Jump to content

Pacific Sun -Hyperion-


Aiolos

Recommended Posts

Ζητα απόδειξη,αν την ώρα που εβγενες από το κατάστημα σε τσιμπούσαν ακόμη θα χοροπηδούσατε αγκαλιά με τον υπερίωνα.Πάντως τέλος καλό όλα καλά.Ευτυχώς που δεν πούλησες τα μέταλα να λες.

Link to comment
Share on other sites

οντως...

για το θεμα που σαφως με βοηθησε οσο μπορεσε και ο φιλος αιολος,να αλλη μια φωτο που πηρα εγω προσωπικα σημερα απο την πλακετα του υπεριωνα και τα τζαμπερ που βραχυκυκλωνεις για το ρισετ...

ευχαριστω επισης δημοσια την τεχνικη υποστηριξη της pasific sun και τον τεχνικο της Tomasz Laskowski,για τις ωρες που φαγαμε μαζι.ολα κι ολα. ειτε αρνητικα ειτε θετικα εγω τα λεω ολα.

post-203-0-47109300-1359662055_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

και παρακατω η βασικη μας στιχομυθεια.....το ζουμι που καταληξαμε δηλαδη.

>> Hello.
>>
>> Firstly - DON'T USE internal bluetooth
modules - they are weak - and not
>> fully SPP compatible.
>>
Be close to lamp also - to protect against CRC errors..
>> In
attachment you can find photo - please take a look for that..
>> When
you will open your lamp - please prepare your app.
>> 1. set proper com
port
>> open dialog window(by pushing Firmware upgrade button) for bin
file - but
>> not confirm it yet..
>> 2. Lamp have to be
opened - and connected to power. Unplug this 8 pins
>>
plug
>> from port in computer board.
>> Now check photo - you
will have to join together this two pins(1 and 4)
>> for
>> a
whole(short moment) AFTER you will confirm on your application which
>>
firmware
>> file you want to open. You can do this shortcut by any wire
or metal
>> tweezers.
>> This shortcut will generate reset
command for computer - without
>> unpowering
>> main BT
module - so communication between PC and BT module in lamp will be
>>
still alive.
>> You will see short blink on LCD - and lamp start
uploading firmware
>> again..

Link to comment
Share on other sites

και παρακατω η σιγουρια πως δεν εχασα εγγυηση αφου ανοιχτηκε με τις ευλογιες της μαμας εταιρειας...

This red circle doesn't matters. Power supply must
be conected to socket where is connected computer. Of course Your guarantee
will be ok.






Best regards
Tomasz
Laskowski

===================================================================|
logops2.jpg

Professional Aquarium Led Light Pacific Sun
http://www.Pacific-Sun.eu

email: workshop@aquariumled.eu

we are working Mo-Fr 07:00-15:30

tel. +48 587145798, +48 586907084, fax +48 58
6611051
Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

νομιζω σταθη οτι και ο πιο σκληρος θα λυγιζε και θα το βουλωνε αν με εβλεπε απο κοντα.....ο υπεριωνας λουφαξε μεχρι να τον στρωσω......τελικα ο φοβος και ο τρομος ειναι μια δοκιμασμενη λυση για αδυναμους κρικους..χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

νομιζω σταθη οτι και ο πιο σκληρος θα λυγιζε και θα το βουλωνε αν με εβλεπε απο κοντα.....ο υπεριωνας λουφαξε μεχρι να τον στρωσω......τελικα ο φοβος και ο τρομος ειναι μια δοκιμασμενη λυση για αδυναμους κρικους..χεχεχε

Ναι καλα... μεχρι εδω μυρισε Κωστα.... :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Αφού το πρόβλημα έληξε και όλα είναι καλά, επανέρχεται το θέμα στην παρουσίαση του φωτιστικού και τα τυχόν προβλήματα του.

Από την μέχρι τώρα συζήτηση φάνηκαν τόσο η υποστήριξη της εταιρίας, . όσο και ο χειρισμός της αντιπροσωπείας.. θα συμπεράσματα δικά σας,

Οτιδήποτε αφορά την πολιτική και το τρόπο που χειρίστηκε το κατάστημα τις πωλήσεις δεν αφορά το παρόν θέμα και μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί του για διευκρινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή απο όλα γράφτηκαν χτες κρατάμε όσα θελουμε ( για άλλη μια φορα ) !!!

Και δεν ενδιαφέρει κανέναν το ότι ο αντιπρόσωπος πουλάει χωρίς να κόβει απόδειξη όπου τις περισσότερες φορές η απόδειξη ειναι η εγγύηση .

Βαγγέλη θα σε παρακαλέσω δημόσια να σκέφτεσαι καλύτερα τα κριτήρια για το " κόψε ραψε"

Στη τελική κλείδωσε το , καθάρισε το και όταν εχει κάποιος να παρουσιάσει κάτι τότε να ποσταρει, δεν ειναι ούτε σωστό αλλα ούτε και λογικό κάποιος να χαλάει χρόνο για να γράφει στο φόρουμ και μετα απο λίγο να πέφτει σκούπα .

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο νομίζω ότι ήμουν σαφέστατος.... βλέπεις να διαγράφηκε τίποτα απ όσα ειπώθηκαν για το θέμα των αποδείξεων?

Μη προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις και ειδικά εσύ δεν είσαι σε θέση (μετά τα πμ που ανταλλάξαμε), να μου κάνεις υποδείξεις το πως θα χειριστώ το θέμα μου.

Σταμάτησε το εδώ λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο νομίζω ότι ήμουν σαφέστατος.... βλέπεις να διαγράφηκε τίποτα απ όσα ειπώθηκαν για το θέμα των αποδείξεων?

Μη προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις και ειδικά εσύ δεν είσαι σε θέση (μετά τα πμ που ανταλλάξαμε), να μου κάνεις υποδείξεις το πως θα χειριστώ το θέμα μου.

Σταμάτησε το εδώ λοιπόν.

εαν μιλας για τα πμ που μου λες να μην ενοχλω αλλο το κατάστημα (31-12-2012) τότε πάω πάσο ....
Link to comment
Share on other sites

εαν μιλας για τα πμ που μου λες να μην ενοχλω αλλο το κατάστημα (31-12-2012) τότε πάω πάσο ....

... για την απάντηση που έδωσες και πιστεύω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα για λιγο να δω το προγραμμα ''μπαλι''......χμ.....εντυπωσιακοι χρωματισμοι στο ενυδρειο,ισως ακομη και υπερβολικοι...και ψευτικοι να πω....?αντε το λεω..χεχεχε

για οσους εχουν το φωτιστικο και ισως το δουλεψαν η το δουλευοθν,ρε παιδια πολυ μπλε-μωβ...δεν ειναι..??δηλ μιλαω για ξερω γω πανω απο 16κ μου φαινεται.

αιολε κανα νεο για κανα φιρμ?4 μηνες περασαν απο το μπαλι.........

Link to comment
Share on other sites

Για τα δικά μας μάτια τέτοια χρώματα φαίνονται όντως υπερβολικά... αλλά πρόκειται για ηλιοβασιλέματα στο Μπαλί και όχι στο Θερμαϊκό !!!

Τα χρώματα αυτά βγήκαν μετά από μετρήσεις σε βάθος ενός μέτρου (σύμφωνα με την εταιρία)

Στο νέο λογισμικό είναι πιο διορθωμένα και οι μεταβάσεις μεταξύ των χρωμάτων γίνονται πιο σταδιακά... εις αναμονή λοιπόν.... ήδη άργησαν να το κυκλοφορήσουν αλλά και οι παρατηρήσεις μας ως ΒΕΤΑ tester δεν ήταν και λίγες..... προφανώς θα κάνουν μεγαλύτερες διορθώσεις γιαυτό και αργούν.

Link to comment
Share on other sites

έχουμε πολύ "ψωμί" με το νέο λογισμικό μόλις κυκλοφορήσει... θα γραφτούν όλες οι οδηγίες από την αρχή !!!

Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε....

παντως βαγγελη σε ερωτηση μου γιατι δεν εκαναν πιο ευκολο το ρισετ στο φωτιστικο πχ με μια τρυπιτσα,ο τεχνικος μου απαντησε οτι το δοκιμασανε και σχεδον κοντεψανε να καψουν το ολοκληρομενο στην πλακετα....δεν μπορω να πω πως με καλυψε η απαντηση.

παντως βαγγελη,αν το μπαλι ειναι τοσο.....μωβ-μπλε..που υποτιθεται πως ειναι φασμα αναπτυξης και οχι συντηρησης,η χαβαι που υποτιθεται οταν βγει θα ειναι περισσοτερο συντηρηση.....πως θα ειναι..?πανω απο 20κ?

Link to comment
Share on other sites

Πάρε και τα Χαβάη να το δοκιμάσεις.....

hawaii_scenario.rar

Ξέρω θα το μετανιώσω ... θα με πρήξεις πάλι.....

Link to comment
Share on other sites

ωπα.........αυτο ειναι μπετα φιρμ μαστορα......με δελεαζεις καθαρμα εε?χεχε

ρε λες....?αλλα τι να δοκιμασω..?αφου πιο μπλε ειναι απο το μπαλι.σωστα???

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου άρεσε πιο πολύ, αν και δεν διαφέρει πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

μιλας με γριφους κοναν.

αν ειναι πιο μπλε,δεν θα μπω σε διαδικασια να το φορεσω.....επαθα φοβια.

Link to comment
Share on other sites

άμα δεν το συγκρίνεις στο ενυδρείο σου... ότι και να σου πω !!!

αν δεν σου αρέσει το βγάζεις

Link to comment
Share on other sites

μιλας με γριφους κοναν.

αν ειναι πιο μπλε,δεν θα μπω σε διαδικασια να το φορεσω.....επαθα φοβια.

Που ειναι τα μεταλα οεο :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

ΥΓ Αχ Κωστα,Κωσταααα

Link to comment
Share on other sites

αστα βραστα σταθη.

σαν αβοριγινας αισθανομαι στη νεα υορκη....

Link to comment
Share on other sites

αστα βραστα σταθη.

σαν αβοριγινας αισθανομαι στη νεα υορκη....

Κατσε κατω απο το μπαλι και χαλαρωσε κανοντας και ηλιοθεραπεια ταυτοχρονα :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...