Jump to content

σος !χρυσοψαρο σε γυαλα


Recommended Posts

Γιάννη πολλά συγχαρητήρια για τον τρόπο που βοήθησες το νέο φίλο. Όσον αφορά το θερμόμετρο, είναι ακριβείας ή να πάρει κανένα άλλο ο φίλος?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβείας και να καλο ειναι να παρης ενα ακριβείας. Έχει στα πετ σοπ με 1€ με 3€ και πιο ακριβά ακόμα ψηφιακά η και αναλογικά τα κλασικά νε τον υδράργυρο μέσα.

Τα μπραβω φίλοι μου δεν πρέπει να τα παίρνω εγω αλλα όλη αυτή η αγαπημένη και δεμένη οικογένεια του Aquazone.γιατί οπος και εγω οταν μπέικα για πρώτη μου φορα μεσα στο φορουν με αγκάλιασε σαν παιδί του έτσι και εγω με την σειρά μου περνώ την ευκαιρία στα χέρια μου και βοηθάω ενα νέο μέλος της πανέμορφης αυτής οικογένειας.

AQUAZONE αυτο και μόνο λέει πολλά.

Έγινε επεξεργασία - Giannis_X
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι,θελω να σας ρωτησω...επειδη εχω το ενυδρειο στο δωματιο μου και το φιλτρο το βραδυ κανει (καπως σαν καταρακτης.)και ενοχλει την (6 χρονων) αδελφη μου...μπορω τα βραδυ να το κλεινω ή να το αλλαξω μερος;

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε λίγο την στάθμη του νερού φίλε μου να είναι 2 δάχτυλα πρην το χείλος του ενυδρείου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το φίλτρο κλείνει μόνο σε περιπτώσεις συντήρησης (αλλαγή νερού,καθαρισμός κτλ) του ενυδρείου και πάλι μόνο αν κρίνεται απαραίτητο.

 

Μήπως το έχεις πολύ ψηλά και κάνει πολύ μεγάλη ανατάραξη?Αν και η καλή ανατάραξη είναι απαραιτήτη με τις υψηλές θερμοκρασίες . . .

 

με πρόλαβε άλλος αλλά μιας και το είχα γράψει . . .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να δες οπος εμενα φίλε μου

post-59496-0-93180900-1466439502_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχει μια ρύθμιση πάνω από το σωληνάκι που μπαίνει στο ενυδρείο πολύ πιθανόν το έχεις κάθετα, βάλτο να είναι σε οριζόντια θέσει.. Σου μειώνει λίγο την ανατάραξη και την ροή του νερού αλλά δεν κάνει θόρυβο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειναι σαν να μην υπαρχε!και δεν το ηξερα νωριτερα

Εμενα με προβληματιζε και το οτι επεφτε το νερο με δυναμη και ειχε γεμησει ολο το ενυδρειο φυσαλιδες αλλα τωρα ουτε μια δεν υπαρχει....!

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον προλαβενω το εχει γυρισει ολο 10.000.000 φορες σημερα

post-62472-0-11423700-1466440792_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - κωνί/νος
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν η στάθμη του νερού ειναι οσο στην φωτογραφία που ανέβασες καλο ειναι να προσθέσεις κιαλο νερό το κενό επιφάνια νερού και ενυδρείου να είναι 2 δάχτυλα δηλαδή εκεί που σου κάνει σαν καταρράκτη να το ξεπερνάει η στάθμη του νερου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυριο πρωι πρωι θα παω να του παρω και διακοσμητικα!!!

Καλό θα ήταν να μην πάρεις ψεύτικα διακοσμητικά.

Ίσως κάποιο μικρό ξύλο, καμία πετρούλα θα ήταν για αρχή μια  χαρά. :)

Link to comment
Share on other sites

επισης θα παω σε αλλο πετ σοπ να παρω αντιχλωριακο γιατι σε αυτο που ειχα παει μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται και οτι θα ηταν ενταξη και χωρις αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Αν και η διακόσμηση τις περισσότερες φορές είναι καθαρά θέμα προσωπικό, θα σου έλεγα για πολλούς λόγους να μην βάλεις ψεύτικα και πλαστικά διακοσμητικά. Δεν θα προσφέρουν τίποτα θετικό στο ψαράκι σου, ενώ αντίθετα θα πιάσουν και αρκετό από το χώρο κολύμβησης του (ιδιαίτερα τα μεγάλα).

Link to comment
Share on other sites

Μην βάλεις τίποτα τέτοιο φίλε μου θα επικοινωνήσουμε να σου φέρω ενα αληθινό φυτό για ενυδρεία μια ρίζα ενυδρειακης χρίσεις και μια πετρούλα. Άσε τα πράματα ος έχουν να ηρεμήσει και το ψαράκι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

υουλαχιστον να παρω αντιχλωριακο;

Ναι να πάρεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...