Jump to content

Tassos Light Reef


tasso

Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος tasso έγραψε:

Νίκο μου τελικά με άφησε και ο λόγος γιατί  δεν το τάιζα,και γιατί δεν το ταιζα επιδει τον τελευτεω καιρό ζω έναν εφιάλτη Νίκο μου που δεν έχει τελιωμο .....

Εύχομαι να είναι περαστικό,εύχομαι υγεία σε όλους σας.Και όχι αλλά τέτοια.Ψαρια θα βρούμε.

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Νίκο μετά από 15 χρόνια η γυναίκα μου αποφάσισε να με παρατιση μόνο μου εδώ στον Καναδά ,θέλω να φύγω Γερμανία στα αδέρφια μου γιατί δεν έχω κανέναν εδώ  μόνο  τα 2 παιδάκια μου μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα που λένε, βάλαμε και το σπίτι για πούλημα ...ήμουνα και είμαι ένας άνθρωπος που κητουσε την οικογένεια του και τίποτα άλλο  αλλά να που ήρθαν όλα ανάποδα... περασμένη Δευτέρα έκανε και ατιχημα με το αμάξι μου  από θαύμα έζησε και τρέχουμε με νοσοκομεία ευτιχος δεν ήταν τα παιδιά μαζί της ...

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος tasso έγραψε:

Νίκο μετά από 15 χρόνια η γυναίκα μου αποφάσισε να με παρατιση μόνο μου εδώ στον Καναδά ,θέλω να φύγω Γερμανία στα αδέρφια μου γιατί δεν έχω κανέναν εδώ  μόνο  τα 2 παιδάκια μου μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα που λένε, βάλαμε και το σπίτι για πούλημα ...ήμουνα και είμαι ένας άνθρωπος που κητουσε την οικογένεια του και τίποτα άλλο  αλλά να που ήρθαν όλα ανάποδα... περασμένη Δευτέρα έκανε και ατιχημα με το αμάξι μου  από θαύμα έζησε και τρέχουμε με νοσοκομεία ευτιχος δεν ήταν τα παιδιά μαζί της ...

Πω  φίλε Τάσο με Στενοχωρεί αυτά που διαβάζω.. Σου εύχομαι ο Θεός στα στα πάει όλα καλά από εδώ και πέρα. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος tasso έγραψε:

Νίκο μετά από 15 χρόνια η γυναίκα μου αποφάσισε να με παρατιση μόνο μου εδώ στον Καναδά ,θέλω να φύγω Γερμανία στα αδέρφια μου γιατί δεν έχω κανέναν εδώ  μόνο  τα 2 παιδάκια μου μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα που λένε, βάλαμε και το σπίτι για πούλημα ...ήμουνα και είμαι ένας άνθρωπος που κητουσε την οικογένεια του και τίποτα άλλο  αλλά να που ήρθαν όλα ανάποδα... περασμένη Δευτέρα έκανε και ατιχημα με το αμάξι μου  από θαύμα έζησε και τρέχουμε με νοσοκομεία ευτιχος δεν ήταν τα παιδιά μαζί της ...

Ρε φίλε πολύ με στεναχώρησες πρωι πρωι (αχ αυτές οι γυναικες)Ένα θα πω πάρε οποία απόφαση επιλέξεις και πηγαίνετε μέχρι το τέλος.Ο Θεός μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

On 27/9/2017 at 2:37 ΠΜ, το μέλος tasso έγραψε:

Νίκο μετά από 15 χρόνια η γυναίκα μου αποφάσισε να με παρατιση μόνο μου εδώ στον Καναδά ,θέλω να φύγω Γερμανία στα αδέρφια μου γιατί δεν έχω κανέναν εδώ  μόνο  τα 2 παιδάκια μου μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα που λένε, βάλαμε και το σπίτι για πούλημα ...ήμουνα και είμαι ένας άνθρωπος που κητουσε την οικογένεια του και τίποτα άλλο  αλλά να που ήρθαν όλα ανάποδα... περασμένη Δευτέρα έκανε και ατιχημα με το αμάξι μου  από θαύμα έζησε και τρέχουμε με νοσοκομεία ευτιχος δεν ήταν τα παιδιά μαζί της ...

 

 

Τασο αν και δεν γνωριζομαστε , διαβασα αυτο και δεν μπορουσα να μην απαντησω.

Σιγουρα ειναι πολυ δυσκολη στιγμη για σενα, σε πολλους ισως εχει τυχει καποια στιγμη ολα ξαφνικα να μαυριζουν.

Ειχα και εγω καποια στραβες στιγμες και ενιωθα οτι εχω πεσει σε καταθλιψη.

Μεσα στην ενυδρειακη μας κοινοτητα βρηκα ενα μικρο στηριγμα για συμπαρασταση, γιατι δεν ειχα πολλους φιλους στη ζωη μου.

Οι πιο πολλοι στο ΑΖ γνωριζομαστε απο ενα πληκτρολογιο αλλα ειμαστε και μια "μικρη" οικογενεια, το νιωθω αυτο.

Ελπιζω να πανε ολα καλα και να ξερεις οτι υπαρχουν ανθρωποι εδω μεσα, που ευχονται για σενα πραγματικα καλη δυναμη.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ δυσκολη φαση περνάς. Εύχομαι να βγεις νικητής! 

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι όλα να πάνε καλά Τάσσο σε ότι κάνεις από εδώ και πέρα. Καλό κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

Νασαστε καλά παιδιά εσείς και οι οικογένειες σας και ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια !!!!!και μια φωτό με το αμάξι που είχε η γυναίκα μου και από θαύμα έζησε .....IMG_8286.thumb.JPG.4614f883dc7d1efde115e7208ca02c04.JPG

Έγινε επεξεργασία - tasso
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι δε σε ξέρω καθόλου αλλά από την ώρα που έχεις ένα τόσο όμορφο ενυδρείο καταλαβαίνω οτι έχεις μεράκι και έχεις καλή καρδιά αλλιώς δεν γίνονται αυτά,εκεί έχω καταλήξει  μετά από τόσα χρόνια χομπίστας..

Και από εμένα έχεις ευχές να ξεπεράσεις όλα σου τα προβλήματα και να τα δεις πάλι όλα στη ζωή σου όπως τα θέλεις το συντομότερο!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπραβο ρε τασαρε μου...πραγματικα το ενυδρειο σου ειναι στη καλυτερη κατασταση που ειχε ποτε αδερφε:wub:

Τα βλεπω ολα υγειεστατα και στο δρομο να θεριεψουν!Ειμαι σιγουρος πως εστω 1% οταν το κοιτας,θα σου φτιαχνει λιγο τη διαθεση.

 

Οσο για τα υπολοιπα δυσαρεστα τι να πω ρε φιλε....μη το βαζεις κατω γιατι οσο εχεις την υγεια σου και εισαι ορθιος μπορεις να ξεπερασεις/ξεχασεις/αντιμετωπισεις/προχωρησεις/πολεμησεις τα παντα μακρινε μου φιλε!

Το ενυδρειο δεν ειναι σημαντικο κομματι στη ζωη αλλα εγω σαν μιχαλης,βλεπωντας ποσο πεισματαρης και δυνατος ησουν οοοοολο αυτο το διαστημα που σε ταλαιπωρουσε/στεναχωρουσε και πως το αντιμετωπισες,ειμαι σιγουρος πως το ιδιο θα κανεις και στη φαση που περνας και θα βγεις απο αυτη οσο καιρο και να σου παρει.

Οσο για το οτι δεν εχεις κανενα,εισαι τοσο καλο παιδι που με το που ηρεμησεις λιγο μπορεις να αποκτησεις διπλα σου οσους ανθρωπους θελεις:bigemo_harabe_net-162:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 2017-10-21 at 7:54 PM, mad23 said:

Μπραβο ρε τασαρε μου...πραγματικα το ενυδρειο σου ειναι στη καλυτερη κατασταση που ειχε ποτε αδερφε:wub:

Τα βλεπω ολα υγειεστατα και στο δρομο να θεριεψουν!Ειμαι σιγουρος πως εστω 1% οταν το κοιτας,θα σου φτιαχνει λιγο τη διαθεση.

 

Οσο για τα υπολοιπα δυσαρεστα τι να πω ρε φιλε....μη το βαζεις κατω γιατι οσο εχεις την υγεια σου και εισαι ορθιος μπορεις να ξεπερασεις/ξεχασεις/αντιμετωπισεις/προχωρησεις/πολεμησεις τα παντα μακρινε μου φιλε!

Το ενυδρειο δεν ειναι σημαντικο κομματι στη ζωη αλλα εγω σαν μιχαλης,βλεπωντας ποσο πεισματαρης και δυνατος ησουν οοοοολο αυτο το διαστημα που σε ταλαιπωρουσε/στεναχωρουσε και πως το αντιμετωπισες,ειμαι σιγουρος πως το ιδιο θα κανεις και στη φαση που περνας και θα βγεις απο αυτη οσο καιρο και να σου παρει.

Οσο για το οτι δεν εχεις κανενα,εισαι τοσο καλο παιδι που με το που ηρεμησεις λιγο μπορεις να αποκτησεις διπλα σου οσους ανθρωπους θελεις:bigemo_harabe_net-162:

 

Αδερφέ μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια !!!ευχομαι να είσαι πάντα καλά !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά λίγο την βοήθεια σας η κόκκινη Μόντι digitata που έχω ενώ όλα πηγεναν καλά είχα κόψη αρκετά κομμάτια και τα εβαλα σε διαφορετικά σημεία  μεγάλωναν μια χαρά τώρα  λεγοντασ Κανα 3 εβδομάδες όλες αρχίζουν νέκρωση  σιγά σιγά από το κορμό αλλά όλες, δεν ξέρω τη φταίει ,η τιμές είναι καλές !!μακαρη να την σώσω γιατί με αρεση η σηκγεκρημενη!!επισης το κλαμ με άφησε Πιος ξέρει γιατί ;ενώ όλα τα υπόλοιπα Κοραλία είναι μια χαρά !!!

Link to comment
Share on other sites

Το clam Τάσο πόσο καιρό το είχες?Σε ένα βράδυ ψωφησε ?Τι κοραλια μπήκαν τελευταία και πότε?

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, niknik said:

Το clam Τάσο πόσο καιρό το είχες?Σε ένα βράδυ ψωφησε ?Τι κοραλια μπήκαν τελευταία και πότε?

Νίκο μου θέλω να σε ευχαριστήσω που είσαι πάντα παρών το κλαμ το έχω μερικά χρόνια 4 το έβλεπα ότι δεν πηγενε καλά  κανα 2 εβδομαδεσ τώρα αλλά με τα προβλήματα που έχω το άφηνα βλακεία μου όμως ,τα  Κοραλία έχω καιρό να βάλω για το λόγο ότι όταν μετακομίσω σε άλλο σπίτι δεν θέλω να πάρω αλλα, άσε που την ημέρα που θα μετάκομησω θα έχω κουβάλημα  νερά, βράχους, ψάρια, Κοραλία ,και αμμα είναι τώρα τον χιμωνα γιατί περημενω να πουληθη το σπίτι ευχομαι να μην έχω θέμα αλλά πηστευω θα έχω...

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι μη σκας συνεχίζουμε Ναι μια μετακόμιση σίγουρα έχει θέματα και κυρίως στα sps.Τωρα κάνε μια καλή αλλαγή νερού,ριξε μια αμπουλα stop amo για το ενδεχόμενο που έχεις αμμωνία,τσεκαρισε θερμοκρασια και αλατοτητα. Επισείς προσθέτεις βακτήρια.

Θέλω να κόψεις ένα κομμάτι από τις μοντι που έχουν το ασπρισμα και να τα βάλεις σε μια λεκάνη.Σε 5 λεπτά με ήρεμες κινήσεις και ένα φακό να δεις γύρω γύρω μήπως και κουνιέται τίποτα η αυγά.Επισεις τσέκαρε μήπως εμφανίστηκε ξαφνικά το βράδυ κανένας κάβουρας η κάτι άλλο που τα χτυπάει.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, niknik said:

Φιλαρακι μη σκας συνεχίζουμε Ναι μια μετακόμιση σίγουρα έχει θέματα και κυρίως στα sps.Τωρα κάνε μια καλή αλλαγή νερού,ριξε μια αμπουλα stop amo για το ενδεχόμενο που έχεις αμμωνία,τσεκαρισε θερμοκρασια και αλατοτητα. Επισείς προσθέτεις βακτήρια.

Θέλω να κόψεις ένα κομμάτι από τις μοντι που έχουν το ασπρισμα και να τα βάλεις σε μια λεκάνη.Σε 5 λεπτά με ήρεμες κινήσεις και ένα φακό να δεις γύρω γύρω μήπως και κουνιέται τίποτα η αυγά.Επισεις τσέκαρε μήπως εμφανίστηκε ξαφνικά το βράδυ κανένας κάβουρας η κάτι άλλο που τα χτυπάει.

Καλός ούτε καν με πήγε από το μυαλό η νέκρωση το κλαμ για αμωνία στο ενυδρείο ,θημασε που είχα πρόβλημα με απτεσιες και με είπες να πάρω 5 peppermint shrimp είχα βάλει 2 και δεν έμεινε  ούτε ζωγραφιά κομάντος η δικές σου !!...τώρα λες να κάνουν αυτές της ζημιές ?...αλλά γιατί μόνο στης συγκεκριμένες Μόντι ....καλός θα κάνω αυτά που μου είπες και βλέπω .....!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι μεγάλη ζημιά βλέπω έχεις ένα δίκιο υπάρχει μεγάλη περίπτωση να το κάνουν αυτές.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, niknik said:

Φιλαρακι μεγάλη ζημιά βλέπω έχεις ένα δίκιο υπάρχει μεγάλη περίπτωση να το κάνουν αυτές.

Γιατί όμως στο συγκεκριμένο μόνο και όχι στα αλλά ....??

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος tasso έγραψε:

Γιατί όμως στο συγκεκριμένο μόνο και όχι στα αλλά ....??

Γιατί τους αρέσει η γεύση του απλά.Ειναι μια περίπτωση αυτή.Δες λίγο και τα αλλά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...