Jump to content

Απορια Για Εσωτερικο Φιλτρο EHEIM


kid4ever

Recommended Posts

Καλησπερα για μια ακομα φορα στο φορουμ..εχει προκειψει μια απορια που με αγχωνει αρκετα..εστησα το καινουργιο μου 30λιτρο HAILEA κ το πρωτο πραγμα που εκανα ητσν να παρω αλλο φιλτρακι κ κλασσικα πηγα στο eheim pickup 60 αφου το γεμισα με το βιολογικο μου εβαλα υαλοβαμβακα κ το βαλα στ ενυδρειο..σημερα εβαλα κ τα φυτα μου anubia..egeria densa κ εχινοδορο..εβαλα κ 2 κομματια μοπανι κ καταλαβα οτι το φιλτρο μ τρωει πολυ χωρο στ ενυδρειο..κ ερωτω τωρα να δωσω αυτο το φιλτρο κ να παρω το pickup 45 που ειν πολυ πιο μικρο αλλα συνεπως εχει κ τον μισο χωρο γ βιολογικο κ υαλοβαμβακα;; συμφωνα μ τα καθαρα μ λιτρα κ τν κατασκευαστη το pickup 60 ειν μεγαλο(30-60 λτ) κ μενα τα δικα μου ειναι 30 μικτα..το pickup 45 ειν μεσα στ λιτρα μου αλλα εχει τν μισο χωρο απο τν υπαρχουσα βιολογια μου (siporax mini)..ειμ πολυ προβληματισμενος..τα φωτα σας παρακαλω!! Φιλικα μιλωντας..Βασιλης

Υ.Γ Πιθανος κατοικος ενα oranta..

Link to comment
Share on other sites

Oranda σε αυτα τα λιτρα λιγο δύσκολο το κοβω. Παντως αν θες να γλυτωσεις χωρο γιατι δεν πας σε κρεμαστο?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα σ αυτα που προανεφερα..ασε που δεν μπαινει λογω το καπακιου..

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις ενα μονο ψαρι δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα και να μην σε καλυπτει(αν και τα χρυσοψαρα ειναι ρυπογονα)...

Το προβλημα ειναι αλλου οπως ειπε και ο αντωνης στα λιτρα σου που ειναι απο οριακα εως λιγα για το συγκεκριμενο ψαρι...

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερει να υπαρχει σωστη φιλτρανση κ βιολογια..για το ψαρι δν εχω καταληξει ακομα..να το αλλαξω λετε κ να παρω το μικρουλι ή να το κρατησω κ ας μου τρωει χωρο στ ενυδρειο..;; αυτο ειναι το θεμα μου..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...