Jump to content

Ebay - Pay Pal


Recommended Posts

Παιδιά προσπαθώ να κάνω μία παραγγελία και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

 

post-55151-0-47637500-1441391629_thumb.png

 

Γνωρίζει κανείς αν έχει ανοίξει το paypal? Πρέπει να γίνει κάποια αναβάθμιση μετά τον διαχωρισμό των δύο εταιρειών?

Είχα ήδη κάνει δυο - τρεις αγορές πριν τον έλεγχο κεφαλαίων. Αυτή είναι η πρώτη προσπάθεια που έκανα μετά.....

Έγινε επεξεργασία - mary74
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δυστυχώς το paypal δεν κάνει ακόμα συναλλάγές από ελληνικές κάρτες. Εχω την εντύπωση όμως ότι αν "φορτώσεις" χρήματα στο paypal μέσω του λογαριασμού σου τότε μπορείς να κάνεις συναλλαγές.Το τελευταίο στο λέω με επιφύλαξη καθώς δεν το έχω δοκιμάσει, ωστόσο ξέρω σίγουρα ότι μπορείς να κάνεις αγορές ηλεκτρονικα από το εξωτρικό χρησιμοποιώντας απευθείας την χρεωστική ή πιστωτική σου κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Το Paypal δυστυχώς παραμένει "κλειστό" για τους Έλληνες χρήστες

 

Εναλλακτικά, μπορείς να μπεις στο ηλεκτρονικό κατάστημα του πωλητή και να κάνεις την αγορά σου απευθείας μέσω πιστωτικής (αν έχεις)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή καθομαι με στέλεχος μεγάλης τράπεζας και μου είπε ότι από Δεύτερα κατά ένα ποσοστό άνω του 90% το paypal ανοίγει.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα τραπεζικά στελέχη...βρε παιδί μου!

 

Ειδικά όταν ασχολούνται και με ενυδρεία... :angel:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον προλαλησαντα.

Παντως αν ειναι πολυ επειγον με request money μπορεις να φορτωσεις χρηματα στο balance και να κανεις κανονικα τις αγορες σου :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον προλαλησαντα.

Παντως αν ειναι πολυ επειγον με request money μπορεις να φορτωσεις χρηματα στο balance και να κανεις κανονικα τις αγορες σου :)

Απλά μετέφερατα λεγόμενά του. Μη μου χρεωσετε παραπληροφόρηση σε αρνητική περιπτωση χαχαχαχα.

Σάκη ααααν έχεις κανεναν τραπεζικό γνωστό...μάθε τίποτα κι εσύ, εγω θα σου τα λέω;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

με χρεωστικη απο aliexpres εχει κανει κανεις αγορα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή καθομαι με στέλεχος μεγάλης τράπεζας και μου είπε ότι από Δεύτερα κατά ένα ποσοστό άνω του 90% το paypal ανοίγει.

 

Ρε άμα έχεις τα μέσα…… Τι να λέμε τώρα :rasp:

 

Αν δεν ανοίξει να δεις τι θα σου κάνω…..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

με χρεωστικη απο aliexpres εχει κανει κανεις αγορα;

 

 

Τώρα δοκίμασα να κάνω αγορά από aliexpres με προπληρωμένη Mastercart της Πειραιός  και την απέρριψε 

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σίγουρη ότι εδώ θα έβρισκα την λύση!!!!

Έφαγα τα νιάτα μου για να δω τι παίζει....

Σας ευχαριστώ παίδες!!!!♥♡

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το τελευταίο διάστημα ένιωσα σύνδρομο στέρησης παραγγελιών διαπίστωσα τα εξής:Aliexpress δεν παίζει,αγορά από ορισμένα καταστήματα εξωτερικού με χρεωστική Πειραιώς γίνεται όπως και αγορά μέσω PayPal μέσω του κόλπου που αναφέρθηκε παραπάνω.Έτσι λοιπόν πήρα την δόση μου παραγγελνοντας 2 θερμοστατες και μεμβράνη μπλε αυτοκινήτου για να βάλω στο πίσω μέρος του ενυδρείου.Μήπως χρειάζομαι απεξάρτηση???:D:D:D.Vasili 4x4 αρκετό καιρό σε είχα αφήσει χαλαρό.Τώρα θα μου ξαναφερνεις γκατζετακια:P

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε επεξεργασία - sailor247
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το τελευταίο διάστημα ένιωσα σύνδρομο στέρησης παραγγελιών διαπίστωσα τα εξής:Aliexpress δεν παίζει,αγορά από ορισμένα καταστήματα εξωτερικού με χρεωστική Πειραιώς γίνεται όπως και αγορά μέσω PayPal μέσω του κόλπου που αναφέρθηκε παραπάνω.Έτσι λοιπόν πήρα την δόση μου παραγγελνοντας 2 θερμοστατες και μεμβράνη μπλε αυτοκινήτου για να βάλω στο πίσω μέρος του ενυδρείου.Μήπως χρειάζομαι απεξάρτηση??? :D:D:D.Vasili 4x4 αρκετό καιρό σε είχα αφήσει χαλαρό.Τώρα θα μου ξαναφερνεις γκατζετακια :P Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Έχουμε πάθει στέρηση Γιώργο. Άντε να επανέρθουν τα πράγματα, γιατί δεν μας βλέπω καλά

Link to comment
Share on other sites

Ρε άμα έχεις τα μέσα…… Τι να λέμε τώρα :rasp:

Αν δεν ανοίξει να δεις τι θα σου κάνω…..

https://www.youtube.com/watch?

v=pfKrKtSFAUc

Καλα δεν παιζεσαι! Που τον θυμηθηκες τον χλαπατσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν παιζεσαι! Που τον θυμηθηκες τον χλαπατσα!!!!

 

 

Δεν ξεχνιούνται τέτοιες ατάκες  Παρασκευά

Link to comment
Share on other sites

Μαίρη πρόσεχε τώρα με το ebay. Στο στάδιο που κόλλησες, φαίνεται η παραγγελία ολοκληρωμένη και ο πωλητής περιμένει πλέον να πληρωθεί.

Την πάτησα και μου άνοιξε ο πωλητής unpaid item case, αρνητικό να φαίνεται στο προφίλ του καθενός μας.

Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών πριν λίγο και σου προτείνω να κάνεις το ίδιο μην τρέχεις (με τον πωλητή πρώτα απ' όλα). Σας παραθέτω την συνομιλία:

 

capture10.jpg

 

Άριστη εξυπηρέτηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλά που μου το είπες. Δεν φαντάστηκα ότι μπορεί να έχει μπει η παραγγελία. Θα το τσεκάρω και θα μιλήσω με τον πωλητή γιατί μπορεί και να έχω κάνει πολλές παραγγελίες....

Αλήθεια όταν γίνεται η παραγγελία δεν φαίνεται στο προφίλ και έρχεται ειδοποίηση με email?

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις να ξαναδεις το συγκεκριμένο προϊόν, σου λέει you have bought this item; Επίσης κάπου στις ρυθμίσεις σου (νομίζω στο my ebay ή στο καλάθι) στο δείχνει σαν εκκρεμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ακολουθησατε το κολπο που αναφερεται παραπανω???Εγω απο τοτε που το εμαθα εχω παραγγειλει την Αρτα και τα Γιαννενα απο το ebay. :thumbsu: :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ακολουθησατε το κολπο που αναφερεται παραπανω???Εγω απο τοτε που το εμαθα εχω παραγγειλει την Αρτα και τα Γιαννενα απο το ebay. :thumbsu: :thumbsu:

 

 

Σιγά μην δεν εύρισκες τον τρόπο…. Μην μας πάθεις κάνα κινεζοστερητικό σύνδρομο……  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έκανα εγώ και παράγγειλα τον controller αλλά με χρέωσαν σύνολο 85 λεπτά. Είναι με ποσοστό 3-3.5% της αξίας των αγορών. Άρα δεν συμφέρει και πολύ για μεγάλης αξίας πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν καιγόμαστε και τόσο πολύ... Μπορεί να περιμένει το η ανιψιά για λίγο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτή τη στιγμή καθομαι με στέλεχος μεγάλης τράπεζας και μου είπε ότι από Δεύτερα κατά ένα ποσοστό άνω του 90% το paypal ανοίγει.

 

Πολλούς χαιρετισμούς...στο στέλεχος :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...