Jump to content

1200+λτ θηρευτές


Force

Recommended Posts

Θα το κοιτάξω αυτό

In search for incredible

Link to comment
Share on other sites

Force πολύ καλά τα αποτελέσματα του Ups.

Εγώ παρόλες τις ψήφους που πήρε η αεραντλία θα επιμείνω στην λύση του φίλτρου που να χτυπάει την επιφάνεια (μιας και δεν είχε μπεί "επίτηδες" η παράμετρος αυτή καθώς θα ήταν προφανές τις θα ψηφιζαν όλοι). Στα 40+ χρόνια μου, εαν δεν με απατάει η μνήμη μου, δε θυμάμαι να είχαμε ποτέ διακοπή ανω της μισής μέρας τουλάχιστο στα μέρη που ζω, γι αυτό και θεωρώ πιο φρόνιμο να συνδέσω το φίλτρο και οτι θα με βγάλει απο μια τέτοια δύσκολη κατασταση το Ups με την αντοχή που επέδειξε.

Σε περίπτωση που έχεις συναγερμό στο σπίτι καλό θα ήταν να τον εξοπλίσεις με κάποιο module με sim card που θα στέλνει μηνυμα στο κινητό σου για κάθε ενέργεια που θα αντιλαμβάνεται ο συναγερμός.

Σε περίπτωση που δεν έχεις συναγερμό, απο δω και μπρός θα πρέπει να υποψιάζεσαι οτι η κάμερα που έχεις και κοιτάει το ενυδρείο, όταν δεν έχει σήμα το πιθανότερο σενάριο θα είναι ότι θα χει πέσει το ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια μικρή ενημέρωση, χτες είχαμε 2 νέους κατοίκους μέσα στο ενυδρείο, bumblebee grouper και Αραπάιμα, δημιουργήθηκε ειδικός χώρος από πλέξιγκλας αρκετά μεγάλος για να μην έρθουν σε επαφή με τα άλλα ψάρια μέχρι να έρθουν στο κατάλληλο μέγεθος, ελπίζω εάν όλα πάνε καλά μέχρι το τέλος του χρόνου (θα εξαρτηθεί και από την ανάπτυξή τους ) να φύγει το προστατευτικό κάλυμμα και να κολυμπάνε όλα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικα! 

Όποτε μπορεις βάλε καμία φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δέχτηκες.:)

Το αραπάιμα θα γαιδουρέψει γρήγορα.Τι μέγεθος έχουν?

 

Link to comment
Share on other sites

Το αραπάιμα είναι περίπου 12 εκ και το Grouper λίγο πιο μεγάλο στα 15 εκ, 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ξέρεις τι θα σου πώ...........

 

Βάλε φωτογραφίες.:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται με τις φωτο? Δεν μπορω να δω... μου βγαζει να κανω update... εχει κανεις ιδιο προβλημα? Απο ταμπλετ μπαίνω... θελω να δω τις ψαρούκλες κ δεν μπορω ... σορρυ για το σπαμ

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος xwriatis έγραψε:

Ρε παιδια τι γινεται με τις φωτο? Δεν μπορω να δω... μου βγαζει να κανω update... εχει κανεις ιδιο προβλημα? Απο ταμπλετ μπαίνω... θελω να δω τις ψαρούκλες κ δεν μπορω ... σορρυ για το σπαμ

 

Φωτογραφίες που είχα ανεβάσει στο photobucket δεν θα τις δεις πλέον, το photobucket θέλει συνδρομή και τις έχω κατεβάσει, όσες είναι ανεβασμένες στο flickr μπορείς να τις δεις κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσω νέες το βράδυ από όλα τα ψάρια :D

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οι νέοι κάτοικοι 

 

36091204541_6faa8db6b7_h.jpg20170728_205937 by The Wind, on Flickr

 

36091213951_896f6879c6_h.jpg20170728_203408 by The Wind, on Flickr

 

Και τα θηρία :D

 

36059990232_6a780fc4e1_h.jpg20170728_203324 by The Wind, on Flickr

 

36184151486_25df22c0fa_h.jpg20170728_203318 by The Wind, on Flickr

 

36091224951_e8e1c26dcb_h.jpg20170728_203332 by The Wind, on Flickr

 

35420329463_f4f0a4b16d_h.jpg20170728_203439 by The Wind, on Flickr

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Το αραπαιμα τρώει σαν τρελό, ο ροφός δεν έχει φάει ακόμα από όσο τον έχω δει

Link to comment
Share on other sites

τερατα φιλε, με το καλο να μεγαλωσουν και να σμιξουν!

ωραιος ο ροφος! πρωτοτυπος!!! ...για γλυκο νερο...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μεγαλώνουμε :D:D

 

36839638700_d347a22782_h.jpg20170913_203509 by The Wind, on Flickr

 

37237777255_c9ee0f62e8_h.jpg20170913_203457 by The Wind, on Flickr

Έγινε επεξεργασία - Force
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όλα να πάνε καλά τέλος του μήνα έχουμε επισκέψεις,   Mangrove Jack   :holloween:

Έγινε επεξεργασία - Force
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα μικρά που έβαλα δεν υπάρχουν πλέον, το αραπάιμα πρέπει να πήδηξε μέσα στο ενυδρείο κάποιο βράδυ γιατί το έχασα ξαφνικά δεν υπήρχε ένα πρωί, ο ροφός χάθηκε από την θερμοκρασία σήκωσε το ενυδρείο θερμοκρασία ψηλά και ζορίστηκε δεν είχα βάλει το chiller 

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει φιλος,respect!Τα ψαρια που φιλοξενισες,φιλοξενεις κ θα φιλοξενισεις δεν υπαρχουν!Αναμενουμε με αγωνια το mangrove jack!

Link to comment
Share on other sites

Ο Jack θα έρθει μεγάλος 30 εκ, για να μπει κατευθείαν μέσα στον κύριο χώρο του ενυδρείου

Link to comment
Share on other sites

Αν θες κ μπορεις βγαλε ενα βιντεο την ωρα που θα τον απελευθερωσεις στο ενυδρειο.Θα χει πολυ ενδιαφερον να δουμε συμπεριφορες...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...