Jump to content

mixalisdarras reef


Recommended Posts

πριν 11 λεπτά, το μέλος mixalisdarras92 έγραψε:

Ευχαριστω πολυ και τον @niknik για την σωστη καθοδηγήσει στο φτιαξιμο του ενυδρείου και φυσικα ολη την ομαδα του aquazone.

Mε το καλο Μιχαλη :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Κυριε νικο με τις δικες σας συμβουλες και ολου του forum εχω μάθει τοσα πολλα που δν ξερω που θα τα μάθαινα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ολα μια χαρα εχει μαζευτεί ολος ο εξοπλισμος και σιγα σιγα θα ξεκινησουμε λιγο με τη δουλεια ειναι το θεμα έλλειψη χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι με όλους μας,

δε χρειάζεται να βιάζεσαι αργά και σταθερά για καλά αποτελέσματα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

On 29/8/2017 at 10:05 ΠΜ, το μέλος mixalisdarras92 έγραψε:

Ολα μια χαρα εχει μαζευτεί ολος ο εξοπλισμος και σιγα σιγα θα ξεκινησουμε λιγο με τη δουλεια ειναι το θεμα έλλειψη χρονου.

 

ε για πες μας 2 λόγια για τον εξοπλισμό ντε ! :)

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον έχουμε και λεμε:

 

Skimmer reef octupus 2000 by @niknik

Κυκλοφορια jebao rw15 και wp25

Αντλια επιστροφης jebao 6000dct

Βραχος νεκρος γύρο στα 50 κιλα

Αεραγωνιτης περιπου 20 κιλα

Αναμενεται ρεακτορας απο αμερικη σε κανα τριμηνο μεταφορα απο ενα ξαδερφακι μου και η αυτοματη αναπληρωση σε λιγο καιρο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Την κυριακη θα μπει νερο βρυσης να κουραρηστει ο βραχος γιατι εχει μπει και τζιμεντο και απο της 15 που τελειωνει η ταλαιπωρια στη δουλεια μου θα ξεκινησει με νερο οσμωσης το στωσιμο του ενυδρείου. 

Link to comment
Share on other sites

Κ. Νικο τελικα κατέληξε σε λεδ by @Spy74 για λογους πιο πολυ της δεη και της οικονομίας μετα απο αποψη αλλαγη λαμπων αυτο 120 τσουζει.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος mixalisdarras92 έγραψε:

Κ. Νικο τελικα κατέληξε σε λεδ by @Spy74 για λογους πιο πολυ της δεη και της οικονομίας μετα απο αποψη αλλαγη λαμπων αυτο 120 τσουζει.

Εφόσον τα φτιάξει ο κύριος Σπύρος μια χαρά.Αντε ξεκινά σιγά σιγά για να στρώνει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χμμμχμμμ νομίζω πως έχεις μικρή κυκλοφορια... νομίζω....

Link to comment
Share on other sites

Οκ σωστος τοτε! Καλυτερα ομως να αρχιζεις εξ αρχης σωστα γιατι συνηθως την πληρωνουμε ακριβα για να μαθουμε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες εσυ αλλα θελουμε και κανα 800 μονο την κυκλοφορια και ηταν λιγο δυσκολο τωρα αλλα θα γινουν ολα σιγασιγα ευευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην ομάδα σήμερα γέμισε το ενυδρείο με νερό βρύσης μέχρι τις 15 του μήνα περίπου  με άνθρακα για να  κουραρηστει ο βραχος

Link to comment
Share on other sites

Χωρις αλατι; Δεν την εχω ξανακουσει τη διαδικασια. Και γιατι νερο βρυσης στο βραχο;

Link to comment
Share on other sites

Και η ερωτηση μου είναι σε ποιο πρόγραμμα δουλεύω  τις αντλίες ώστε να καθαρίζει ο βράχος όλον αυτόν τον καιρό?

Link to comment
Share on other sites

Οσο μεγαλυτερη κυκλοφορια γινεται. Πλυντηριο. Αλλα εγω θα εβαζα αλατι οσμωση και φυσικα σκιμμερ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoskap said:

Χωρις αλατι; Δεν την εχω ξανακουσει τη διαδικασια. Και γιατι νερο βρυσης στο βραχο;

Γιατί έχω κολλήσει και με τσιμέντο τον βράχο και να φύγει ότι έχει απο πανω του

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...