Jump to content

Kατασκευή λίμνης, γκάβακας - help


Blackchris

Recommended Posts

Σε ζηλέυω Χρήστο, :thumbsu: θα κάθεσαι στο μπαλκόνι και θα χαζεύεις τις ψαρούκλες σου :)

Τέλειο θα γίνει !!!!!! Άν χρειαστείς φυτά για τον καταράκτη σου στέλνω :)

Με το retro bottom drain σκέψου και για Κόι , μια χαρά θα είναι ;)

 

Απλά Γιώργος ......  :usd:

 

Φυτά για τον καταρράκτη θα χρειαστώ και θα σε προτιμήσω :lolu:

 

Θα ξεκινήσω με χρυσόψαρα και για ΚΟΙ βλέπουμε (γκάβακας γαρ άσε πρώτα να μάθουμε τα κόλπα).

 

Από το κατασκευαστικό και αρχιτεκτονικό αποτέλεσμα είμαι πλήρως ικανοποιημένος.

 

Επόμενο βήμα η εσωτερική στεγάνωση με  τσιμεντοειδές για δεξαμενές πόσιμου νερού, και βλέπουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Απλά Γιώργος ......  :usd:

 

Φυτά για τον καταρράκτη θα χρειαστώ και θα σε προτιμήσω :lolu:

 

Θα ξεκινήσω με χρυσόψαρα και για ΚΟΙ βλέπουμε (γκάβακας γαρ άσε πρώτα να μάθουμε τα κόλπα).

 

Από το κατασκευαστικό και αρχιτεκτονικό αποτέλεσμα είμαι πλήρως ικανοποιημένος.

 

Επόμενο βήμα η εσωτερική στεγάνωση με  τσιμεντοειδές για δεξαμενές πόσιμου νερού, και βλέπουμε. 

Εεεεεε με αυτά τα nickname έχω ξεβαφτίσει κόσμο...... Γιώργο :)

Με το καλό και η στεγάνωση :)

ααα παρατήρησα και τις υπερχειλίσεις , Άρχοντας :thumbsu:

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, θα γίνει φοβερή λίμνη

Μπράβο

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, πόσο ζηλεύω!! (Με την καλή έννοια!!!)

Περιμένω και εγώ να δω το αποτέλεσμα....

:bow:

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ κρίμα να βάλεις χρυσόψαρα σε τέτοια κατασκευή!!! Τώρα που θα δροσίσει και θα μαλακώσει το χώμα από τις βροχές, σκαψε ένα λακο, βάλε ένα λινερ, γέμισε τον νερο καιφυτά και τα χρυσόψαρα θα την περναν αρχοντικά εκεί! Αυτήν την υπεροχή κατασκευή, κρατά την για σένα Κάι τα παιδάκια σου να δροσιζεστε!

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, πόσο ζηλεύω!! (Με την καλή έννοια!!!)

Περιμένω και εγώ να δω το αποτέλεσμα....

:bow:

Ευχαριστω Μαιρη για τα καλα σου λογια.

Για αυτο το ερμο το αποτελεσμα πασχιζω :) :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ κρίμα να βάλεις χρυσόψαρα σε τέτοια κατασκευή!!! Τώρα που θα δροσίσει και θα μαλακώσει το χώμα από τις βροχές, σκαψε ένα λακο, βάλε ένα λινερ, γέμισε τον νερο καιφυτά και τα χρυσόψαρα θα την περναν αρχοντικά εκεί! Αυτήν την υπεροχή κατασκευή, κρατά την για σένα Κάι τα παιδάκια σου να δροσιζεστε!

Τσου! Θα βαλω χρυσοψαρα ο κοσμος να χαλασει !!

Αν θελει η γυναικα μου να δροσιζεται να παει στην Θάλασσα η να κοιταει εμενα :)

Αλλωστε πλεον υπαρχει το κοινο μου που εχει προσδοκιες απο εμενα.

Τι θα πω στην Αρτεμισια και την Μαιρη οτι μπηκα στην λιμνη και κανω εγω το χρυσοψαρο? :) :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Τσου! Θα βαλω χρυσοψαρα ο κοσμος να χαλασει !!

Αν θελει η γυναικα μου να δροσιζεται να παει στην Θάλασσα η να κοιταει εμενα :)

Αλλωστε πλεον υπαρχει το κοινο μου που εχει προσδοκιες απο εμενα.

Τι θα πω στην Αρτεμισια και την Μαιρη οτι μπηκα στην λιμνη και κανω εγω το χρυσοψαρο? :) :)

 

Γειά σου βρε Γιώργο !!!!

Καλά εεεεε δεν παίζεσαι (συγχωρεσέ με για την αργκό) , απλά δεν μπορώ να αντισταθώ στους ανθρώπους με χιούμορ , να σαι καλά γέλασα με την ψυχή μου !!!!!!!! :bow: :bow: :bow:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τσου! Θα βαλω χρυσοψαρα ο κοσμος να χαλασει !!

Αν θελει η γυναικα μου να δροσιζεται να παει στην Θάλασσα η να κοιταει εμενα :)

Αλλωστε πλεον υπαρχει το κοινο μου που εχει προσδοκιες απο εμενα.

Τι θα πω στην Αρτεμισια και την Μαιρη οτι μπηκα στην λιμνη και κανω εγω το χρυσοψαρο? :) :)

Μμμμμμ. Μάλλον δεν ήμουν ο πρώτος που στο είπε! Να δροσιζεστε παρέα με τα χρυσόψαρα το σκέφτεσαι; Αν γεμίσεις φυτά τον καταραχτη, θα έχεις τρομερή φιλτρανση, και θα σηκώνει και "βιολογία" από εσάς!!!!:-))))
Link to comment
Share on other sites

Τσου! Θα βαλω χρυσοψαρα ο κοσμος να χαλασει !!

 

 

Φίλε Γιώργο από σήμερα φιλοξενώ προσωρινα αυτό το όμορφο και ζωηρο Κομετακι, αν το θες σου το κραταω να το βάλεις στη λίμνη

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μμμμμμ. Μάλλον δεν ήμουν ο πρώτος που στο είπε! Να δροσιζεστε παρέα με τα χρυσόψαρα το σκέφτεσαι; Αν γεμίσεις φυτά τον καταραχτη, θα έχεις τρομερή φιλτρανση, και θα σηκώνει και "βιολογία" από εσάς!!!!:-))))

 

H αλήθεια είναι ότι οι μπετατζήδες μου ζάλισαν τον έρωτα με την "πισίνα" που δεν μπορούσαν καν να καταλάβουν την έννοια του pod. 

 

Με τα πολλά και αφού κατάλαβαν οτι το εννοώ με ρώτησαν γιατί επιμένω να ταΐζω ψάρια και όχι να δροσίζω την γυναίκα μου τους απάντησα ότι αγαπώ τα ψάρια γιατί είναι μουγκά ενώ η γυναίκα μου όσο δροσίζεται τόσο παρλάρη και γκρινιάζει :) :)  :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιώργο από σήμερα φιλοξενώ προσωρινα αυτό το όμορφο και ζωηρο Κομετακι, αν το θες σου το κραταω να το βάλεις στη λίμνη

 

 

Καλέ μου άνθρωπε Τάκη ευχαριστώ πολύ για την προσφορά είμαι συγκινημένος  :bigemo_harabe_net-99:

 

άλλα δεν μπορώ να σε δεσμεύσω να με περιμένεις μιας και ακόμη για την κατασκευή της λίμνης υπάρχει πορεία

, εσωτερικό σοβάτισμα - στεγανοποίηση - ντύσιμο με ψηφίδα - αγορά εξοπλισμού, εσωτερικός φωτισμός με RGB led και προγράμματα φωτισμού.

Η κατασκευή του pod για εμένα είναι ένας βασικός στόχος και για αυτό δεν θα μπεί μέσα τίποτα αν δεν γίνει όπως το έχω σχεδιάσει..

 

Πάντως τα φυτά τα έχω εξασφαλίσει απο την Αρτεμισία τα ψάρια απο εσένα, ε που θα πάει θα εμφανιστεί και ένας δωρητής για την αποπεράτωση (ότι προερίστε   :) :) :))

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιώργο θα προτιμήσω να μπει σε λίμνη, είναι πολύ καλύτερα από οποιοδήποτε ενυδρείο, το να μείνει στο ενυδρείο μου κανα δυό μήνες δεν το βλέπω να είναι πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...