Jump to content

18χρονο θαλασσινό


lefteris67

Recommended Posts

Μόλις τώρα, το μέλος niknik έγραψε:

Να εισαι καλα φιλαρακι ,για πες εντυπωσεις εμενα μου αρεσει καλυτερα απο πριν.Τα κοραλια οκ ?

Όλα μια χαρά Νϊκο. Έχουν ανοίξει όλα εκτός το polyps που τώρα πετάει πολύποδες.

Θα δείξει σε μερικές μέρες πως θα τα πάνε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος lefteris67 έγραψε:

Όλα μια χαρά Νϊκο. Έχουν ανοίξει όλα εκτός το polyps που τώρα πετάει πολύποδες.

Θα δείξει σε μερικές μέρες πως θα τα πάνε.

Μια χαρα θα πανε ολα,το φως πως το βλεπεις?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα πανε ολα,το φως πως το βλεπεις?

γύρισα στις Τ5 όλα καλά τελικά για την μικρη καταστροφή έφταιγαν τα πολλά νιτρικα σε συνδυασμο με δυνατο φωτισμο ο οποίος ήταν χαμηλά σε ύψος...συνεχίζουμε!!!!

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος niknik έγραψε:

Μια χαρα θα πανε ολα,το φως πως το βλεπεις?

Μου φαίνεται μια χαρά και στο χρώμα και στην ένταση. Λίγο υπομονή να μας πουν και τα ζωντανά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λευτερη @lefteris67 πως ανταποκρίνονται τα ζωντανα στην αλλαγή μεχρι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος TAN έγραψε:

Λευτερη @lefteris67 πως ανταποκρίνονται τα ζωντανα στην αλλαγή μεχρι τωρα?

Θανάση δεν έχω ακόμα άποψη γιατί είναι πολύ νωρίς. Μετά τον μήνα θα έχω κάποια γνώμη. Τόσο κρατήθηκε sps με το diy led που τελικά αποδείχθηκε λίγο εις γνώση μου βέβαια ότι δεν φτάνει για sps δεν ήταν άλλωστε αυτός ο στόχος. Με το υβριδικό βλέπω άλλη συμπεριφορά αλλά ακόμη δεν μπορώ να έχω άποψη. Θα δείξει και το πολύ πολύ θα τα ακούσει το φιλαράκι μου ο niknik που μ' έβαλε στην μπρίζα για sps :hehe:hehe:hehe. Εννοείται πως πάντα τον ευχαριστώ για ότι έκανε για μένα. 

Έγινε επεξεργασία - lefteris67
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος lefteris67 έγραψε:

Θανάση δεν έχω ακόμα άποψη γιατί είναι πολύ νωρίς. Μετά τον μήνα θα έχω κάποια γνώμη. Τόσο κρατήθηκε sps με το diy led που τελικά αποδείχθηκε λίγο εις γνώση μου βέβαια ότι δεν φτάνει για sps δεν ήταν άλλωστε αυτός ο στόχος. Με το υβριδικό βλέπω άλλη συμπεριφορά αλλά ακόμη δεν μπορώ να έχω άποψη. Θα δείξει και το πολύ πολύ θα τα ακούσει το φιλαράκι μου ο niknik που μ' έβαλε στην μπρίζα για sps :hehe:hehe:hehe. Εννοείται πως πάντα τον ευχαριστώ για ότι έκανε για μένα. 

Λευτερη το θεμα τωρα ειναι οτι αμα πανε να δεις τι θα ακουσεις εσυ :hehe:hehe:hehe,κρατα σταθερες τις τιμε,κατεβασε τα νιτρικα-φωσφωρικα  και θα δεις .Ανεβασες πελλετ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος niknik έγραψε:

Λευτερη το θεμα τωρα ειναι οτι αμα πανε να δεις τι θα ακουσεις εσυ :hehe:hehe:hehe,κρατα σταθερες τις τιμε,κατεβασε τα νιτρικα-φωσφωρικα  και θα δεις .Ανεβασες πελλετ?

10 μέρες είμαι στα 100ml. Σήμερα θα βάλω άλλα 30 αλλά πρέπει πρώτα να μετρήσω. Πρέπει να πάω να πάρω τεστ. 

Link to comment
Share on other sites

Με έχει κουράσει αφάνταστα αυτή η ιστορία με τα αναλώσιμα μια να μην υπάρχει το ένα και την άλλη να μην υπάρχει το άλλο. Έχω κυριολεκτικά αγανακτήσει.

Σήμερα δεν έβρισκα τεστ νιτρικών της salifert. Με τα πολλά βρέθηκε ένα και μοναδικό σε κατάστημα του Ρέντη το οποίο πληρώθηκε 16,55 €. Έλεος πια. Εννοείται πως δεν θα ξαναπατήσω στο εν λόγο κατάστημα.

Έγινε επεξεργασία - lefteris67
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι καλά να λές Λευτέρη που ακόμα τα βρίσκουμε...Υπάρχει μεγάλο πρόβλημα στα μαγαζιά με τη συνεχιζόμενη κρίση και αβεβαιότητα..

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος teoxan έγραψε:

Και πάλι καλά να λές Λευτέρη που ακόμα τα βρίσκουμε...Υπάρχει μεγάλο πρόβλημα στα μαγαζιά με τη συνεχιζόμενη κρίση και αβεβαιότητα..

 

Και τι να κάνουμε ρε Θοδωρή? Να τα τραβήξουμε από την μπρίζα? Να δούμε τότε που θα φτάσει η κρίση.

Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος lefteris67 έγραψε:

Και τι να κάνουμε ρε Θοδωρή? Να τα τραβήξουμε από την μπρίζα? Να δούμε τότε που θα φτάσει η κρίση.

 

Τι να πώ ρε φίλε, στην ίδια κατάσταση είναι όλο το εμπόριο, υπομονή θα κάνουμε και θα πορευτούμε όπως μπορούμε..Εγω βλέπω πολλές αγγελίες που διαλύουν ενυδρεία και εύχομαι να μη βρεθώ στην ίδια θέση...

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος teoxan έγραψε:

 

Τι να πώ ρε φίλε, στην ίδια κατάσταση είναι όλο το εμπόριο, υπομονή θα κάνουμε και θα πορευτούμε όπως μπορούμε..Εγω βλέπω πολλές αγγελίες που διαλύουν ενυδρεία και εύχομαι να μη βρεθώ στην ίδια θέση...

 

Φίλε αυτό δεν το εύχεται κανείς και για κανέναν. Όταν όμως ακόμη και να έχεις την οικονομική δυνατότητα να το συντηρείς, όπως μπορείς δεν λέω και να μην υπάρχουν βασικά αναλώσιμα σε αναγκάζουν να το τραβήξεις από την μπρίζα από αγανάκτηση και μόνο. Εδώ να ξεκαθαρίσω ότι δεν είναι ευθύνη των καταστημάτων αυτά να πουλήσουν θέλουν και  κρατηθούνε ζωντανά. Για τους εισαγωγείς και "αντιπροσώπους" μιλάω που δεν μπορούν να καλύψουν την αγορά.

Έγινε επεξεργασία - lefteris67
Link to comment
Share on other sites

Ενυδρεια πολλα κλείνανε και πριν την κρίση παιδια άλλα μιας και τα εχω ζησει απο την αρχή το μεγαλύτερο ποσοστό  το βίωσε το χόμπι μας το 2010-2011

Μια φουρτούνα δεν μπορεί να παει επ άπυρο ξέρω οτι μας εχει λυγίσει όλους που επί 7 συνεχόμενα χρόνια είμαστε κάθε πέρσι και καλύτερα αλλα εύχομαι απο καρδιάς να περάσει επιτέλους και σύντομα ...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος TAN έγραψε:

Ενυδρεια πολλα κλείνανε και πριν την κρίση παιδια άλλα μιας και τα εχω ζησει απο την αρχή το μεγαλύτερο ποσοστό  το βίωσε το χόμπι μας το 2010-2011

Μια φουρτούνα δεν μπορεί να παει επ άπυρο ξέρω οτι μας εχει λυγίσει όλους που επί 7 συνεχόμενα χρόνια είμαστε κάθε πέρσι και καλύτερα αλλα εύχομαι απο καρδιάς να περάσει επιτέλους και σύντομα ...

Θανάση μακάρι. Αλλά η κατάσταση δεν πάει άλλο. Κάθε λίγο και λιγάκι αλλαγή στο αλάτι γιατί δεν υπάρχει το χι ψι που δουλεύουμε αλλαγή στα βακτήρια που δεν υπάρχουν αλλαγή στο ένα αλλαγή στο άλλο αλλαγή στις ρουτίνες ανάλογα τον κατασκευαστή που θα βρεις για να κάνεις την δουλειά σου. Γενικώς κάνεις ένα ενυδρείο μπάχαλο χωρίς μια σταθερή ρουτίνα και ταλαιπωρείσαι και συ ταλαιπωρείς και το σύστημα. Και εκεί έρχεσαι σε αυτό που λέω. Το τραβάς από την μπρίζα από αγανάκτηση και μόνο.  

Link to comment
Share on other sites

On Friday, March 03, 2017 at 2:28 ΠΜ, το μέλος lefteris67 έγραψε:

Θανάση μακάρι. Αλλά η κατάσταση δεν πάει άλλο. Κάθε λίγο και λιγάκι αλλαγή στο αλάτι γιατί δεν υπάρχει το χι ψι που δουλεύουμε αλλαγή στα βακτήρια που δεν υπάρχουν αλλαγή στο ένα αλλαγή στο άλλο αλλαγή στις ρουτίνες ανάλογα τον κατασκευαστή που θα βρεις για να κάνεις την δουλειά σου. Γενικώς κάνεις ένα ενυδρείο μπάχαλο χωρίς μια σταθερή ρουτίνα και ταλαιπωρείσαι και συ ταλαιπωρείς και το σύστημα. Και εκεί έρχεσαι σε αυτό που λέω. Το τραβάς από την μπρίζα από αγανάκτηση και μόνο.  

Ειρηνη και πεισμα κοντρα στον καιρο φιλε @lefteris67.Πως πανε τα κοραλια?

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά φίλε αλλά δεν βιάζομαι να μιλήσω θέλει τον χρόνο του. Για την ώρα παρακολουθώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος lefteris67 έγραψε:

Όλα καλά φίλε αλλά δεν βιάζομαι να μιλήσω θέλει τον χρόνο του. Για την ώρα παρακολουθώ.

Μια χαρα απλα @lefteris67

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος niknik έγραψε:

Μια χαρα απλα @lefteris67

Τα sps είναι το θέμα. Πιστεύω να τα κρατήσει το φωτιστικό. Θα δείξει. Ακόμη δεν λέω τίποτα γιατί όσες φορές το χάρηκα μου ήρθε τούμπα το πράγμα. Ίδωμεν. 

Link to comment
Share on other sites

Λευτερη μου αφου το πολεμας τοσο με τις στραβες σου και επιμενεις,ολα θα πανε πολυ καλα!

Το ενυδρειο εχει πολυ ωραιες βασεις και προοπτικες να γινει κατι πολυ ομορφο κ ειμαι σιγουρος οτι ολα θα πανε οπως εσυ θες:thumbsu:

Εχωντας πει ολα αυτα ΔΕΝ σε ρωταω πως παει:usd::usd::usd::usd:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος mad23 έγραψε:

Λευτερη μου αφου το πολεμας τοσο με τις στραβες σου και επιμενεις,ολα θα πανε πολυ καλα!

Το ενυδρειο εχει πολυ ωραιες βασεις και προοπτικες να γινει κατι πολυ ομορφο κ ειμαι σιγουρος οτι ολα θα πανε οπως εσυ θες:thumbsu:

Εχωντας πει ολα αυτα ΔΕΝ σε ρωταω πως παει:usd::usd::usd::usd:

Μακάρι ρε Μιχάλη. Γενικά έχει μπει σε μια γραμμή. Όμως ακόμη είναι νωρίς και δεν μπορώ να έχω άποψη. Θέλει τον χρόνο του για να βγάλω συμπεράσματα από το νέο φωτιστικό αλλά χρειάζεται και κάποιες ακόμα αναβαθμίσεις αν σκοπεύω να ασχοληθώ σοβαρά με sps. Ο niknik φταίει αυτός μ' έχει μπριζώσει για sps αλλά τι να κάνω? Έχει χάρη που είναι φιλαράκι μου:hehe:hehe:hehe

Έγινε επεξεργασία - lefteris67
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 22/3/2017 at 11:40 ΜΜ, το μέλος niknik έγραψε:

@lefteris67 τι νεα εχουμε με τα νεα φωτα?

Νίκο όλα καλά δείχνουν εκτός την ποσιλοπορα φίλε. Έχω πρόβλημα ασπρίζει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος lefteris67 έγραψε:

Νίκο όλα καλά δείχνουν εκτός την ποσιλοπορα φίλε. Έχω πρόβλημα ασπρίζει.

Απο μεσα δεν φωτιζετε για αυτο,βαλε φωτο....

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 ώρες, το μέλος niknik έγραψε:

Απο μεσα δεν φωτιζετε για αυτο,βαλε φωτο....

Θα βάλω αύριο Νίκο. Χάνει ιστό από πάνω προς τα κάτω. Δεν πιστεύω ότι μπορεί να επανέλθει. Τάχω πάρει φίλε και μούρχεται να το ξηλώσω και να πάει να γ............ ξέρεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...