Jump to content

Ξεκίνημα φυτεμένου


Nikolson

Recommended Posts

Καλησπέρα πολύ όμορφο το ενυδρείο σου,εχω το ιδιο υποστρωμα πως καταφερες και εβαλες σε αυτο το υποστρωμα γκαζον και δεν σου εφευγε πεδευτηκα τοσο πολυ μεχρι που το εβγαλα και θελω πολυ να βαλω........

Ελα βρε ευκολο ειναι απλα φυτεψε λιγο ποιο βαθια

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 Πολύ ωραίο το έκανες φίλε μπράβο. Για αρχάριος που γράφεις το έχεις τέλειο. Τέτοια βλέπω κ εγώ (αρχάριος είμαι) και παίρνω θάρρος....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Πολύ ωραίο το έκανες φίλε μπράβο. Για αρχάριος που γράφεις το έχεις τέλειο. Τέτοια βλέπω κ εγώ (αρχάριος είμαι) και παίρνω θάρρος....

Ευχαριστω πολυ φιλε.Θελω να  βρω χρονο να το φυτεψω ολα απο την αρχη!!Με χαλαει πολυ το δεντρακι...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφος ο κήπος σου!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω , θα ξεκινησω ενα φυτεμενο ποσα κιλα υποστρωμα θα χρειαστω περιπου , το ενυδρειο ειναι 180 λιτρα  γυρω στο 1,10 χ 40. Ειναι απαραιτητο το υποστρωμα?

Έγινε επεξεργασία - teodgeor
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω , θα ξεκινησω ενα φυτεμενο ποσα κιλα υποστρωμα θα χρειαστω περιπου , το ενυδρειο ειναι 180 λιτρα γυρω στο 1,10 χ 40. Ειναι απαραιτητο το υποστρωμα?

Αβαλογα το ειδος των φυτων που θα βαλεις...

Ποσο γρηγορα θες να δεις ζουγκλα και ποσο υπομονη εχεις...

Εγω εβαλα μονο βυθο στο δικο μου ψιλοκοκο χαλικι 1-3 mm και προβλημα δεν ειδα με το καιρο ο βυθος οριμαζει και δινει τα απαραιτητα στοιχεια στα φυτα επισης υπαρχουν και οι ταμπλετες βυθου...

Για το ριο180 πηρα 40 κιλα και μου εμεινε 1,5σακος επισης και αυτο εξαρταται αν θα κανεις υψωματα στο βυθο σου..

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο πρεπει να το αδιασω τελειως για να μπει το υποστρωμα, γιατι τωρα εχω χαλικι χοντρο

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο πρεπει να το αδιασω τελειως για να μπει το υποστρωμα, γιατι τωρα εχω χαλικι χοντρο

 

Φιλε teodgeor θα ήταν προτιμότερο να ανοίξεις ένα καινούργιο δικό σου θέμα όπου εκει θα μπορούμε να συζητήσουμε όλες τις απορίες σου και τα ερωτήματα σου, και να μην χαλάμε και το θέμα του φίλου μας nikolson. :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φουντώσαμε για τα καλά!!!Άρχισαν και οι πρώτες γέννες!!!Αλλά σε κάποια φυτά πάνω έχει βγει και  τριχοειδείς και φοβάμαι να ανεβάσω το co2 μην στείλω τις γαρίδες!! 

 

post-15480-0-17644700-1448737222_thumb.jpgpost-15480-0-15910600-1448737214_thumb.jpgpost-15480-0-65408100-1448737210_thumb.jpgpost-15480-0-13364900-1448737201_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έφτασε η ώρα για κλάδεμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...