Jump to content

Recommended Posts

Πανεμορφοι οι γεωφαγοι...

Δεν θελω να γινω κακουλης αλλα δεν κρατιεμαι!!!

Ηδη τα ψαρια σου ειναι δεκα φορες σε καλυτερη κατασταση απο τα δυο αδελφακια τους που αφησες στο πετ...

Μπραβο ρε θοδωρη!!

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια να στε καλα.

Ενταξει ρε συ Σταθη, μην γινεσαι κακουλης. Δεν το ιδιο να μενουν τα ζωντανα σε μια γυαλα με απολυτως απαραιτητα και σε μια γυαλα με ολες τις ανεσεις.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφα ψαρια!!!!

Οι γεωφαγοι αρχιζουν και δειχνουν τα χρωματα τους!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οντως Βασιλη εχουν αρχισει και δειχνουν.

Αλλα βρε σεις, τι παθατε ολοι με τους γεωφαγους; εγω τα μικρα ουαρου ηθελα να προβαλω! Χαχαχα!

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Είναι φοβεροί οι γεωφάγοι ρε.. Αν θυμάσαι αυτά είχα σχολιάσει εξαρχής και εγώ. Πολύ όμορφα ψάρια!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο φιλε πολύ ωραια ψαρια, εχεις και τον αγαπημενο μου ποταμο rio tapajo , και εγω για εκει παω αλλα με αρκετα μικροτερα ψαρακια.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλαρακι, καλη αρχη.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφες φωτογραφιες Θοδωρη και οι γεωφαγοι ολα τα λεφτα!!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα Μιχαλιο.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα δεί τις νέες φωτογραφίες Θοδωρή. Πολύ όμορφα όλα! Καλορίζικα και τα μικρά...ΑΑΑΑΑχχχχχχχ αυτοί οι γεω!!!!

Έχουν δείξει φοβερά χρώματα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Παρασκευα, και που εισαι ακομη!

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλαρακια!

Σημερα ειδα κατι που δεν το εχω ξαναδει τοσο καιρο. Εδω και μερικες μερες εχω παρατηρησει μια αυξημενη επιθετικοτητα των δυο μεγαλων ουαρου η οποια κλιμακωνοταν μερα με την μερα με τελικο αποδεκτη, περισσοτερο τα μικρα ουαρου και λιγοτερο τους γεωφαγους! Η συμπεριφορα αυτη μου ηταν παραξενη αλλα δεν εδινα σημασια. Προχθες στην αλλαγη νερου και ενω κατι εφτιαχνα και ειχα τα χερια μεσα στο νερο, ηρθε ενα απο τα δυο και μου πατησε μια δαγκωνια. Και παλι δεν εδωσα σημασια αν και εξεπλαγην! Σημερα ομως ειδα το απολυτο χαος. Τα δυο μεγαλα ουρου να σκοτωνονται μεταξυ τους. Μιλαμε για πολυ ξυλο με αρκετες φορες αμφιροπο αποτελεσμα. Τελικα νικητης κατεληξε το μεγαλυτερο σε ογκο ουαρου αν και ηταν, στην μαχη που διερκησε αρκετες ωρες μεχρι και που κλεισαν τα φωτα, αυτο που τις αρπαζε!

Ο χαμενος μετακινηθηκε στην αλλη πλευρα του ενυδρειου εμφανως καταβεβλημενος και κουρασμενος, τοσο πολυ που εγειρε στο πλαι. Για να προλαβω σκεψεις, το ψαρι ειναι ζωντανο αλλα κατατρεγμενο.

Και τα δυο ψαρια εχουν εμφανης εκδορες στο σωμα τους και μερικα σκισμενα και φαγωμενα πτερυγια. 

Στην αρχη μου φανηκε σαν αναπαραγωγικη διαδικασια αλλα στο τελος και αυτο ειναι που μου κανει εντυπωση, ειναι πως τα δυο αυτα ψαρια που ποτε δεν ειχαν τσακωθει και ηταν αχωριστα, απο τοτε που ηταν μικρα, σημερα πιασανε τα δυο ακρα, με τον νικητη να καρπαζωνει τον χαμενο με το που ξεμυταγε απο την κρυψωνα του.

Εχω τραβηξει και βιντεο αλλα η επεξεργσια του αργει και δεν θα το προλαβω σημερα.

Αυτα λοιπον φιλαρακια μου! Αυριο ειμαι περιεργος να δω τι θα γινει!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δυστυχώς αν η κατάσταση μετά το ξυλίκι δεν εξομαλύνθηκε κινδυνεύεις να τον χάσεις στο round 2..:s

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω. Κιχλιδες ειναι αυτες και στον δευτερο γυρο μπορει να αλλαξουν τα πραγματα.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Θοδωρή. Παίζει λες ρόλο ή είσοδος των μικρών;;;

Ακόμη είσαι σίγουρος ότι είναι ζευγάρι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Παρασκευα.

Εδω και καιρο εχω αναφερει οτι αυτο που νομιζα πως ειναι αρσενικο ειναι τελικα θηλυκο ενω το αλλο που νομιζα θηλυκο δεν εχω ιδεα τι ειναι. Δεν προσεχεις Παρασκευα, δεν προσεχεις!

Τωρα αν φταινε τα μικρα δεν ξερω. Βασικα αυτο το χθεσινο με αφησε αναυδο!

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Παρασκευα.Εδω και καιρο εχω αναφερει οτι αυτο που νομιζα πως ειναι αρσενικο ειναι τελικα θηλυκο ενω το αλλο που νομιζα θηλυκο δεν εχω ιδεα τι ειναι. Δεν προσεχεις Παρασκευα, δεν προσεχεις!Τωρα αν φταινε τα μικρα δεν ξερω. Βασικα αυτο το χθεσινο με αφησε αναυδο!Send from the heart of the Amazonas

Ρε φιλαρακι που να πρωτοπροσεξω!!!!! Είναι μεγάλο το θέμα σου! Χαχαχα! Έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Το video που χρωσταω! Συγγνωμη για την κακη ποιοτητα αλλα ηταν βιντεο της στιγμης με την μικρη μου μεσα στα ποδια μου!

 

Έγινε επεξεργασία - Sturm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η διαμαχη δεν μ αρεσει Θοδωρη, μονο στο φαγητο συμβαινει;;;

Η πιο λογικη εξηγηση ειναι να ειναι ιδιο φυλλο και τα δυο

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη αυτο το πραγμα δεν το εχω ξαναδει. Ηταν αναπαντεχο και χωρις ελεος. Αν παρατηρησεις, μετα τις πρωτες φαπες το μικροτερο απο τα δυο παει και δαγκωνει το μεγαλυτερο γδερνωντας του την βλεννα απο το σωμα και μετα ξεκινανε παλι το ξυλο. Δεν ειχα ταισει εκεινη την ωρα.

Σημερα βεβαια τα πραγματα εχουν επανελθει στα φυσιολογικα. Τα δυο μεγαλα μαζι και πλεον δεν πειραζουν ουτε τα μικρα.

Το μονο που θυμιζει την χθεσινη μαχη ειναι ενα σχισμενο/ δαγκωμενο πτερυγιο!

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή.... έχεις προσέξει κάποια αλλαγή στα χρώματα των ψαριών;

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις Νικο; Αλλαζουν χρωμα με την διαθεση τους συχνα πυκνα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ... συνεχίζουν να αλλάζουν ή έχουν "σταθεροποιηθεί" σε κάποιο χρωματικό μοτίβο τελευταία; ;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι εχουν το κανονικο σκουρο καφε μπεζ χρωμα! Οταν θελουν να επιβληθουν σε αλλο ψαρι κανουν flash και γινονται κιτρινομπεζ! Αλλα αυτο το φλασαρισμα δεν ακολουθειται απαραιτητα απο τσαμπουκα.

Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις.

Περαν τουτου, στο προχθεσινο σκηνικο δεν αλλαξαν χρωμα παρα μονο μετα την μαχη οπου ηταν και τα σκουρα, απο την ταλαιπωρια πιστευω.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Ε θα με τρελανουν αυτα τα ψαρια! Σημερα με το που ανοιξαν τα φωτα ειδα ενα εκπληκτικο θεαμα! Η μεγαλη ουαρου ειχε τριγυρω της τα μικρα και τα αφηνε να της τσιμπανε την βλεννα. Το αλλο μεγαλο ουαρου στεκοταν απο πανω και σαν να τα προστατευε! Δυστυχως δεν προλαβα φωτο.

Send from the heart of the Amazonas

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...