Jump to content

Γνώμες για επιλογή ενυδρείου


Recommended Posts

Θα ήθελα την γνώμη σας μεταξύ των δύο παρακάτω:

 

1. Anubia A1800

Διαστάσεις : 180 Χ 60 Χ 65cm

Φωτισμός : 2 Χ Τ5 39W

Τιμή : 550,00

 

ή

 

2.Rehau 600

Διαστάσεις : 181 Χ 61 Χ 81cm

Φωτισμός : 4 Χ Τ5 80W

Τιμή : 517,00

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι επειδη το Anubia το εχω σπιτι μου χρονια και το Rehau το εχω στησει για φιλο οτι το δευτερο ειναι πολυ καλυτερο και σαν ποιοτητα κατασκευης επιπλου και σαν δεσιμο ενυδρειο και ποιοτητα γιαλιου και φωτηστικου...

Ασχετο..

Αλλα διαβαζοντας την περιγραφη νομιζω οτι καπου εχεις κανει λαθος σε σχεση με τον φωτισμο ειδικα του Anubia... ^_^

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου.Επειδη τα κοιταζω και για μενα,Το anubias στο διαδυκτιο αναφερει το φωτιστικο που γραφεις.Αν πας στο πετσιτι και ρωτησεις ερχεται και αυτο με 4 Τ5 80w. Για μενα εχει πιο καλες κοντρες γυαλινες στην βαση απο το rehau.Tην τιμη αυτη ποιος στην ειπε? Εμενα μου ειπαν 670 με δωρο την βαση

Link to comment
Share on other sites

Τι σκέφτεσαι πάλι βρε άνθρωπε ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τι σκέφτεσαι πάλι βρε άνθρωπε ;;;;

Σιγά μην σου πώ από τώρα :)

Link to comment
Share on other sites

Πάνο μιας και έχω το anubia 1500 έχει φωτισμό  4 T5Χ39w  άρα φαντάζομαι ότι αποκλείεται το Α1800 να έχει λιγότερο φωτισμό.

Η ποιότητα σε σχέση με το rehau είναι περίπου ίδια (τίμια πρόταση για τα λεφτά τους και τα δύο) αλλά το rehau είναι μεγαλύτερο (καμιά εκατοπενηνταριά λίτρα), φτηνότερο, και ελαφρώς καλύτερο στην ποιότητα πλαστικών. Αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο για τον φωτισμό αλλά δεν είναι κριτήριο λόγω του ότι δεν πρόκειται να χρησιμοποιηθεί ο εργοστασιακός φωτισμός.

Περισσότερο με ενδιαφέρουν γνώμες για την ποιότητα τζαμιών και γενικά σαν κατασκευή.

Αραγε υπάρχει εργοστασιακό στα 2 μέτρα ;

Link to comment
Share on other sites

Εχετε μπερδεψει λιγο τις διαστασεις του rehau γιατι ειναι λαθος στην σελιδα του πετ.Αυτες ειναι διαστασεις βασης.Τα ενυδρεια ειναι περιπου ιδια.Πανω κατω 1cm διαφορα εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο Κοσμας ενυδρειο με υψος 81 αποκλειεται

Πανο ειχα anubias χρονια πολυ καλα ενυδρεια με χοντρα τζαμια και γυαλινες κοντρες

Τα αλλα δεν τα ξερω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...