Jump to content

mixalisdarras reef


Recommended Posts

Όμορφο κοραλλάκι.. Να σου ζήσει και παρακολούθα φουλ τώρα!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skoti said:

Όμορφο κοραλλάκι.. Να σου ζήσει και παρακολούθα φουλ τώρα!!

Ναι τώρα από πάνω του συνέχεια 

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και λέμε σήμερα έκανα μετρήσεις και το Kh 8.5 mg 1440 ca 470 μετά από αλλαγή νερού που έγινε το πρωι

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος mixalisdarras92 έγραψε:

Εχουμε και λέμε σήμερα έκανα μετρήσεις και το Kh 8.5 mg 1440 ca 470 μετά από αλλαγή νερού που έγινε το πρωι

Ωραίες τιμές,  άλλα μέτρα 2 μέρες μετά την αλλαγή. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, fishbone! said:

Ωραίες τιμές,  άλλα μέτρα 2 μέρες μετά την αλλαγή. 

 

Ναι αυτή τη βδομάδα θα μετράω κάθε μέρα για να δω αν θα χρειαστώ απο τώρα τις δοσομετρικες. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ καλά η ακροπορα ειδικά είναι ανοιχτή όλη την ώρα φαντάζομαι ότι πάει καλά ασπρισματα δεν έχω δει πουθενά 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω γιατί το θηλυκό κλόουν χτυπάει την άμμο; Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι θέλει να γεννησει; Και δεν ξέρω πώς τα κατάφερε και ψιλοεκοψε την ουρά του 

Link to comment
Share on other sites

Ασ το τρελό στη τρέλα του Μιχάλη...

Αν προσπαθήσεις να βγάλεις άκρη με τους κλόουν θα σε κλοουνιάσουν και σένα.. να ξέρεις...  :P

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mixalisdarras92 said:

Ναι τα αφήνω γτ θα με τρελάνουν τελείως.

όσο τα βλέπεις ορεξάτα να κάνουν το παιχνίδι τους και να ασχολούνται με κάτι σημαίνει οτι πάνε τρένο..

όταν τα βλέπεις νουχελικά να τα παρατηρείς περισσότερο..  ;)

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος mixalisdarras92 έγραψε:

Καλημέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω γιατί το θηλυκό κλόουν χτυπάει την άμμο; Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι θέλει να γεννησει; Και δεν ξέρω πώς τα κατάφερε και ψιλοεκοψε την ουρά του 

Ποιο είναι αυτο το μεγαλύτερο η το μικρότερο?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skoti said:

όσο τα βλέπεις ορεξάτα να κάνουν το παιχνίδι τους και να ασχολούνται με κάτι σημαίνει οτι πάνε τρένο..

όταν τα βλέπεις νουχελικά να τα παρατηρείς περισσότερο..  ;)

Όχι είναι πολύ καλά και τρώνε και του σκοτωμου όλα τα ψάρια 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά που δεν κοιμούνται τέτοια ώρα εγώ πάντως θα το ξενύχτησω χάλασε το όργανακι θερμοκρασίας ο eliwell και θερμοκρασία μου έπεσε στους 24,5 ένα βαθμό κάτω από εκεί που το είχα ρυθμίσει είχα έναν stc 1000 Καβάτζα αλλά δεν μπόρεσα να συνδέσω το schego πάνω και τον έχω βάλει κατευθείαν μπριζα 2 τα ερωτήματα υπάρχει περίπτωση να μου καεί ο schego και δεύτερον θα την ακούσουν τα ζωντανά που έχω μέσα ή λίγο το κακό??? 

Έγινε επεξεργασία - mixalisdarras92
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mixalisdarras92 said:

Καλησπέρα στα παιδιά που δεν κοιμούνται τέτοια ώρα εγώ πάντως θα το ξενύχτησω χάλασε το όργανακι θερμοκρασίας ο eliwell και θερμοκρασία μου έπεσε στους 24,5 ένα βαθμό κάτω από εκεί που το είχα ρυθμίσει είχα έναν stc 1000 Καβάτζα αλλά δεν μπόρεσα να συνδέσω το schego πάνω και τον έχω βάλει κατευθείαν μπριζα 2 τα ερωτήματα υπάρχει περίπτωση να μου καεί ο schego και δεύτερον θα την ακούσουν τα ζωντανά που έχω μέσα ή λίγο το κακό??? 

1) Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα να καεί ο schego  απλά αυτοί δεν έχουν θερμοστάτη και πρέπει να τον αποσυνδέεις κάθε φορά που πιάνεις τη θερμοκρασία που θέλεις μέχρι να συνδέσεις καινούργιο controller.

 

2) Αν η αυξομείωση της θερμοκρασίας είναι μέχρι 1,5 βαθμό δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με τα ζωντανά. Το καλοκαίρι να φανταστείς εγώ το κλιματιστικό μου το έχω ρυθμισμένο να πέρνει μπρος στους 27 και να σβήνει στους 25,5  αλλά το έχω στην απέναντι πλευρά από τον θερμοστάτη για να χω καλύτερη εικόνα θερμοκρασίας..

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Skoti έγραψε:

1) Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα να καεί ο schego  απλά αυτοί δεν έχουν θερμοστάτη και πρέπει να τον αποσυνδέεις κάθε φορά που πιάνεις τη θερμοκρασία που θέλεις μέχρι να συνδέσεις καινούργιο controller.

 

2) Αν η αυξομείωση της θερμοκρασίας είναι μέχρι 1,5 βαθμό δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με τα ζωντανά. Το καλοκαίρι να φανταστείς εγώ το κλιματιστικό μου το έχω ρυθμισμένο να πέρνει μπρος στους 27 και να σβήνει στους 25,5  αλλά το έχω στην απέναντι πλευρά από τον θερμοστάτη για να χω καλύτερη εικόνα θερμοκρασίας..

 

Τι εννοεις δεν εχει θερμοστατη ??? Υπαρχει θερμαντικο σωμα χωρις θερμοστατη???

Link to comment
Share on other sites

Just now, fishbone! said:

 

Τι εννοεις δεν εχει θερμοστατη ??? Υπαρχει θερμαντικο σωμα χωρις θερμοστατη???

https://www.theaquariumsolution.com/product/3066/261

Το γράφει κάτω κάτω σε σημείωση Διονύση

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Skoti έγραψε:

https://www.theaquariumsolution.com/product/3066/261

Το γράφει κάτω κάτω σε σημείωση Διονύση

 

Τι λες τωρα!!!!!

Δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοιο πραμα!

 

Νομιζω οτι εχω εναν Shego δεν μοιαζει με αυτον αλλα εχει θερμοστατη!

 

Τελος παντων εγω γενικα ποτε δεν εμπειστευομαι κανενα απο αυτα αν δεν τα ελενχει ενας STC τυπου controler!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fishbone! said:

 

Τι εννοεις δεν εχει θερμοστατη ??? Υπαρχει θερμαντικο σωμα χωρις θερμοστατη???

Έχω τον stc1000 για να βλέπω τη θερμοκρασία αλλά δεν έχει πάνω του το schego 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Skoti said:

1) Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα να καεί ο schego  απλά αυτοί δεν έχουν θερμοστάτη και πρέπει να τον αποσυνδέεις κάθε φορά που πιάνεις τη θερμοκρασία που θέλεις μέχρι να συνδέσεις καινούργιο controller.

 

2) Αν η αυξομείωση της θερμοκρασίας είναι μέχρι 1,5 βαθμό δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με τα ζωντανά. Το καλοκαίρι να φανταστείς εγώ το κλιματιστικό μου το έχω ρυθμισμένο να πέρνει μπρος στους 27 και να σβήνει στους 25,5  αλλά το έχω στην απέναντι πλευρά από τον θερμοστάτη για να χω καλύτερη εικόνα θερμοκρασίας..

Γεωργο ευχαριστώ για την συμβουλή σου να σε καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε αίσιο τέλος σύνδεσα τον stc με τους θερμοστάτες και όλα καλά ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές. 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ ένα update σήμερα έγινε αλλαγή νερού και πάνε πολύ ωραία και ψάρια και κοραλια είχαμε καινούργιες προσθήκες μια hystrix ροζ ένα goby και 4 χρωμιδες 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...