Jump to content

mixalisdarras reef


Recommended Posts

Το σκιμμερ θα βγαλει την κολλα. Ο βραχος ζωντανος (ηταν);

Link to comment
Share on other sites

Το τσιμεντο που γραφεις. Αν ηταν νεκρος οκ αλλα και παλι θα προτιμουσα οσμωση ή ακομα καλυτερα αλατι κανονικα για να αρχισεις να φτιαχνεις αποικιες απο βακτηρια.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος mixalisdarras92 έγραψε:

Και η ερωτηση μου είναι σε ποιο πρόγραμμα δουλεύω  τις αντλίες ώστε να καθαρίζει ο βράχος όλον αυτόν τον καιρό?

Στο φουλ και αφού το κάνεις έτσι βάλε λίγο άνθρακα και αντιφωσφωρο να δουλεύουν.Η αλλαγές καλο θα είναι να είναι τριήμερες διότι το τσιμέντο θα βγάλει διάφορα. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην ομάδα σήμερα σιγά σιγά  σιγά σιγα τελειώνει η οσμωση το γέμισμα του ενυδρείου στα μισά του γεμισματος έβαλα το αλάτι να σπάει και μόλις ξεθολωσει θα ρίξω τα βακτήρια να ξεκινάω και εγώ γρήγορα γρήγορα 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος mixalisdarras92 έγραψε:

Καλησπέρα στην ομάδα σήμερα σιγά σιγά  σιγά σιγα τελειώνει η οσμωση το γέμισμα του ενυδρείου στα μισά του γεμισματος έβαλα το αλάτι να σπάει και μόλις ξεθολωσει θα ρίξω τα βακτήρια να ξεκινάω και εγώ γρήγορα γρήγορα 

 

 

Άντε με το Καλό,περιμένουμε φωτός.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να ξεκινας γρηγορα γρηγορα;;; [emoji6] Το χομπι μας αν θελει κατι σιγουρα, αυτο ειναι υπομονη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα τον ενυδρείο από την προηγούμενη Τρίτη έχει γεμίσει με νερό όσμωσης μπήκαν τα πρώτα βακτήρια και έχω εμφανή  τις πρώτες φυσαλίδες στα βράχια.

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή και από μένα. Βάλε φωτό να πάρουμε μάτι. Και κοντινή τις φυσαλίδες αν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος mixalisdarras92 έγραψε:

Ευχαριστώ πανο φυσαλιδες πανω στα βραχια βακτήρια

Οι φυσαλιδες στα βραχια ΔΕΝ ειναι βακτηρια απλα ξεκινησε σιγα σιγα ο κυκλος του αζωτου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...