Jump to content

PanaCylinder Reef tank


PanaGreco

Recommended Posts

ε κλασική αξία!!!! πανέμορφο!!

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφος ο μπαγασας αν και σπάνια ορατός 

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη καλοριζικος ,ενα ψαρι σταρ ,μην ξεχνας να προσθετεις κοπιποδα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τον πήρες την Δευτέρα ;

 

κουκλος ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος fishbone! έγραψε:

Μήπως τον πήρες την Δευτέρα ;

 

κουκλος ειναι!!!

Γιατι ρωτας?Απουσιολογος εισαι?:hehe:hehe:hehe

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος niknik έγραψε:

Γιατι ρωτας?Απουσιολογος εισαι?:hehe:hehe:hehe

 

Οχι βρε !

αλλα είχα δει έναν όμορφο την Δευτέρα και την Τρίτη δεν υπήρχε !

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος fishbone! έγραψε:

 

Οχι βρε !

αλλα είχα δει έναν όμορφο την Δευτέρα και την Τρίτη δεν υπήρχε !

Χαχαχαχα αυτα παθαινει οποιος αργει............τσακ μπαμ οι αποφασεις λοιπον.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος niknik έγραψε:

Χαχαχαχα αυτα παθαινει οποιος αργει............τσακ μπαμ οι αποφασεις λοιπον.

 

Μπορει να εχεις και δίκαιο κάποιες φορές !

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2017 at 1:52 ΠΜ, το μέλος fishbone! έγραψε:

 

Μπορει να εχεις και δίκαιο κάποιες φορές !

Χα χα ναι αυτός που σου άρεσε ήταν. Πρόλαβα. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
πριν 6 ώρες, το μέλος PanaGreco έγραψε:

April 2017 Update

Όχι και πολλά νέα πράγματα. Τα πάντα μέσα έχουν πάρει τεράστιες διαστάσεις πλέον.

Ίσως θα πρέπει να αρχίσω να δίνω !!!!!!

Μέχρι τότε απολαύστε ένα σημερινό video σε HD και καλές γιορτές να έχουμε!!!!

 

 

Καλή Ανάσταση Πάνο άσε το παραμύθι και ετοίμασε το μεγαλύτερο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ δυνατο το ενυδρειο και μας δείχνει οτι εκτος απο τα sps και ενα ενυδρειο με lps και μαλακα μπορει να γίνει υπέροχο και πανέμορφο..

Καλη Ανασταση..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Παναγιώτη. 

Πολύ δυνατό το ενυδρείο 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα φιλαράκια και καλό μήνα να έχουμε.

Το τελευταίο διάστημα είμαι σε ένα πολύ σοβαρό δίλημμα . Το καλοκαίρι μπορεί να χρειαστεί να λείψω περίπου 1 μήνα και ο εξοπλισμός που έχω δεν μπορεί να κρατήσει το ένυδρείο για πάνω από 3 εβδομάδες λόγω εξάτμισης και ούτε έχω κάποιον να το προσέχει κατά την απουσία μου. Το προηγούμενο καλοκαίρι το ενυδρείο κατανάλωσε κοντά στα 150 λίτρα νερού μέσα σε 18 ημέρες !!!!

Σκέφτομαι λοιπόν να το παροπλίσω ,να βάλω τα πάντα αγγελία και να ξεκινήσω κάτι άλλο από Σεπτέμβριο !!!!

Από την άλλη το ενυδρείο πάει σφαίρα χωρίς καν να ασχολούμαι μαζί του !!!!!! Τα πάντα έχουν πάρει τεράστιες διαστάσεις. Αλλαγές νερού δεν κάνω (ότι κάνει η αναπλήρωση) ούτε ρίχνω ζουμιά μέσα. Μόνο φαγάκι για τα ψάρια.

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιος εκεί κοντά σου να πηγαίνει μια φορά τη μέρα να το ρίχνει ένα μάτι?

Εγώ δίνω τα κλαδιά σε ένα φίλο που ξέρει δύο πράγματα,  βάζω και την κάμερα και είμαι σούπερ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα ...

Οχι οτι μου πεφτει λογος αλλα τετοια ενυδρειαρα δεν θα την ξεστηνα...

Σιγουρα θα υπαρχουν παιδια που θα θελουν να το"συντηρουν" για οσο καιρο λειπεις...

Αν υπαρχει αναπληρωση μπορεις απλα να αγορασεις ενα 300 αρι βαρελι για να σε καλυψει για μηνα+....

Και βαλε και κανα βιντεακι να χαζεψουμε!!

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε πανω ενα εξτρα βαρελι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος PanaGreco έγραψε:

Καλημέρα φιλαράκια και καλό μήνα να έχουμε.

Το τελευταίο διάστημα είμαι σε ένα πολύ σοβαρό δίλημμα . Το καλοκαίρι μπορεί να χρειαστεί να λείψω περίπου 1 μήνα και ο εξοπλισμός που έχω δεν μπορεί να κρατήσει το ένυδρείο για πάνω από 3 εβδομάδες λόγω εξάτμισης και ούτε έχω κάποιον να το προσέχει κατά την απουσία μου. Το προηγούμενο καλοκαίρι το ενυδρείο κατανάλωσε κοντά στα 150 λίτρα νερού μέσα σε 18 ημέρες !!!!

Σκέφτομαι λοιπόν να το παροπλίσω ,να βάλω τα πάντα αγγελία και να ξεκινήσω κάτι άλλο από Σεπτέμβριο !!!!

Από την άλλη το ενυδρείο πάει σφαίρα χωρίς καν να ασχολούμαι μαζί του !!!!!! Τα πάντα έχουν πάρει τεράστιες διαστάσεις. Αλλαγές νερού δεν κάνω (ότι κάνει η αναπλήρωση) ούτε ρίχνω ζουμιά μέσα. Μόνο φαγάκι για τα ψάρια.

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω !!!!!!!!!

Τα λιτρα τις εξατμισης ηταν τοσα που λες λογο των τ5 και φυσικα των ανεμιστηριων,παρε ενα 100αρι βαρελι και ενα ψυκτικο κανε προβα και βλεπεις ,ειναι κριμα μονο,εσυ ξερεις καλυτερα φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος antonis t83 έγραψε:

Δεν υπάρχει κάποιος εκεί κοντά σου να πηγαίνει μια φορά τη μέρα να το ρίχνει ένα μάτι?

Εγώ δίνω τα κλαδιά σε ένα φίλο που ξέρει δύο πράγματα,  βάζω και την κάμερα και είμαι σούπερ 

 

Και εγώ του έχω camera και το ελέγχω. Πέρυσι  είχα κρύψει κάπου τα κλειδιά και αν έβλεπα πρόβλημα θα χτύπαγα συναγερμό εδώ.

 

Μία ώρα πριν, το μέλος stathis spithas έγραψε:

Καλημερα και καλο μηνα ...

Οχι οτι μου πεφτει λογος αλλα τετοια ενυδρειαρα δεν θα την ξεστηνα...

Σιγουρα θα υπαρχουν παιδια που θα θελουν να το"συντηρουν" για οσο καιρο λειπεις...

Αν υπαρχει αναπληρωση μπορεις απλα να αγορασεις ενα 300 αρι βαρελι για να σε καλυψει για μηνα+....

Και βαλε και κανα βιντεακι να χαζεψουμε!!

 

 

Του βάζω 2 βαρέλια των 80 λίτρων  εν σειρά όταν φεύγω αλλά γενικά το άγχος πιθανής πλυμήρας /καταστροφής είναι μεγάλο. :(

 

Μία ώρα πριν, το μέλος manos0000 έγραψε:

Ναι βρε πανω ενα εξτρα βαρελι.

 

Σίγουρα αν το κρατήσω έτσι θα γίνει.

 

Μία ώρα πριν, το μέλος niknik έγραψε:

Τα λιτρα τις εξατμισης ηταν τοσα που λες λογο των τ5 και φυσικα των ανεμιστηριων,παρε ενα 100αρι βαρελι και ενα ψυκτικο κανε προβα και βλεπεις ,ειναι κριμα μονο,εσυ ξερεις καλυτερα φιλε.

 

Μωρέ τρελέ να δώσω 500+ ευρώ για ψυκτικό???? Θα δοκιμάσω μήπως με ένα plexy καπάκι ελαχιστοποιήσω την εξάτμιση, αλλά και οι ταίστρες δεν θα αντέξουν φάι για ένα μήνα !!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος PanaGreco έγραψε:

 

Και εγώ του έχω camera και το ελέγχω. Πέρυσι  είχα κρύψει κάπου τα κλειδιά και αν έβλεπα πρόβλημα θα χτύπαγα συναγερμό εδώ.

 

 

Του βάζω 2 βαρέλια των 80 λίτρων  εν σειρά όταν φεύγω αλλά γενικά το άγχος πιθανής πλυμήρας /καταστροφής είναι μεγάλο. :(

 

 

Σίγουρα αν το κρατήσω έτσι θα γίνει.

 

 

Μωρέ τρελέ να δώσω 500+ ευρώ για ψυκτικό???? Θα δοκιμάσω μήπως με ένα plexy καπάκι ελαχιστοποιήσω την εξάτμιση, αλλά και οι ταίστρες δεν θα αντέξουν φάι για ένα μήνα !!!!!!

Ρε εκτος του οτι θα σου μεινει για το επομενο μεγαλυτερο ενυδρειο+οτι τα ψαρια 15 μερες νυστικα αντεχουν σε παλιο ενυδρειο ανετα.Ναι το καπακι θα βοηθησει ,κανε προβα με μεγαλο βαρελι αναπληρωσης και μετρα τις μερες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...