Jump to content

Τι χρειάζονται οι νεροχελώνες?


Marich

Recommended Posts

Ε ναι 28 είναι πολύ. Δεν έχουν πρόβλημα με τους 28 βαθμούς αλλά καλό είναι να χαμηλώσεις λίγο. Για να καταλάβεις με αυξημένη θερμοκρασία θα έχουν αυξημένο μεταβολισμό. Δηλαδή θα ζητάνε περισσότερο φαγητό. Καλύτερα 25 με 26.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία - zalaros
Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατί δεν έβρισκα έτσι τα. έβγαζα στον ήλιο αφήστε κιόλας που για να πίσω τον μπαμπά μου πως η ακτίνα uvb δεν προκαλεί κατι στον άνθρωπο μου πήρε ένα μήνα

Link to comment
Share on other sites

Έχω μεγαλύτερα προβλήματα τωρα με δυσκολία μου τρώνε και τα χειρότερα ηλαμπα θα έρθει σε ένα μήνα !!!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, από Ελλάδα δεν την παρήγγειλες την λάμπα? και θα κάνει 1 μήνα?

 

Μάλλον δεν έψαξες καλά. Διαθέσιμη και σε t5 αλλά και σε t10 με (ντουί), ετοιμοπαράδοτη, δλδ σε 2-3 μέρες στα χέρια σου.....

 

 

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά Mr_zoo σε ευχαριστώ παρα πολυ ομως μπαίνει και σε πορτατίφ ?

Link to comment
Share on other sites

Σε πορτατιφ θα έμπαινε οποιαδήποτε λάμπα έχει ντουί. Βέβαια καλύτερα θα ήταν να υπήρχε η ειδική καμπάνα, με το κεραμικό ντουί που αντέχει τις υψηλές θερμοκρασίες, και όχι το απλό το πλαστικό που το παίζεις κορώνα γράμματα το αν θα λιώσει.

 

Απλά μάθε να κάνεις εξονυχιστηκή αναζήτηση, ρώτα και εμάς, και μην "τρως" αμάσητο ότι σου πασάρουν τα επαρχιακά μαγαζιά, που για τον Α ή Β λόγο δεν παραγγέλνουν προϊόντα 

Link to comment
Share on other sites

Η κεραμική λάμπα χρειάζεται καπάκι με τρύπα στη μέση ? επίσης το μικρό μου χελωνακι βγάινει το χρώμα από το καβούκι του και από το σαλόνι τα μετέφερα στο δωμάτιο μου λόγο οτι ειναι πολυ πιο φωτηνο !

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς καπάκι με τρύπα στη μέση? Η κεραμική λάμπα θέλει καπάκι με μικρές τρύπες για να φεύγει η παρρησία ζεστού αέρα και να ανακυκλώνεται, και πάνω από όλα θέλει χρήση κεραμικού ντουι οπωσδήποτε γιατί αναπτύξει πολύ μεγαλύτερη θερμοκρασία

Link to comment
Share on other sites

Τί τους ρίχνεις; μόνο γαριδούλες; δοκίμασε με κάτι άλλο,θέλουν ποικιλία στη διατροφή τους.. τους αρέσει το ασπράδι του αβγού βρασμένο, καροτάκι,μπανανούλα, μαρουλάκι,σπανάκι.. πάρε και τροφή σε στικς να έχεις.. και αν καμιά φορά περάσουν από τα χέρια σου κατσαριδάκια dubia να ξέρεις ότι τρελαίνονται :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει πάρει υγρασία και έχουν χαλάσει? Οι αποξηραμένες γαρίδες, κανονικά δεν μυρίζουν, εκτός και αν είμαι τόσο αναίσθητος. Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ένα νέο κουτάκι τροφή, να μας πείς αν και αυτές οι γαρίδες θα μυρίζουν.

 

Ας απαντήσει και κανένας άλλος αν του μυρίζει παράξενα η τροφή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα οι μόνες που μου μύριζαν ήταν κάποιες γαριδουλες που είχα πάρει χύμα σε ένα σακουλάκι.

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...