Jump to content

1200+λτ θηρευτές


Force

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι ότι μεγαλώνουν ραγδαία τα temensis, σε σχέση με τα άλλα ψάρια, πολύ πιο γρήγορα από ότι περίμενα και βλέπω μέχρι τον Αύγουστο να είναι σε μέγεθος 50+ εκ.

Κόλαση θα γίνει μέσα στο ενυδρείο  :D :D 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος Force έγραψε:

Η αλήθεια είναι ότι μεγαλώνουν ραγδαία τα temensis, σε σχέση με τα άλλα ψάρια, πολύ πιο γρήγορα από ότι περίμενα και βλέπω μέχρι τον Αύγουστο να είναι σε μέγεθος 50+ εκ.

Κόλαση θα γίνει μέσα στο ενυδρείο  :D :D 

 

Και δεν είναι μόνο το μέγεθος που έχουν πάρει, αλλά και ο χρωματισμός τους. Πραγματικά πολύ όμορφα ζωντανά.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μιας και μου χάρισε μια ωραία στιγμή σήμερα για φωτογραφία το kelberi είπα να την ανεβάσω να την δείτε, δεν πρόλαβα να καθαρίσω τα κρύσταλλα αλλά η στιγμή ήταν μοναδική :D

 

 

33957095784_60f8a9c389_k.jpgDSC_0032 by The Wind, on Flickr

 

Έγινε επεξεργασία - Force
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@ForceΚαλά έκανες και δεν έδωσες σημασία στα κρύσταλλα.:D

Τρομερή φωτογραφία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι ειναι θηρευτες!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άλλες 2 φωτογραφίες από temensis και Aimara :D, έχω τα τυχερά μου τώρα τελευταία,

 

34868276075_e81eee718e_k.jpgDSC_0054 by The Wind, on Flickr

 

34737103681_5a070055ae_k.jpgDSC_0039 by The Wind, on Flickr

 

34737203441_bcc9eb9073_k.jpgDSC_0015 by The Wind, on Flickr

Έγινε επεξεργασία - Force
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Και το κουκλί του ενυδρείου, έχω καιρό να σας ανεβάσω μια φωτογραφία της

 

34755025881_9adb5c9a3b_k.jpgDSC_0043 by The Wind, on Flickr

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2017 at 6:28 ΜΜ, το μέλος Force έγραψε:

Μιας και μου χάρισε μια ωραία στιγμή σήμερα για φωτογραφία το kelberi είπα να την ανεβάσω να την δείτε, δεν πρόλαβα να καθαρίσω τα κρύσταλλα αλλά η στιγμή ήταν μοναδική :D

 

 

33957095784_60f8a9c389_k.jpgDSC_0032 by The Wind, on Flickr

 

Τελεια φωτογραφια!!

Τα κρυσταλλα μας ειναι αδιαφορα :P

Χαζμουρητο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι χασμουρητό είναι αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα καλύτερα έρχονται σε λίγο καιρό, δεν θα πω κάτι άλλο, λίγη υπομονή και θα σας ενημερώσω. :D:D

Link to comment
Share on other sites

Να δώσω μερικές πληροφορίες ακόμα, λοιπόν το ψάρι που έχει έρθει ήδη, είναι η πρώτη φορά που έρχεται στην Ελλάδα και επιχειρείται κάτι τέτοιο να αλλάξει κατάσταση νερού, είναι μια διαδικασία που θέλει χρόνο και ιδιαίτερη προσοχή για να πάνε όλα καλά,

Αυτά προς το παρόν :D και θα παρουσιαστεί μέσα εδώ για πρώτη φορά :D

Φωτογραφίες και Video σύντομα 

Έγινε επεξεργασία - Force
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:growl:

Τα κάνεις όλα τέλεια, τα έχεις όλα σε άριστη κατάσταση και η ατυχία σου χτυπάει την πόρτα,

Αυτό που πιθανόν έγινε χτες το βράδυ κάποια στιγμή πρέπει να βραχυκύκλωσε ο controller και έριξε την ασφάλεια του ορόφου που είναι το ενυδρείο με αποτέλεσμα να σβήσουν όλα, για πολλές ώρες, το μεσημέρι που γύρισα από την δουλειά και πήγα χαρούμενος να ταΐσω έπαθα το καρδιακό, δυστυχώς χάθηκαν 4 Cichla μεγάλα και η Arow κατάφερα να σώσω με τεχνικές αναπνοές στην έξοδο του φίλτρου 2 cichla ετοιμοθάνατα και τον λύκο, τα μισά ψάρια του ενυδρείου τα πέταξα το μεσημέρι, 

Ακόμα δεν έχω συνέλθει ακόμα από το σοκ, αλλά θα μου περάσει δεν γίνεται τίποτα πλέον.  

Link to comment
Share on other sites

Πραγματική ατυχία! 

Υπήρχε τροπος να προβλεφθεί άραγε κάτι τέτοιο; 

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλο το θέμα από την αρχή. Έζησα σε λίγα λεπτά, όλη την προσπάθεια που έκανες από πέρυσι. Πραγματικά κρίμα. Το πάθημα πρέπει να γίνει μάθημα. Πρέπει να βρεις τρόπο ώστε να καταλαβαίνεις όταν δεν υπάρχει ρεύμα στο ενυδρείο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα ψαράκια πέθαναν απο μεγάλη θερμοκρασία ή επειδή σταμάτησε η ανακυκλοφορία του νερού?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου λυπάμαι παρα πολυ.μεγαλη στραβη σου εκατσε.

Link to comment
Share on other sites

 Πολύ μεγάλη ατυχία κρίμα φίλε μου εύχομαι να είναι τελευταία φορά που γίνεται κάτι τέτοιο τώρα τι έχει μείνει από ψάρια ❓

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος Giannhs 87 έγραψε:

 Πολύ μεγάλη ατυχία κρίμα φίλε μου εύχομαι να είναι τελευταία φορά που γίνεται κάτι τέτοιο τώρα τι έχει μείνει από ψάρια ❓

 

Από δηλητηρίαση πέθαναν τα ψάρια,το νερό έμεινε στάσιμο για πολλές ώρες χωρίς οξυγόνο, δεν ξέρω πόσες ώρες έσβησε το ενυδρείο,

Gianni δεν φαντάζεσαι τι ψάρια έχασα, αγκαλιά τα κράταγα για να τα πετάξω, ήταν σε απίστευτο μέγεθος, όσα είχαν λίγο ζωή τα έσωσα τα υπόλοιπα τα βρήκα νεκρά δεν μπόρεσα να κάνω τίποτα.

Αυτά που έχω τώρα είναι 2 Cichla temensis το μεγαλύτερο που κατάφερα και το έσωσα ένα πιο μικρό, ο λύκος, το kelberi, το Gar και ο πλέκο, 

Τα μισά ψάρια έχασα, 

 

Έγινε επεξεργασία - Force
Link to comment
Share on other sites

 Δεν ξερω τι να πω φιλε.....πραγματικα να ειναι η τελευταια ατυχια αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αποκαρδιωτικά αυτα που ακουμε...λυπαμαι παρα πολυ για τα ψαρια σου...ευχομαι να συνέλθεις σύντομα και να ειναι το τελευταιο σου αυτο..
Υ.Γ υπαρχει τροπος να ξερεις οτι εχεις μεινει απο ρευμα παντως...στην γραμμη του ενυδρείου...
Φιλικα παντα Λουκας

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά να είστε καλά για την συμπαράσταση

In search for incredible

Link to comment
Share on other sites

κριμα φιλε μου να μην σου ξανα  συμβει κατι τετοιο ξανα. για το ψαρι που ελεγεσ οτι εχει ερθει ηδη και πρωτη φορα στην ελλαδα με αυτο το εγινε? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Ba1a22 έγραψε:

κριμα φιλε μου να μην σου ξανα  συμβει κατι τετοιο ξανα. για το ψαρι που ελεγεσ οτι εχει ερθει ηδη και πρωτη φορα στην ελλαδα με αυτο το εγινε? 

 

Είναι στο μαγαζί ευτυχώς, δεν το είχα βάλει στο ενυδρείο, θα μπει αργότερα μόλις πάρει καλό μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κρίμα ρε φίλε. Στεναχώρια μεγάλη. Εύχομαι από εδώ και μετά να σου πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...