoo και από πιτσιρίκος ήθελα να κάνω ένα άλλα δεν έτυχε ακόμα.....

Από την άλλη μου την έχει δώσει λίγο που έγιναν μόδα και έχουν γεμίσει όλοι...ειδικότερα οι γκόμενες που έχουν πλέον περισσότερα και από τους ισοβίτες!!!

Link to comment
Share on other sites

Απλά έχω υιοθετήσει άλλη φιλοσοφία.

Το να κουβαλάω μελάνι στο αίμα μου και να μην μπορώ να δώσω αίμα είναι ενάντια στην δεοντολογία και την γενική μου φιλοσοφία.

Προς το παρών αρέσκομαι στο να απολαμβάνω διάφορα σχέδια ιδίως σε καλλίγραμμα θηλυκά στην παραλία... :busted_cop:

είναι και μια καλή δικαιολογία να ξενοκοιτάω ειδικά όταν έχω δίπλα μου την σύζυγο... :chair:

δες τι ωραίο σχέδιο....τι να κάνω?να τα βγάλω τα ματάκια μου darling?

Αλεξ αυτο δεν ισχυει,το μελανι περνα μεχρι κατω απο μερικα στρωματα του δερματος και δεν μπανει στο αιμα.Φυσικα και μπορεις να δωσεις αιμα μετα απο 6 μηνες βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε και rastafarian φυσικά και ισχύει αν δεν ίσχυε δεν θα το ανέφερα.Kαι αν ρωτήσεις κανένα σοβαρό επιστήμονα που έχει ασχοληθεί διεξοδικά με το αίμα και όχι μπακαλοπρομόσιον για τατουατζίδες το ίδιο θα σας έλεγε.

Link to comment
Share on other sites

ισχυει αυτο που λενε τα παιδια!

κ εγω εχω δωσει πολλες φορες αιμα αφου εκανα τα ταττου!

απλα εαν εχεις κανει σου κανουν παντα καποιες εξετασεις για το φοβου την μολυσμενης βελονας.

μηπως κ δεν την ειχαν αποστειρωσει κ κολλησες κατι το οποιο δεν γνωριζεις.

αν ειναι οκ οι εξετασεις τοτε μπορεις να δωσεις

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε και rastafarian φυσικά και ισχύει αν δεν ίσχυε δεν θα το ανέφερα.Kαι αν ρωτήσεις κανένα σοβαρό επιστήμονα που έχει ασχοληθεί διεξοδικά με το αίμα και όχι μπακαλοπρομόσιον για τατουατζίδες το ίδιο θα σας έλεγε.

Θα διαφωνησω και παλι Αλεξ,οι βελονες πανε 1-2 mm μεσα στο δερμα,πως θα μπορουσε να μπει το μελανι μεσα στο αιμα?

Οσο για το αν μπορεις να δωσεις αιμα εχω παει και εχω δωσει και εχω πανω μου πολυ μελανι..απλα με ρψτησαν ποτε ηταν η τελευταια φορα που εκανα tattoo και οτι πρεπει να εχουν περασει τουλαχιστον 6 μηνες απο τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας φέρω ένα παράδειγμα.

Με τα χρόνια το τατούάζ ξεθωριάζει απο τον ήλιο κτλ οκ

όπως ξεθωριάζει απο έξω έτσι περνάει και το μελάνι μέσα στο δέρμα που είναι το μεγαλύτερο όργανο στον άνθρωπο. Απο τις απολήξεις του δέρματος μεταφέρεται στην κυκλοφορία οπότε κυκλοφορεί στο αίμα κανονικά και για χρόνια.

Μην γελιέστε στις αιμοδοσίες τα περνάνε όλα από έλεγχο και δεν τα κρατάνε όλα.είχαν γίνει πολλές χαζομάρες με αρρώστιες και δεν πήγαινε άλλο.Είναι πολλά στον τομέα που δεν βγαίνουν έξω.

Στην περίπτωση την δικιά μου τώρα.

Βρίσκομαι στην περίπτωση που έχω κάποιον μπροστά μου που χρειάζεται αίμα... υπολογίζω συμβατότητα και βγάζω γραμμή...τεράστιο πλεονέκτημα.

Πάντως μου αρέσουν τα ταττού ούτε είμαι κατά του να κάνει κάποιος.Ο κολλητός μου είναι χάρτης..

Γειά σου ρε Rastafarian ψυχεδελά!

Link to comment
Share on other sites

αυτο το λες 1????παναγια μου....

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ αυτο με το δερμα που λες ισως να εχεις και δικιο,με τον καιρο μπορει να περναει,απευθειας ομως οχι.

Klaz ενα ειναι και πονεσε και αρκετα :P

Link to comment
Share on other sites

Και όμως φίλε μου rasta μερικά είναι πολύ βαθιά.Ειδικά αν δεις τα πιο παλιά ή τα φυλακίστηκα....βελόνα είναι που περνάει το δέρμα και για να χρωματίσει περνάει πολύ ιστό .Τώρα που έγιναν πιο καλλιτεχνικά και πιο καθαρά τα πράγματα φεύγουν και πιο εύκολα.Ο μεγάλος αδερφός μου είναι ειδικός πλαστικός βγάζει φράγκα από αυτά όχι αστεία...

Την πλάτη δεν θα μας την δείξεις?

Link to comment
Share on other sites

Και όμως φίλε μου rasta μερικά είναι πολύ βαθιά.Ειδικά αν δεις τα πιο παλιά ή τα φυλακίστηκα....βελόνα είναι που περνάει το δέρμα και για να χρωματίσει περνάει πολύ ιστό .Τώρα που έγιναν πιο καλλιτεχνικά και πιο καθαρά τα πράγματα φεύγουν και πιο εύκολα.Ο μεγάλος αδερφός μου είναι ειδικός πλαστικός βγάζει φράγκα από αυτά όχι αστεία...

Την πλάτη δεν θα μας την δείξεις?

Συμφωνω μ αυτο που λες,υπαρχουν tattoo που ειναι 'σκαμενα' αλλα αυτο ειναι θεμα καλητεχνη,δηλαδη ποσο καλος ειναι σ αυτο που κανει. Κανονικα δεν ξεπερνα το βαθος που εγραψα πιο πανω,αν παει πιο βαθια εχει επιπτωσεις.

Απ οτι ξερω τα χρωματα καποτε δεν μπορουσαν τα βγαλουν με το laser,βεβαια τωρα η τεχνολογια εχει προχωρισει και βγαινουν ολα ευκολα.Βεβαια εγω ειμαι αντιθετος σ αυτο,το να βγαλεις ενα tattoo,θεωρω οτι αυτος που παει να βγαλει ενα tattoo,ειτε δεν το σκεφτικε καλα πριν το κανει,ειτε δεν εκανε σχεδιο που τον εκφραζει.

Στην πλατη εχω ενα μικρο,το πρωτο μου το οποιο ειχα κανει πριν 11 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...