Jump to content

Pacific Sun -Hyperion-


Aiolos

Recommended Posts

Αν και το θεμα ειναι για αλλο φωτιστηκο, θα ηθελα πολυ ενα radion, σνιφ-κλαψ-λυγμ.....

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Και μένα αν μου δοθεί η ευκαιρία (οικονομικά) μπορεί να προσανατολιστώ σε radion για να το συνδυάσω με τις vortech ή σε κάποιο vertex αν πιάσω το λότο !!!

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, μάλλον αλλιώς τα εξηγεί ο φίλος μας.

Απ ότι κατάλαβα πατάς το set λίγα λεπτά μετά τις 00:00 και την επόμενη μέρα (και αφού περάσουν αρκετές ώρες) αλλά πριν τις 00:00, πατάμε το read και μετά το save.

Το πρόγραμμα δηλαδή θα υπολογίσει πόσο χάνει το ρολόι του φωτιστικού και θα διορθώσει αυτή τη διαφορά.

Αν δεν κατάλαβα κάτι καλά ας με διορθώσει κάποιος που γνωρίζει καλά αγγλικά.

As you can see on last tab there are three buttons.
1. Set
It will set "marker" in lamp memory and since this time computer will start measure internal clock. The best accuracy will be when "marker" will be set after midnight - like 00:10 am.
When you will set marker - you need to wait not less than 17-18 hours(time checking have to be done between 00:01am to 11:59pm)
2. Read button
It will read actual clock difference compared to timestamp written in doser memory several hours earlier. It will compare this time to your computer time and calculate the difference between both of them. When minimum time will be reached( 70% of 24 hours - about 17h measurements) last button Save will be enabled. The best accuracy will be before midnight(after abotu 23 hours of measure).
3. Save button
Will save calculated numbers into doser memory - and on each night doser clock will be automatically adjusted for that values.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μπερδεμα αυτος ο υπεριωνας

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μένα αν μου δοθεί η ευκαιρία (οικονομικά) μπορεί να προσανατολιστώ σε radion για να το συνδυάσω με τις vortech ή σε κάποιο vertex αν πιάσω το λότο !!!

vertex ,μπραβο Βαγγελη εισαι στο σωστο δρομο χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

έλα ντε όμως που μ αρέσει και το radion !!... άσε που θα είναι και σετακι με τις αντλίες :)

Link to comment
Share on other sites

έλα ντε όμως που μ αρέσει και το radion !!... άσε που θα είναι και σετακι με τις αντλίες :)

εισαι victim :lolu: :lolu:

Link to comment
Share on other sites

εμ δεν είμαι.... με στάμπα, με βούλα και υπογραφή

Link to comment
Share on other sites

Εμμμμ δεν εισαι; χαχαχαααα

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μέρη των φωτιστικών μας είναι μεταλλικά και όσο και να υπόσχονται οι κατασκευαστές ότι είναι ανοξειδωτα και ανθεκτικά, δεν είναι πάντα έτσι τα πράγματα.... άτιμο πράγμα το αλάτι !!!

Τα περισσότερα φωτιστικά του εμπορίου έχουν μεταλλικά στοιχεία και αυτό δημιουργεί ένα επιπλέον πρόβλημα εάν είναι κρεμαστά ή τοποθετημένα επάνω στο ενυδρείο ειδικά αν είναι rimlles και χωρίς καπάκι...

Υπάρχει μια απλή λύση για να προστατέψουμε τα μέρη που έχουν την τάση να διαβρώνονται από το αλάτι, και δεν είναι τίποτα άλλο από την επάλειψη τους με ένα λεπτό στρώμα βαζελίνης.

20140628_173233_zps8d054f37.jpg

Όταν το αγόρασα δεν το είχα κάνει και σε κάποιο διάστημα άρχισαν να διαβρώνονται οι συνδέσεις.
Αφού τις καθάρισα και τις έτριψα, έβαλα βαζελίνη και όπως βλέπετε εδώ και 6-7 μήνες δεν έχουν πάθει το παραμικρό.

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Έλα παπιού να σου δείξω τα αμπελοχώραφα σου !!!

χα χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Και μένα αν μου δοθεί η ευκαιρία (οικονομικά) μπορεί να προσανατολιστώ σε radion για να το συνδυάσω με τις vortech ή σε κάποιο vertex αν πιάσω το λότο !!!

Πάρε τα Radion σε δόσεις (2 η 3 τεμάχια). Ετσι και αλλιως και τα δυο ειναι κορυφή. :P

Link to comment
Share on other sites

με δυο καλύπτομαι.... το θέμα είναι που θα βρω κάποιον να τα δίνει με δόσεις χε χε

Link to comment
Share on other sites

με δυο καλύπτομαι.... το θέμα είναι που θα βρω κάποιον να τα δίνει με δόσεις χε χε

με πιστοτικη Βαγγελη ολοι.
Link to comment
Share on other sites

άμα είχα πιστωτική θα τα είχα πάρει κιόλας χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Σε πμ παρακαλω αυτα γιατι διαβαζουν κι αλλοι και δεν κρατιουνται!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...