Jump to content

Tassos Light Reef


tasso

Recommended Posts

4 minutes ago, niknik said:

Αστα βραχνας μεγαλος ,ακου εαν δεν εχεις wrasse βαλε 6 pepermint και βλεπεις ,αλλιως chelmon και ευχεσε να ζησει και να φαει απταζιες αλλιως file fish και ευχεσε να μην χτυπησει κοραλια.Ξεκινα με γαριδες.

Ωραία η peppermint είναι reef safe ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος tasso έγραψε:

Ωραία η peppermint είναι reef safe ?

Υπάρχουν αναφορές ότι χτυπούσε κοραλια όμως τις θερίζουν και σου λέω βάλε 5 6 για αρχή και αστες να πεινάσουν.Επισεις αυτές βγαίνουν μόνο νύχτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, niknik said:

Υπάρχουν αναφορές ότι χτυπούσε κοραλια όμως τις θερίζουν και σου λέω βάλε 5 6 για αρχή και αστες να πεινάσουν.Επισεις αυτές βγαίνουν μόνο νύχτα.

Ωραία καλός Νασαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι μεγαλώνουν και δίνουν αλλη ομορφιά στον υφαλο.Τασσο συνέχισε έτσι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, niknik said:

Φιλαρακι μεγαλώνουν και δίνουν αλλη ομορφιά στον υφαλο.Τασσο συνέχισε έτσι.

Νασαι καλά Νίκο !!!

Link to comment
Share on other sites

oμορφιές Τάσσαρε!

για τις απτεζια κάνε αυτό που σου έγραψε ο Νίκος. Βάλε peppermint αλλα ασε το ενυδρείο νηστικό φίλε για να πιάσουν δουλειά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, pan_Oz said:

oμορφιές Τάσσαρε!

για τις απτεζια κάνε αυτό που σου έγραψε ο Νίκος. Βάλε peppermint αλλα ασε το ενυδρείο νηστικό φίλε για να πιάσουν δουλειά.

Νασαι καλά Πανό !!!ναι έτσι ακριβώς !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Τάσσο την καλύτερη δουλειά είδα να την κάνει πρώτα το chelmon αλλά πολύ φοβάμε ότι θα το καθαρίσει το yellow tang.  Μετά το filefish αλλά είναι ρίσκο να τσιμπίσει κοράλλια. Τέλος οι peppermint αν βάλεις αρκετές, και όπως σου είπε ο Πάνος πεινάσουνε. Αλλιώς είναι τεμπέλες. Βέβαια όλα τα παραπάνω απλά κουρεύουν τις απταίζιες, δεν τις εξαφανίζουν. Αν δεν έχεις wrasse θα μπορούσες να δοκιμάσεις bergia. Και από αυτά πρέπει να βάλεις αρκετά μέσα και να περιμένεις αρκετό καιρό να τις καθαρίσουν. Έχω διαβάσει ότι είναι η καλύτερη λύση αλλά δεν είχα ποτέ τέτοια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το light reef που γράφει και ο τίτλος? χαχαχαχαχαχα

Ξέρω κι ένα με τον Τοτό...Θέλεις να στο πω? :P 

Υπέροχο!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολυ να αλλαχτεί ο τίτλος ή να διαγραφή το θεμα.... δεν πάθουμε εμεις ψυχολογικά... ψαχνεια light reef και βλέπεις ντοκιμαντέρ για τον βυθο του μπικίνι, μονο ο σφουγκαρακης λειπει...

 

Μπραβο!!!  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όσο μεγαλώνουν τα κοράλλια γίνετε πολύ όμορφο φίλε 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2017-05-08 at 2:19 PM, Loukas Agelopoulos said:

Εγώ Τάσσο την καλύτερη δουλειά είδα να την κάνει πρώτα το chelmon αλλά πολύ φοβάμε ότι θα το καθαρίσει το yellow tang.  Μετά το filefish αλλά είναι ρίσκο να τσιμπίσει κοράλλια. Τέλος οι peppermint αν βάλεις αρκετές, και όπως σου είπε ο Πάνος πεινάσουνε. Αλλιώς είναι τεμπέλες. Βέβαια όλα τα παραπάνω απλά κουρεύουν τις απταίζιες, δεν τις εξαφανίζουν. Αν δεν έχεις wrasse θα μπορούσες να δοκιμάσεις bergia. Και από αυτά πρέπει να βάλεις αρκετά μέσα και να περιμένεις αρκετό καιρό να τις καθαρίσουν. Έχω διαβάσει ότι είναι η καλύτερη λύση αλλά δεν είχα ποτέ τέτοια.

Ναι το είχα το chelmon και το έχασα λόγο του yellow tank δεν το άφηνε στην ησυχία του ...τώρα ας ελπίζω για της peppermint εύχομαι να πάνε όλα καλά....

Link to comment
Share on other sites

On 2017-05-10 at 1:41 AM, Skoti said:

Αυτό είναι το light reef που γράφει και ο τίτλος? χαχαχαχαχαχα

Ξέρω κι ένα με τον Τοτό...Θέλεις να στο πω? :P 

Υπέροχο!!!

Νασαι καλά φίλε μου !!!ωραιος Χαχαχα :)

Link to comment
Share on other sites

On 2017-05-11 at 9:41 AM, Irakles said:

Παρακαλώ πολυ να αλλαχτεί ο τίτλος ή να διαγραφή το θεμα.... δεν πάθουμε εμεις ψυχολογικά... ψαχνεια light reef και βλέπεις ντοκιμαντέρ για τον βυθο του μπικίνι, μονο ο σφουγκαρακης λειπει...

 

Μπραβο!!!  

Νασαι καλά φίλε μου και σε σένα εύχομαι ότι το καλύτερο !!!

Link to comment
Share on other sites

On 2017-05-12 at 10:12 AM, TAN said:

Όσο μεγαλώνουν τα κοράλλια γίνετε πολύ όμορφο φίλε 

Νασαι καλά Θανάση !!!ευχομαι και για σένα ότι το καλύτερο !!!τωρα ας ελπίζω να καθαρίσω με της απτεσια γιατί αλλιος την έκατσα για τα καλά ....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
πριν 17 ώρες, το μέλος tasso έγραψε:

και ένα μικρό βιντεάκι....

 

 

Ομορφιες βλεπω με τινγα αναπτυξη,τα πιατα τα εκανες βαση για τις ακρο,χαχαχα και πολυ καλα εκανες,μπραβο φιλε μου ,μην αλλαξεις τιποτα,εαν δεν ριχνεις αμινοξεα ριξε λιγο.Απο τιμες πως εισαι?:thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα  Γυναν κάποιες αγορές !!!Νικο δεν άντεξα και βρικα το naso και κατευθείαν το βούτηξα μιας και είναι από τα αγαπημένα μου ψάρια !!!

IMG_7856.JPG

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...