Jump to content

Σχολικά Σεμινάρια Aquazone


FotisGt

Recommended Posts

Εδώ μπορούμε να συζητήσουμε σχετικά με τα σχολικά σεμινάρια που διοργανώνει το AquaZone, καθώς και να δηλώσουμε συμμετοχή στην ομάδα παρουσίασης.Σχετικό ενημερωτικό θέμα υπάρχει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα στήσουμε και ενυδρεί εκεί απ' ό,τι βλέπω. Από εξοπλισμό τί θέλουμε;

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσουμε σύντομα λίστα με όσα χρειάζονται και μας λείπουν. :)

Link to comment
Share on other sites

Μια παρένθεση.Τα ενυδρεία θα στηθούν για να παρουσιαστούν,δε θα μείνουν στο χώρο.

Αν υπάρξει ασφαλής χώρος,άτομα που θα έχουν τη διάθεση να συντηρούν ενυδρείο (με τη βοήθεια και την καθοδήγηση μας βέβαια)

και αν το επιθυμεί ο Διευθυντής και ο Σύλλογος γονέων, το πιο εύκολο για μας είναι να στηθεί ένα ενυδρείο και να παραμείνει.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα πολύ να βοηθήσω φτιάχνοντας κάποιου τύπου εκπαιδευτικό παιχνίδι ....(έχω αρκετή εμπειρία)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο...φοβερη ιδεα! Πρεπει να δινουμε στα παιδια τετοια ερεθισματα ..εξαλλου ειναι και διασκεδαστικο και παραγωγικο χομπι!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι Βαλεντίνο να είχαμε και στην εποχή μου τέτοιες πρωτοβουλίες όταν σε ηλικία 6ης δημοτικού αποφάσισα να πάρω το πρώτο μου ενυδρείο

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι Βαλεντίνο να είχαμε και στην εποχή μου τέτοιες πρωτοβουλίες όταν σε ηλικία 6ης δημοτικού αποφάσισα να πάρω το πρώτο μου ενυδρείο

αμα το εχεις ακομα να κοιταξεις τις σιλικονες :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Φώτη 5 η ωρα σχολάω απο την δουλειά αν με χρειαστεις κατι μου λες.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έχει επιτυχία και συνέχεια το εύχομαι ολόψυχα.

ΥΓ.

Θα ήθελα να ρωτήσω τη έγινε με το πρώτο ενυδρείο που έστησε το ΑΖ πριν αρκετοοοοο καιρό, υπάρχει ακόμη;

Link to comment
Share on other sites

Το χω κάνει αρκετές φορές μπορούμε από παζλ μέχρι ανταπόδωσης ή ακόμα και κάποιου τύπου επιτραπέζιο....

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσουμε σύντομα λίστα με όσα χρειάζονται και μας λείπουν. :)

Φωτη καταληξατε στα πραγματα που σας λειπουν;

:)

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι ο Φωτης θα ανεβασει λιστα με πραγματα που μας λειπουν τις προσεχεις μερες!:)

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο μπραβο για την προσπαθεια σας και απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα υλικά έχουν βρεθεί!Όποιος έχει χρόνο την Τετάρτη 21/11 από τις 8:00 μέχρι 12:00 και μπορεί να βοηθήσει στο στήσιμο και στην παρουσίαση είναι ευπρόσδεκτος! :)

Link to comment
Share on other sites

Το μπράβο είναι πολύ 'λίγο'!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα πολύ να βοηθήσω φτιάχνοντας κάποιου τύπου εκπαιδευτικό παιχνίδι ....(έχω αρκετή εμπειρία)

Για ρίξε προτάσεις... :)

Link to comment
Share on other sites

σε ποιά περιοχή? Ποιό σχολείο?

Πάτα το λινκ της πρώτης δημοσίευσης. :)

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε προτάσεις... :)

Μπορεούμε να κάνουμε παιχνίδια παζλ,παιχνίδια μνήμηςκαι άλλα πολλά αύριο θα φτιάξω μια λίστα...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς κάτι που θα το χρησιμοποιούν στο σχολείο;Κάνε δουλειά σου και το βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα παιδιά αποστηθίζουν καλύτερα οτιδήποτε συνδέεται με ένα παιχνιδί...το να δημιουρήγσεις ας πούμε ένα παιχνίδι μνήμης με τα απαραίτητα για τα ψάρια συστατικά και αφού τα παιδιά τα ακούσουν να πρέπει να τα θυμηθούν για νασχηματιστεί ας πούμε ένα ψάρι στην εικόνα θα τα βοηθήσει ..αυτό είναι κάτι απλό αύριο θα κάνω αναλυτική παρουσίαση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...