Jump to content

Σχολικά Σεμινάρια Aquazone


FotisGt

Recommended Posts

Αύριο Κυριακή 18-11-12 και ώρα 17:00 θα συναντηθούμε όσοι είναι να βοηθήσουμε στην παρουσίαση στο Palmie Bistro στην Πλ. Βικτωρίας (Απέναντι από τον Γερμανό)

H πρόσβαση στο σημείο είναι πολύ εύκολη είτε με τον ΗΣΑΠ, είτε με τα ΜΜΜ από την Λ. Πατησίων (στάση ΟΤΕ)

bistro.jpg

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα παιδιά αποστηθίζουν καλύτερα οτιδήποτε συνδέεται με ένα παιχνιδί...το να δημιουρήγσεις ας πούμε ένα παιχνίδι μνήμης με τα απαραίτητα για τα ψάρια συστατικά και αφού τα παιδιά τα ακούσουν να πρέπει να τα θυμηθούν για νασχηματιστεί ας πούμε ένα ψάρι στην εικόνα θα τα βοηθήσει ..αυτό είναι κάτι απλό αύριο θα κάνω αναλυτική παρουσίαση

Φως... :)

Link to comment
Share on other sites

Αύριο ή την Τετάρτη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Σημερα ουτε και εγω μπορω να ερθω,για την Τεταρτη ειμαι μεσα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Η σημερινή συνάντηση μεταφέρεται για αύριο Δευτέρα στις 18:00.Όσοι μπορείτε να είστε παρόντες στείλτε μου ΠΜ να κανονίσουμε σημείο συνάντησης.

Link to comment
Share on other sites

Κατά τις εννιά θα έχω έτοιμη και την παρουσίασή μου

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ενημέρωση-υπενθύμιση για όσους θέλουν έστω και την τελευταία στιγμή να μετέχουν και να βοηθήσουν στην αυριανή παρουσίαση.

Θα πρέπει οι εθελοντές να βρίσκονται στο χώρο του σχολείου στις 8:00πμ, για να μπορέσουμε να κάνουμε τα στησίματα, με μπλουζάκια του AquaZone (όσοι έχουν).

Να θυμήσω ότι το σχολείο είναι το 39ο (Τσούντα & Αχαρνών, κάτω Πατήσια)

Πληροφορίες για την τοποθεσία του σχολείου θα βρείτε εδώ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η παρουσίαση ολοκληρώθηκε με επιτυχία!Βασικά έγιναν 2 παρουσιάσεις αφού το αμφιθέατρο δεν ήταν δυνατόν να χωρέσει τόσα παιδιά.

Δε χρειάζεται καν να περιγράψουμε τη χαρά των παιδιών.Οι δάσκαλοι και ο διευθυντής έμειναν κατευχαριστημένοι, τα ενυδρεία αν και στήθηκαν μέσα σε λίγα λεπτά, ήταν πολύ όμορφα και απλά,όπως ακριβώς θα μπορούσε να τα στήσει οποιοσδήποτε χωρίς εμπειρία.

Για κάτι που γίνεται πρώτη φορά στην Ελλάδα πιστεύω οτι τα πήγαμε αρκετά καλά και πάντα υπάρχουν περιθώρια για διορθώσεις.

Πολλά μπράβο στους: Ilouvatar, lykourgos, Mermaid, Mr_zoo, και rastafarian που ήταν παρόντες σήμερα στην παρουσίαση, καθώς και στον Landscape που βοήθησε χθες στο κουβάλημα.

Εύχομαι να μπορέσουμε να το επαναλάβουμε και σε άλλα σχολεία αν και αν κρίνω από τη συμμετοχή των μελών θα είναι πολύ δύσκολο,καθώς 5-6 άτομα, εκ των οποίων οι 4 συντονιστές, δε μπορούν να στηρίξουν έναν τέτοιο θεσμό.Η ελπίδα βέβαια δε χάνεται. :)

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάμε να πούμε και ένα μεγάλο μπράβο και στον FotisGt που ήταν ο βασικός για την οργάνωση μας και που ήταν και ο βασικός μας ομιλητής .

Ακολουθεί ένα πρόχειρο ρεπορτάζ, μέχρι να έρθει το επίσημο από τον αρμόδιο.

Το team λίγο πριν την πρώτη παρουσίαση

IMG_5969.jpg

Χελωνοενυδρείο

IMG_5968.jpg

Αριστερά καραβίδα δεξιά βατραχάκια

IMG_5967.jpg

Κοινωνικό ενυδρείο

IMG_6000.jpg

Ναnο reef

IMG_5965.jpg

ο guest star της παρουσίασης

IMG_5972.jpg

και κατά την διάρκεια του σεμιναρίου

IMG_5978.jpg

IMG_5994.jpg

Μακάρι να υπάρξουν κι άλλοι να συμμετέχουν, όπως είπε και ο Φώτης, για να μπορέσει να συνεχιστεί αυτή η κίνηση...!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια παιδιά! :thaman:

Μακάρι να ακολουθήσουν και άλλες τέτοιες κινήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο παιδιά! Ελπίζω να ξανά γίνει κάτι τέτοιο και να μπορέσω να έρθω και εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπράβο σε όλα τα παιδιά που υποστήριξαν αυτή την προσπάθεια!

Πολλά μπράβο στον Φώτη που οραματίστηκε, οργάνωσε και υλοποίησε με επιτυχία κάτι τόσο πρωτοποριακό γεμίζοντας χαρά και πληροφόρηση αυτούς τους μικρούς μαθητές αποτραβώντας τους έτσι από την τηλεόραση και το playstasion !

Ας μην ξεχνάμε πως στην εποχή του facebook και του twitter μέσα από τέτοιες πρωτοβουλίες τα παιδιά διαπιστώνουν πως η συμβίωση με τα ζώα μπορεί να τους προσφέρει ανεπανάληπτες στιγμές κάνοντας τα δραστήρια και ενεργητικά .

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια παιδιά δεν μπόρεσα να βοηθήσω λόγω δουλειάς.... Παρολαυτα την παρουσιαση θα την ετοιμ;σω κ εύχομαι να ειμαι κ γω την επόμενη φορά...κ πάλι μπράβο

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την πρώτη προσπάθεια με την ελπίδα να συνεχισθεί.

Δυστυχώς αν και ήθελα να συμμετέχω η δουλειά με μπλόκαρε.

Ελπίζω την επόμενη φορά να βοηθήσω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια παιδιά.. Πάντα τέτοια και ακόμη περισσότερα και για το μέλλον πιο οργανωμένα απ όλα τα μέλη, ώστε να έχουν τον χρόνο να προγραμματίσουν τη συμμετοχή τους.

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ!!!

πιστεύω πως βλέποντας την δουλειά που κάνατε την επόμενη φορά θα είναι περισσότεροι, τόσες χιλιάδες άτομα έχει το φόρουμ και δεν θα βρεθούν 10 άτομα; Εγώ είμαι αισιόδοξος ότι θα βρεθούν.

Έγινε επεξεργασία - Χρήστος
Link to comment
Share on other sites

Περασαμε πολυ ομορφα στο σχολειο και μονο το χαμογελο και η χαρα των παιδιων που ηταν ζωγραφισμενη στα προσωοα τους τα ελεγαν ολα!

Την παρασταση εκλεψαν το θαλασσινο ενυδρειο με τα κλοουν και ο χαμελεοντας!Οι ερωτησεις τους ηταν κατεγηστικες!

Ενα μεγαλο μπραβο στον Φωτη που ειχε την ιδεα και ετρξε παρα πολυ για να πραγματοποιηθει ολο αυτο αλλα και σε ολα τα παιδια που ηταν εκει.

Ελπιζω την επομενη φορα να ειμαστε περισσοτεροι!:)

Link to comment
Share on other sites

1 μεγαλο μπραβο σε ολη την ομαδα που ασχοληθηκε ..... :bigemo_harabe_net-145:

παμε για τα επομενα .......

Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητηρια μου σε ολη την ομαδα,που αφιερωσε κοπο και χρονο ωστε να πραγματοποιηθει αυτη η σπουδαια κινηση.Τα παιδια αξιζουν πολλα,κι η χαρα που τους δωσατε ειναι πιστευω μεγαλη.

Παντα τετοια :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...