Jump to content

Aquascape!!τεχνικες και ιδέες! !


petran halen

Recommended Posts

Κι εμένα είναι 80χ45χ55 και ψάχνομαι για νεο aquascape. Θα χρησιμοποιήσω ότι ζωντανό βράχο έχω και αν χρειαστεί κι άλλος πάλι ζωντανό θα χρησιμοποιήσω με μερικά μικρά κομμάτια νεκρού σαν βάση να πατάει.

 

Σκεφτόμουν να εκμεταλλευτω το ύψος, είδα όμως κι αυτα στις φωτό.

 

 

 

 

post-21208-0-84851500-1468329972_thumb.jpg

post-21208-0-56480700-1468329981_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα εγω οταν ξεκίνησα και έφτιαχνα το δικο μου aquascape το έφτιαχνα βασικά με d-d και απο τότε δεν ειχα ποτε κανένα πρόβλημα σε ξεκολλημα βραχου,και οταν χρειάστηκε να τον βγαλω δυο φορές και τα δυο νησάκια ξεκόλλησε μόνο ενα δυο κομμάτια τα οποία οντως δεν τα ειχα κολλήσει πολυ καλα...το μόνο κακό που θα εδεινα στην συγκεκριμένη κόλλα το οποίο λογικά το ξέρουν οι περισσότεροι χομπίστες ειναι ο χρόνος που θελει και θολώνει και το νερο μας αμα κολλήσουμε μεσα σε αυτο...

Το δικο μου το aquascape ειναι ψηλό κοντα στους 50 πόντους πραγματικα το εχω πιάσει απο πανω και δεν εχει πάθει τίποτα σίγουρα το βοηθάει η άνωση απο το αλάτι,αλλα και εξω ειναι ενα πράγμα μασίφ.. θα ξανακολαγα με d-d το aquascape με κλειστά μάτια :) :) :)

Βασικα

Καλα ναι προφανος!!και εγω στο δικο μου μερικα σημεια τα εκανα μονο με bb περρα γινετε και εαν το ενυσχησεις κ λιγακι μετα αθανατο γινετε!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ηξερα που να βρω ντιζες!

 

Βαζω δεματικα και εποξική!

 

Για εμενα το βασικο ειναι οι διαστάσεις του ενυδρειο!

 

Προσωπικά λογω διάστασης εχω πολυ περιορισμενες επιλογες Aquascape!

Η kristin ξερει απο ντιζες γιατι αυτη παει κ μου της περνει!!

Δλδ τη σε περιοριζουν οι διαστασεις??θυμεσε μου διαστασεις :)

Τα παντα ολα γινοντε!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω πηρα πλαστικες ντιζες με πλαστκες βιδες και πιο οικονομικα ηταν , αφου πηρα   λιγοτερες εποξικες  και πιο στερεο το Aquasqape  και  ειχα και περισσοτερες επιλλογες στο  στησιμο!

Ευκολο πολυ με ντιζες ε??τρυπανι ολε και τελος!

Ανεβασε μας καμια φωτο εδω να το δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα είναι 80χ45χ55 και ψάχνομαι για νεο aquascape. Θα χρησιμοποιήσω ότι ζωντανό βράχο έχω και αν χρειαστεί κι άλλος πάλι ζωντανό θα χρησιμοποιήσω με μερικά μικρά κομμάτια νεκρού σαν βάση να πατάει.

 

Σκεφτόμουν να εκμεταλλευτω το ύψος, είδα όμως κι αυτα στις φωτό.

Κοιτα για εμενα στης διαστασεις σου θα επεζα κατι σαν την 2η φωτο με το μπαλκονι που εξεχει!

Ευκολο πολυ φενετε!!!

Μια βαση στερεα καλη κατω το μπαλκονι συνεχειζεις με κορμο και κανα μπρατσο στη κορυφη...

Το θεμα ειναι πως για να βγαλεις το μπαλκονι καπως ετσι οπως αυτου νου πρεπει να ειναι πολυ καλα δεμενο. Τη θα εκανα?? Ντιζες και εποξικη!

Και το μπαλκονι που γινετε σαν μπρατσο στο τελος καλο θα ηταν να ειναι μονοκοματο οσο γινετε..

Υπαρχουν κ ετοιμα τετια σημεια,ενιαια ;) μια ενωση καλη κ τελος ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευκολο πολυ με ντιζες ε??τρυπανι ολε και τελος!

Ανεβασε μας καμια φωτο εδω να το δουμε!

Πετραν απο Καλλιθεα πηρα 2  πλαστικες ντιζες ( 1 μετρο η καθε  μια)  με 12 πλαστικα παξιμαδια , και  εκανα  ψηλες και σταθερες κατασκευες !!! Φωτο συντομα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πετραν απο Καλλιθεα πηρα 2  πλαστικες ντιζες ( 1 μετρο η καθε  μια)  με 12 πλαστικα παξιμαδια , και  εκανα  ψηλες και σταθερες κατασκευες !!! Φωτο συντομα!

Ναι εκει ειναι ενα μαγαζι!! Κοντα σε ρναργαλο σχολιο νομίζω :) σιβητανιδιος σχολη νομιζω... καπου εκει εμενα μου ειχαν κοστισει 18 ευρο παξιμαδια κ ντιζες αλλα η κριστιν πηρε πολυ πιο πολλα απο οτι χρειαζομασταν .

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκει ειναι ενα μαγαζι!! Κοντα σε ρναργαλο σχολιο νομίζω :) σιβητανιδιος σχολη νομιζω... καπου εκει εμενα μου ειχαν κοστισει 18 ευρο παξιμαδια κ ντιζες αλλα η κριστιν πηρε πολυ πιο πολλα απο οτι χρειαζομασταν .

Σπατάλες γυναίκες :)
Link to comment
Share on other sites

Σπατάλες γυναίκες :)

Χαχαχαχ. ΠΕΣ ΤΑ ΝΑ ΓΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥΥΥ!!!

για φαντασου αντι κομμωτιριου νυχια και λοιπα να γινοντουσαν κοραλλια χαχαχαχ!!!

Παλι καλα εμενα δεν εχει νυχια κιθαριστρια!!!

Καλα εκανε και πηρε πολλες καλυτερα να περισεψει παρα πανω στο καλυτερο να μεινεις με τη χαραααα. Αχαχα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...