Jump to content

Λαρης Reef 1


Larrys

Recommended Posts

κουβαλατε μπολικη τρελλα και οι 2 σας.....γιατρε μου εχω μια.....κουφαλα που με ποναει.... :P:D

Παλιο αυτο με την κουφαλα δεν πιανει...απο απονευρωση και πανω βλεπεις υφαλο :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

ασε και κοντευω να μεινω φαφουτης στα 42......

Link to comment
Share on other sites

ασε και κοντευω να μεινω φαφουτης στα 42......

Δε βαριεσαι.............ετσι κι αλλιως σε λιγο δεν θα εχουμε να φαμε,οποτε μην αγχωνεσαι :D

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω εχω καμια 30αρια ψαρια για τις δυσκολες......στιγμες :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας για τα νέα σου φωτιστικά;Από ότι μαθαίνω δε παίζονται,ε;

sssss

Μαρτυριαρη!!!!! :ballistic:

Link to comment
Share on other sites

περα απο την πλακα,δεν παιζονται Νικο

Δινουν ακριβως το χρωμα που θελω με τα μισα+ watt

απλως πιστευω επειδη το πλατος του ενυδρειου ειναι 130 θα χρειαστω 2χ80 για να καλυψω μερικα κενα 10εκ

Αλλα μεχρι 110-120εκ δεν παιζονται με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω και τον Αίολο με το Par όμετρο και θα κάνουμε σκασιά τρελή να το δούμε απο κοντά...Αν έχεις καμιά παραγγελιά απο τα μέρη μας μπορείς να το πείς να το φροντίσω ο ίδιος γιατρέ μου.

Link to comment
Share on other sites

περα απο την πλακα,δεν παιζονται Νικο

Δινουν ακριβως το χρωμα που θελω με τα μισα+ watt

απλως πιστευω επειδη το πλατος του ενυδρειου ειναι 130 θα χρειαστω 2χ80 για να καλυψω μερικα κενα 10εκ

Αλλα μεχρι 110-120εκ δεν παιζονται με τιποτα

Θα δουλεψεις με led..?Αντε να δουμεκαμια φωτογραφια να παρω και καμια νεα ιδεα..!

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω και τον Αίολο με το Par όμετρο και θα κάνουμε σκασιά τρελή να το δούμε απο κοντά...Αν έχεις καμιά παραγγελιά απο τα μέρη μας μπορείς να το πείς να το φροντίσω ο ίδιος γιατρέ μου.

ok Αλεξη,να το συγκρινουμε και με το seney να δουμε κατα ποσο ειναι ιδιες οι μετρησεις ;)

Θα δουλεψεις με led..?Αντε να δουμεκαμια φωτογραφια να παρω και καμια νεα ιδεα..!

Ναι Αλεξ,καινουριο ενυδρειο ειπα να ξεφθγω λιγο απο τα πεπατημενα....

Μπηκαν 3 maxspect Razor 160w

Λιγο να στρωσει η κατασταση και θα εχετε φοτο και μετρησεις φιλε ;) σε νεα παρουσιαση

Link to comment
Share on other sites

Λάρρη τα κλοουνάκια δεν μας έδειξες ακόμη!

Αλήθεια, τι κάνουν?

κατα την μεταφορα χαθηκαν αρκετα....αλλα εσωσα πολλα και τα εβαλα σε δικο τους ενυδρειο!

Η αναπτυξη τους ειναι πολυ αργη,πιστευω οτι οφειλεται στην μη υπαρξη εξειδικευμενης τροφης.

τα ταιζω ocean nutrition ολα τα ειδη σε σκονη.Την τρωνε κανονικα ομως,θα δουμε....

Link to comment
Share on other sites

Δείξε μας και καμια φωτό!

Μα τρέχουν τα σάλια και συ δεν μας λυπάσαι! :P :P

Πόσα είναι περίπου και απο ποιό είδος clownfish?

Link to comment
Share on other sites

ok Αλεξη,να το συγκρινουμε και με το seney να δουμε κατα ποσο ειναι ιδιες οι μετρησεις ;)

Ναι Αλεξ,καινουριο ενυδρειο ειπα να ξεφθγω λιγο απο τα πεπατημενα....

Μπηκαν 3 maxspect Razor 160w

Λιγο να στρωσει η κατασταση και θα εχετε φοτο και μετρησεις φιλε ;) σε νεα παρουσιαση

Larry πως και κατεληξες στα maxpect..?Τι μηκοςα εχουν..?θα σε καλυψει..?Εγω κοιταζα τα orphek η τα aquaillumination...

Link to comment
Share on other sites

Larry πως και κατεληξες στα maxpect..?Τι μηκοςα εχουν..?θα σε καλυψει..?Εγω κοιταζα τα orphek η τα aquaillumination...

Ειναι 72 εκ μηκος Αλεξη και καλυπτουν ανετα επιφανεια 110-20

τα εβαλα καθετα στο ενυδρειο γιατι το πλατος μου ειναι 130.τους 10-20 ποντους θα τους καλυψω με 2χ54 η 2χ80

Επειδη τα ειχα διπλα διπλα σε ατι 8χ54 δηλ στην μια πλευρα ταrazor και στη μεση το 8χ54 μπορω να πω οτι ο φωτισμος δεν εχει καμια σχεση.Ζωντανα χρωματα,,και ενταση φωτισμου!

Ημουν πολυ σκεπτικος με τα led αλλα πιστευω να δικαιωθω στην πορια οταν θα αρχησει να στρωνει το ενυδρειο

Μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

Αν πηγαινα se orphek η AI θα χρειαζομουνα τουλαχιστον 8

Επισης καλυπτουν ανετα πλατος 50-60εκ το καθενα

Link to comment
Share on other sites

Από που αγοράστηκαν τα φωτιστικά και σε τί τιμή αν επιτρέπετε;

Απο Ελλαδα,απο τον Νικο Πολυχρονακη,650ε εκαστο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

χεχεχε...ολοι μαζι...

λαρυ το νεο λεντ φωτιστικο τι λεει....??(και οχι δεν ειναι για τον υπεριωνα...)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω οτι ο Λάρρυ θα σκάσει μύτη με παρουσίαση και θα τρίβουμε τα μάτια μας...

κάτσε να κλείσω ένα ραντεβού για κανένα σφράγισμα με άλλο όνομα να πάω να κατασκοπεύσω και να βολιδοσκοπήσω την καινούργια δεξαμενή.... :busted_cop:

Link to comment
Share on other sites

Σφραγισμα.... :bigemo_harabe_net-126: Τωρα που το λες πρεπει να εχω και ενα.Μηπως να δηλωσουμε συμμετοχη οι ασφραγιστοι για κανενα ντου στην πισινα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...